Przedpokój

Jak mądrze zaaranżować przedpokój? To wyzwanie, przed którym coraz częściej stają właściciele mieszkań. Niestety sypialnie, łazienki czy kuchnie, a tym bardziej pokoje gościnne, mają absolutne pierwszeństwo w wykorzystaniu przestrzeni - przedpokój niejednokrotnie jest więc traktowany po macoszemu. W efekcie więc często kończy się na wybraniu odpowiedniego dywanu i zamontowaniu lustra oraz odpowiedniego oświetlenia. A tymczasem przedpokój może być atrakcyjnym wnętrzem.

Idealne dodatki zmieniające przedpokój w atrakcyjne wnętrze. Pierwszym, co można zrobić w celu poprawienia wyglądu przedpokoju, to odpowiednie oświetlenie. Nie chodzi tutaj jednak tylko o zastosowanie konkretnego światła, ale o wybranie lamp, których klosze będą przykuwały wzrok i uzupełniały całą resztę aranżacji. Dywan także, przeważnie dość stonowany i ułożony wyłącznie ze względów praktycznych, może być charakterny i nieść ze sobą konkretną wartość dodaną dla wnętrza.

Aby przedpokój wyglądał interesująco, nie potrzeba wielkich nakładów. Wystarczy w pierwszej kolejności przemyśleć, czy znajdujące się tam dodatki i meble nie mogłyby być bardziej odważne. Już same wieszaki na ubrania czy wycieraczka do butów są w stanie bardzo odmienić charakter nudnego przedpokoju.