Salon

Nowoczesny salon to minimalistyczny salon. Przez wiele dekad uważano, że o charakterze mieszkania, a zwłaszcza jego salonie, decydują liczne osobiste dodatki i dekoracje będące pamiątkami rodzinnymi. Niestety takie spiętrzenie tzw. bibelotów utrudnia sprzątanie salonu i sprawia, że czasami nawet piękna przestrzeń staje się zagracona. W ostatnich latach zaczyna więc dominować w urządzaniu salonów totalny minimalizm.

Nie każdy salon nadaje się do takiej aranżacji. Trzeba pamiętać o tym, że nie każde wnętrze może zyskać na takim podejściu i aranżacji. Nawet jeśli podoba nam się typowo skandynawski minimalizm, nie każde pomieszczenie będzie wdzięcznie wyglądało w takim wydaniu. Paradoksalnie to właśnie małe i ciasne pomieszczenia niezbyt dobrze wyglądają w momencie, gdy ograniczy się liczbę mebli i krzykliwych dodatków - można uzyskać w ten sposób wrażenie pustki.

Minimalistyczny salon ze smakiem. Nie bez powodu jednak na całym świecie mówi się o stylu skandynawskim - to właśnie jego minimalizm i wierność naturalnym elementom sprawia, że nawet ogromne salony stają się jeszcze bardziej urzekające, mimo braku krzykliwych dodatków i niezbyt odważnej aranżacji. Dzieje się tak za sprawą świetnego połączenia drewna, szkła i obowiązkowo naturalnego światła.