Porady

 • Dlaczego w USA tornada w kilkanaście sekund niszczą całe domy?

  Dlaczego w USA tornada w kilkanaście sekund niszczą całe domy?

  Co roku wiosną i latem w USA rozpoczyna się sezon tornad. Ofiary śmiertelne, równane z ziemią domy i poniszczone lasy, to skutek trąb powietrznych, które każdego roku nawiedzają Stany Zjednoczone. Bilans szkód wyrządzonych przez niszczycielskie tornado wprawia w osłupienie, ale stawia także pytanie - czemu akurat na terenie USA trąby powietrzne z taką łatwością rujnują domy?

 • Konserwacja kotła - jak użytkować?

  Konserwacja kotła - jak użytkować?

  Raz w roku należy dokonać przeglądu kotła. Kontrola przeprowadzona przez uprawnionego serwisanta gwarantuje niezawodne działanie urządzenia grzewczego.

 • Trwa akcja "Szwedzka dotacja do systemów NIBE"

  Trwa akcja

  Od 1.09.2017r. do 15.12.2017r. trwa akcja "Szwedzka dotacja do systemów NIBE". Polega ona na obniżeniu ceny katalogowej zestawu pompy ciepła z rekuperatorem o dotację w wysokości 1000 zł netto.

 • Koniec z małymi mieszkaniami. Rząd chce określić minimalną powierzchnię użytkową lokali

  Koniec z małymi mieszkaniami. Rząd chce określić minimalną powierzchnię użytkową lokali

  Trwają prace nad nowelizacją przepisów dotyczących wielkości powierzchni użytkowych mieszkania. Zgodnie z nową ustawą, lokale sprzedażowe mają mieć nie mniej niż 25 mkw.

 • Realizacje domów: przebudowa domu kostki w Mysłowicach

  Realizacje domów: przebudowa domu kostki w Mysłowicach

  Stare domy kostki to ciekawe wyzwanie dla architektów. Ten nie tylko zmienił się diametralnie, ale w dodatku niewielkim kosztem, bo inwestorzy dysponowali niezbyt dużym budżetem.

 • Optymalne i uniwersalne okna MSline+ MD

  Optymalne i uniwersalne okna MSline+ MD

  Swymi parametrami zbliżają się do wymagań stawianych produktom pasywnym. Modele MSline+ MD są jeszcze cieplejsze, cichsze i szczelniejsze, niż ogólnodostępne okna energooszczędne.

 • Realizacje domów: od wytwórni cydru do domu dla rodziny

  Realizacje domów: od wytwórni cydru do domu dla rodziny

  Stare budynki gospodarcze mają często ogromny potencjał, choć czasem niełatwo go dostrzec. Fatalny stan ścian i dachu starej wytwórni cydru nie odstraszył właścicieli i architektów, którzy zamienili ruinę w nowoczesny dom.

 • Realizacje domów: przebudowa starej kamiennej stodoły

  Realizacje domów: przebudowa starej kamiennej stodoły

  <br>Kiedyś była tu zwykła wiejska farma. Ale właściciele już od dawna nie uprawiają ziemi, nie mają też zwierząt gospodarskich. Potrzebowali za to więcej przestrzeni. Dlatego przebudowali starą stodołę, tak żeby mogła pełnić funkcje mieszkalne.

 • Co nowego w łazience?

  Co nowego w łazience?

  Nowości w instalacjach łazienkowych, które ułatwiają nam życie, stają się coraz bardziej zaawansowane technicznie, a przy tym często coraz prostsze w montażu. Jeden fakt nie ulega natomiast zmianie - liderem innowacji pozostaje marka Geberit. Niezmiennie.

 • Ustawa o kredycie hipotecznym - najważniejsze zmiany dla kredytobiorców

  Ustawa o kredycie hipotecznym - najważniejsze zmiany dla kredytobiorców

  Kredyt hipoteczny to dla wielu Polaków jedyna szansa na zakup własnego domu lub mieszkania. 22 lipca zacznie obowiązywać nowa ustawa o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Jakie najważniejsze zmiany przyniesie kredytobiorcom nowe prawo? Podsumujmy.

 • Ustawa o kredycie hipotecznym - najważniejsze zmiany dla kredytobiorców

  Ustawa o kredycie hipotecznym - najważniejsze zmiany dla kredytobiorców

  Kredyt hipoteczny to dla wielu Polaków jedyna szansa na zakup własnego domu lub mieszkania. 22 lipca zacznie obowiązywać nowa ustawa o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Jakie najważniejsze zmiany przyniesie kredytobiorcom nowe prawo? Podsumujmy.

 • Domek na lato. Nowy budynek z porozbiórkowych materiałów

  Domek na lato. Nowy budynek z porozbiórkowych materiałów

  Na brzegu morza niszczała rybacka chata, dziś stoi tu ciekawy budynek z drewna, który służy właścicielom jako miejsce letniego schronienia. W trakcie prac udało się wykorzystać drewno ze ścian i blachę z dachu dawnego domku; okna pochodzą z rozbieranej w okolicy starej farmy.

 • Zeroenergetyczny i inteligentny dom w Chorzowie

  Zeroenergetyczny i inteligentny dom w Chorzowie

  Dom H5 w Chorzowie to przykład inwestycji zaprojektowanej z myślą o przyszłości. Budynek jest zeroenergetyczny i inteligentny

 • Inteligentna klimatyzacja

  Inteligentna klimatyzacja

  Zdalne sterowanie klimatyzacją za pomocą smartfona? Dlaczego nie! Takie właśnie rozwiązanie oferuje firma Daikin. Daje ono nie tylko niesamowity komfort użytkowania, ale także bardzo wymierne oszczędności. A wszystko dzięki niewielkiemu modułowi wifi w klimatyzacji oraz wygodnej aplikacji na Androida lub iOS.

 • Od 1 lipca obowiązują nowe zasady segregacji odpadów

  Od 1 lipca obowiązują nowe zasady segregacji odpadów

  Przyzwyczailiście się do trzech pojemników na śmieci? No to zacznijcie się powoli odzwyczajać. 1 lipca wchodzi w życie ustawa zmieniająca dotychczasowe zasady segregacji odpadów.

 • Polska firma stworzyła okno, które zastępuje tablet!

  Polska firma stworzyła okno, które zastępuje tablet!

  Tradycyjne telewizyjne ekrany i komputerowe monitory mają nowego konkurenta: okienną szybę. Nie, to nie żart. Bytowska firma Drutex stworzyła właśnie inteligentne, interaktywne okno, na którym można oglądać filmy, strony internetowe czy galerie zdjęć.

 • Schody do różnych wnętrz - galeria

  Schody do różnych wnętrz - galeria

  Metalowe schody, o nieskomplikowanej formie, rodem z hal przemysłowych zostały "udomowione" dzięki pomalowaniu na biały kolor.

 • Podłoga w wielkim stylu

  Podłoga w wielkim stylu

  Podłoga to kluczowy element aranżacji. Nie tyle jej tło, co fundament, który przesądza o klasie i jakości wnętrza. Dobrze dobrana podłoga będzie współgrać z pozostałymi elementami na tyle harmonijnie, że czasami nie od razu zwrócimy na nią uwagę. Ta nietrafiona przeciwnie - spowoduje, że od razu poczujemy, że we pomieszczeniu coś "nie gra". Dlatego każde eleganckie wnętrze ma w tym zakresie szczególne wymagania.

 • Pojedynek architektów: dom z ciekawym wnętrzem [część 2]

  Pojedynek architektów: dom z ciekawym wnętrzem [część 2]

  Nasi eksperci szukają idealnego projektu dla pary, która marzy o domu z atrakcyjnym wnętrzem. Małżeństwo nie potrzebuje bardzo dużej przestrzeni i nie jest nastawione na konkretny styl. Prezentujemy pierwszą z propozycji architektów.

 • Domy w koncepcji e4 pod Warszawą

  Domy w koncepcji e4 pod Warszawą

  Energia, ekonomia, ekologia, emocje i zdrowie - to na tych filarach opiera się koncepcja domów e4, stworzona przez firmę Wienerberger. Pierwsze domy powstają właśnie w miejscowości Cisie pod Warszawą. Byliśmy na budowie.

 • Nowoczesne okna - energooszczędność i ochrona przed słońcem

  Nowoczesne okna - energooszczędność i ochrona przed słońcem

  Okna energooszczędne wyposażone w odpowiednie osłony pozwalają ograniczyć zużycie energii w domu. Zapewniają one dobre doświetlenie i optymalną temperaturę we wnętrzach, zarówno latem, jak i w chłodne miesiące. Oto, jakie elementy warto wziąć pod uwagę przy wyborze okien.

 • Szybka i efektowna metamorfoza elewacji z KERRAFRONT od VOX

  Szybka i efektowna metamorfoza elewacji z KERRAFRONT od VOX

  Okładziny elewacyjne KERRAFRONT stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych materiałów elewacyjnych. Pozwalają odmienić zniszczoną fasadę i efektownie wykończyć budowany od podstaw front. Dzięki najnowszej kolekcji TREND uzyskamy nowoczesną, ciekawie prezentującą się bryłę.

 • Szybka i efektowna metamorfoza elewacji z KERRAFRONT od VOX

  Szybka i efektowna metamorfoza elewacji z KERRAFRONT od VOX

  Okładziny elewacyjne KERRAFRONT stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych materiałów elewacyjnych. Pozwalają odmienić zniszczoną fasadę i efektownie wykończyć budowany od podstaw front. Dzięki najnowszej kolekcji TREND uzyskamy nowoczesną, ciekawie prezentującą się bryłę.

 • Odpowiedni klimat dla Twojego domu

  Odpowiedni klimat dla Twojego domu

  Kiedyś była luksusem. Dziś jest coraz bardziej dostępna. Klimatyzacja. To ona sprawia, że możemy poczuć się w naszym domu naprawdę komfortowo. I rzeczywiście, możliwość swobodnego sterowania temperaturą ma bezpośrednie przełożenie na jakość naszego życia. To właśnie domowa klimatyzacja pomaga nam zadbać o optymalny klimat do pracy, nauki, wypoczynku, zabawy i zdrowego snu.

 • Bezpieczny i z wysokim IQ. Dom inteligentny z systemem BiSecur firmy Hörmann

  Bezpieczny i z wysokim IQ. Dom inteligentny z systemem BiSecur firmy Hörmann

  Bramy wjazdowe i garażowe, drzwi wejściowe i wewnętrzne, a także oświetlenie i inne domowe urządzenia połączone systemem sterowania radiowego BiSecur tworzą dom prawdziwie inteligentny. Opracowany przez firmę Hörmann system dwukierunkowego sterowania radiowego sprawia, że jest on jednocześnie niezwykle bezpieczny.

 • Prefabrykowany dom drewniany (z pułapką na deszczówkę)

  Prefabrykowany dom drewniany (z pułapką na deszczówkę)

  Ten nowoczesny prefabrykowany dom powstał z drewnianych elementów, które zmontowano na miejscu w zaledwie dwa tygodnie. Ma wyjątkowy dach - ażurowa konstrukcja, przypominająca więźbę dachową, osłania spektakularny taras. Powierzchnia tarasu jest jednocześnie pułapką na deszczówkę, którą mieszkańcy wykorzystują m.in. do podlewania roślin.

 • Planujesz remont swojego domu lub mieszkania? Kredyt na EKOREMONT banku BZ WBK i Program PolREFF są dla Ciebie

  Planujesz remont swojego domu lub mieszkania? Kredyt na EKOREMONT banku BZ WBK i Program PolREFF są dla Ciebie

  PolREFF to Polski Program Finansowania Efektywności Energetycznej w Budynkach Mieszkalnych, który jest rozwijany przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) i wdrażany we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK.

 • Zmiękczacze wody - jak działają i który wybrać?

  Zmiękczacze wody - jak działają i który wybrać?

  Czy ktoś nie zna problemów z kamieniem z wody? Zniszczona armatura łazienkowa, awarie sprzętów AGD czy pieca grzewczego, wysuszona skóra i włosy, niedoprane ubrania. To tylko niektóre kłopoty wywoływane przez twardą wodę. Ale jest na nie sposób! Ze wszystkimi poradzi sobie centralny zmiękczacz wody. Praktycy szczególnie polecają modele Hydro, Hydro Plus i Water Technic.

 • Designerskie klimatyzatory

  Designerskie klimatyzatory

  Klimatyzacja w komfortowym domu, mieszkaniu czy apartamencie to absolutna podstawa. Tylko czy styl designersko zaaranżowanych wnętrz muszą psuć mało estetyczne klimatyzatory zainstalowane na ścianach? Niekoniecznie. Firma Daikin proponuje rozwiązania, które potrafią zaskoczyć nie tylko wydajnością, cichą pracą, ale przede wszystkim unikatowym wzornictwem. Mogą być też całkowicie niewidoczne.

 • Reaktywacja sidingu

  Reaktywacja sidingu

  Na początku lat 90. siding winylowy święcił tryumfy jako niezwykle popularny materiał stosowany przy wykończeniu elewacji budynków. Wszystko wskazuje na to, że jego czas powrócił. Za sprawą najnowszej kolekcji NATURE marki VOX doskonale widać, z jak praktycznym, a zarazem ciekawym wizualnie produktem mamy do czynienia.

Porady, dotyczące aranżacji przestrzeni mieszkalnej, kolorystyki, oświetlenia, porady, związane z dekoracją, wyposażeniem domu i ogrodu. W naszym serwisie znajdziecie tysiące porad, dotyczących tematyki wnętrzarskiej. Dom, mieszkanie trzypokojowe i większe, mieszkanie dwupokojowe, kawalerka. Cztery Kąty, to porady dla małego i dużego metrażu. Jak powiększyć optycznie kawalerkę? Gdzie znaleźć dodatkowe miejsce na ubrania? Jak zagospodarować dużą przestrzeń? Znamy odpowiedź na te pytania. Cztery Kąty to również porady, dotyczące najmodniejszych trendów, które pomogą samodzielnie zmienić wygląd mieszkania i domu.

Porady. Jak mieszkać wygodnie?

Porady, dotyczące funkcjonalnych rozwiązań dla naszego domu, to jeden z naszych priorytetów. Najważniejszy jest przecież komfort i dobre samopoczucie. Czasem kilka prostych zabiegów może odczarować naszą przestrzeń mieszkalną i sprawić, że okaże się znacznie większa, niż mogliśmy przypuszczać. Liczne porady, związane z wyborem mebli, które będą nam służyły przez lata, porady odnośnie urządzania pokoju dziecięcego, salonu dla kilku osób, tarasu, na którym wygodnie będzie spędzać długie wieczory w lecie.

Porady. Jak mieszkać ładnie?

Porady, dotyczące estetyki to inspirujące artykuły, związane z wyborem modnej kolorystyki, pięknych i funkcjonalnych mebli, intrygujących dodatków. W naszym serwisie znajdziecie porady, które pozwolą wam urządzić mieszkanie w dowolnym stylu. Dowiecie się, czym charakteryzuje się styl skandynawski, jak zaaranżować przestrzeń w klimacie loftowym, które dodatki będą odpowiednie dla stylu prowansalskiego, kto najlepiej odnajdzie się w stylu klasycznym, a kto w rustykalnym.

Porady. Zrób to sam

Porady zrób to sam to przewodnik dla osób, które chcą samodzielnie pomalować ścianę, dla tych, którzy potrzebują porady, dotyczącej przyklejania tapet, renowacji mebli, tworzenia dekoracji świątecznych. To setki porad, które ułatwią wam malowanie płytek w kuchni, czy w łazience i pokażą, jak krok po kroku odnowić stylową komodę. Nie musisz od razu zatrudniać ekipy remontowej, aby dokonać zmian w swoim mieszkaniu. Czasem wystarczy odrobina cierpliwości i dobrej woli. Dzięki naszym poradom, poznasz proste triki, które ułatwią samodzielny remont salonu, sypialni, przedpokoju, czy kuchni. Dowiesz się, jak położyć kafelki w kuchni, poznasz sposób na pomalowanie krzesła ombre, doradzimy, jak wymienić tapicerkę fotela.