Pokoje dla dzieci

Pokój dla dzieci, czyli królestwo młodszych członków rodziny. Jest to miejsce, w którym dziecko może czuć się swobodnie i rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność bez ograniczeń. Warto urządzić pokój malucha tak, by jego zabaw nie krępowały zakazy i nakazy, a więc nie powinien on być wystawą, mającą służyć do podziwiania, lecz miejscem służącym do szaleństwa, zabawy, rozwijania talentów, a także stwarzającym atmosferę do nauki.

Pokój dla dzieci warto urządzić zgodnie z gustem jego lokatora. Pozwól dziecku wybrać tapetę z ulubionym motywem z bajki czy dywan, który mu się spodoba. Nie wszystko musi do siebie pasować, a szczęście dziecka z możliwości samodzielnego wyboru będzie bezcenne. Nie ograniczaj również gustu dziecka żadnymi konwenansami. Jeśli dziewczynce podoba się dywan w samochody, a chłopiec przejawia zainteresowanie różową pościelą - nie narzucaj mu swojego zdania i nie doszukuj się w tym zbyt wielu teorii.

Pokój dla dzieci powinien być miejscem sprzyjającym zarówno zabawie, jak i nauce. Podczas urządzania go wydzielcie wyraźne strefy, by w całym pokoju nie zapanował chaos. Ustaw biurko tak, by podczas odrabiania lekcji zabawki były za plecami dziecka i go nie rozpraszały swoim widokiem. Ważne jest również zadbanie o zdrowie dziecka i higienę jego pracy - biurko niech stanie w dobrze oświetlonym miejscu, a krzesło zapewni zachowanie odpowiedniej postawy.
  • Pokój licealisty

    Pokój licealisty

    Bez szalonych pomysłów dekoratorskich. Tylko proste, ale estetycznie rozwiązania. Tylko? W małym pokoju licealisty to bardzo dużo.

  • Pokój dziecięcy: mały człowiek, wielkie zmiany

    Pokój dziecięcy: mały człowiek, wielkie zmiany

    Kiedy w domu pojawia się mały człowiek, wszystko się zmienia - nie tylko codzienne życie powiększonej rodziny, ale też warunki mieszkaniowe. Wiedzą już o tym Ewa, bohaterka naszego cyklu Akademia Domowego Wnętrza, i jej mąż Michał. Teraz swoje dotychczasowe przyzwyczajenia muszą dostosować do potrzeb malucha, by zapewnić mu jak najlepsze warunki rozwoju i zaspokoić jego wszystkie potrzeby. Muszą też urządzić dla niego przytulne, estetyczne i bezpieczne miejsce do życia - na razie we własnej sypialni, tak by mogli czuwać nad dzieckiem przez całą dobę, potem w osobnym pokoju. Oto kilka rad dla nich i dla wszystkich świeżo upieczonych rodziców. W następnym odcinku Ewa i Michał zastanowią się, co zrobić, by ich cztery kąty były jeszcze wygodniejsze.