Kawalerki

 • 30-metrowa kawalerka dla pary studentów

  30-metrowa kawalerka dla pary studentów

  Jak wygodnie urządzić 30-metrową kawalerkę dla pary studentów? Musi być miejsce do spania, nauki i spotkań. Nasi architekci przygotowali dwa rozwiązania.

 • 27 m kw.: Jak zaaranżować aneks kuchenny w kawalerce?

  27 m kw.: Jak zaaranżować aneks kuchenny w kawalerce?

  Magda planuje remont swojej kawalerki w bloku. Oddzielony od pokoju aneks kuchenny chciałaby z nim połączyć, dla uzyskania wrażenia większej przestrzeni. Architekci proponują dwa rozwiązania.

 • 30,9 m kw., dla 2 osób: jak wygodnie urządzić kawalerkę

  30,9 m kw., dla 2 osób: jak wygodnie urządzić kawalerkę

  Jednopokojowe mieszkanie dla dwojga: czy da się wydzielić kącik sypialny i urządzić wygodną kuchnię? Architekci przedstawiają możliwe rozwiązania małej kawalerki.

 • 22,6 m kw., dla 2 osób: jak wydzielić w kawalerce drugi pokój

  22,6 m kw., dla 2 osób: jak wydzielić w kawalerce drugi pokój

  Mieszkanie Teresy i jej 15-letniego syna ma niespełna 22,6 m kw. Jak na takiej małej powierzchni wydzielić pokój dla nastolatka? Na wasze pytania odpowiadają architekci.

 • Sypialnia na poddaszu - 41 m kw., dla 1 osoby

  Sypialnia na poddaszu - 41 m kw., dla 1 osoby

  Poddasze ma swój urok, ale jest też trudne do aranżacji ze względu na różnice wysokości pomieszczenia. Kinga chciałaby na swoim poddaszu urządzić sypialnią. Architekci podpowiadają, jak to zrobić.

 • Kawalerka do przebudowy: 27,5 m kw. i problem z aneksem kuchennym

  Kawalerka do przebudowy: 27,5 m kw. i problem z aneksem kuchennym

  Małe, jednopokojowe mieszkanie i niewielki aneks kuchenny w zamkniętym przedpokoju. Jak funkcjonalnie rozplanować przestrzeń? Na wasze pytania odpowiadają architekci.

 • 32,2 m kw., dla 2 osób: gdzie wydzielić sypialnię

  32,2 m kw., dla 2 osób: gdzie wydzielić sypialnię

  Kupiłam kawalerkę, w której będą mieszkać dwie dorosłe osoby. Przydałaby się nam sypialnia - ale czy na tak niewielkim metrażu uda się znaleźć na nią miejsce? Nie mam pomysłu, jak to zrobić, żeby mieszkanie nie wydawało się zbyt ciasne i przytłaczające. Potrzebna jest również garderoba albo schowek gospodarczy. Kasia

 • 37,5 m kw., dla 2 osób: niewygodna kawalerka

  37,5 m kw., dla 2 osób: niewygodna kawalerka

  Już niedługo zamieszkam w kawalerce na parterze, z tarasem i ogrodem za oknami. Niestety, pokój jest tylko jeden; zastanawiam się, czy udałoby się wydzielić w mieszkaniu niewielką choćby sypialnię. Zależy mi też na tym, żeby nie stracić ładnego widoku, chciałabym móc go oglądać z części wypoczynkowej. Będziemy tu mieszkać we dwoje, w sypialni jest więc potrzebne duże łóżko. Zastanawiam się również, gdzie zmieścić dużą szafę. Natalia

 • 36 m kw., dla 1 osoby: sypialnia w kawalerce

  36 m kw., dla 1 osoby: sypialnia w kawalerce

  W moim mieszkanku jedynym pomieszczeniem ograniczonym ścianami jest łazienka. Tymczasem przydałaby mi się sypialnia, chciałbym również w jakiś sposób wydzielić przedpokój. Czy takie zmiany da się w ogóle przeprowadzić? W kuchni chciałbym mieć tylko szafki stojące (żadnych wiszących - zamiast nich ewentualnie ciąg półek). W kącie wypoczynkowym chciałbym zmieścić kanapę narożną, którą już mam. Arek z Białegostoku

 • 32 m kw., dla 2 osób: kawalerka dla dwojga

  32 m kw., dla 2 osób: kawalerka dla dwojga

  Prosimy o pomoc w przebudowie naszego jednopokojowego mieszkania. Najbardziej doskwiera nam brak sypialni - czy w 32-metrowym wnętrzu uda się ją wydzielić? Nie musi być duża, byle zmieściło się w niej łóżko, które w ciągu dnia można będzie ukryć za drzwiami. Zastanawiamy się, jak po tych zmianach zaaranżować resztę przestrzeni. Czy kuchnię pozostawić tam, gdzie została zaplanowana? Sylwia i Przemysław z Poznania

 • 39,5 m kw., dla 1 osoby: modernizacja kawalerki

  39,5 m kw., dla 1 osoby: modernizacja kawalerki

  Mam jednopokojowe mieszkanie, które planuję przebudować. Między innymi chciałabym wydzielić w nim dodatkowe pomieszczenie przeznaczone na sypialnię. Zastanawiam się również, jak i gdzie urządzić wtedy otwartą kuchnię oraz kącik jadalny - bardzo lubię gotować i przyjmować gości, te dwa aneksy są więc dla mnie ważne. Czy da się to wszystko zrobić w niespełna 40-metrowym wnętrzu? Marta z Białegostoku

 • 41,2 m kw., dla 1 osoby: jak urządzić kawalerkę

  41,2 m kw., dla 1 osoby: jak urządzić kawalerkę

  Właśnie kupiłem swoje pierwsze mieszkanie, którego rozkład niezupełnie mi odpowiada, zamierzam więc przebudować wnętrze. Pokój jest tylko jeden, tymczasem przydałaby mi się osobna sypialnia - gdzie ją wydzielić, by mieszkanie nie straciło na funkcjonalności? Marzy mi się również garderoba. Jeśli to możliwe, wolałbym nie zmieniać usytuowania łazienki. Michał z Torunia

 • Mała kawalerka na dwa sposoby

  Mała kawalerka na dwa sposoby

  Jednopokojowe, 35-metrowe mieszkanie naszej Czytelniczki bierze pod lupę - jak zawsze w "Czterech Kątach" - dwójka architektów. Każdy z nich przygotowuje autorski projekt tego wnętrza i szczegółowo omawia swój punkt widzenia. Właściciele kawalerki zdecydują sami, który wariant im odpowiada, albo - którym się zainspirują.

 • 28,7 m kw., dla 1 osoby: przebudowa kawalerki

  28,7 m kw., dla 1 osoby: przebudowa kawalerki

  Rozkład mojego jednopokojowego mieszkania pozostawia wiele do życzenia, chciałabym więc zmienić układ wnętrz. Najbardziej przeszkadza mi to, że do łazienki wchodzi się przez kuchnię. Nie mam jednak pomysłu, jak przebudować kawalerkę, by uniknąć tej niedogodności. Niefunkcjonalny jest także przedpokój, który składa się z dwóch części. Gdzie znaleźć miejsce na garderobę albo przynajmniej na sporą szafę? Joanna z Rzeszowa

Mieszkania dwupokojowe

 • Jak przebudować niewygodną kuchnię?

  Jak przebudować niewygodną kuchnię?

  Anna i Tomasz mają wąską kuchnię. Chcieliby ją otworzyć na salon. A z pokoju dziennego wydzielić dodatkowy pokój. Jak to zrobić, radzą architekci.

 • 38 m kw., dla 2 osób: jak otworzyć kuchnię na salon

  38 m kw., dla 2 osób: jak otworzyć kuchnię na salon

  W niespełna 40-metrowym mieszkaniu jest bardzo mała łazienka i niepraktyczny układ pomieszczeń. Jak zmienić układ, aby mieszkało się tu wygodnie dwóm osobom? Mamy dwa rozwiązania.

 • 51,6 m kw., dla 3 osób: gdzie znaleźć miejsce na sypialnię dla rodziców

  51,6 m kw., dla 3 osób: gdzie znaleźć miejsce na sypialnię dla rodziców

  Magda i Marcin mają dwupokojowe mieszkanie. Jeden pokój chcą przeznaczyć na salon drugi dla dziecka. Czy da się wygospodarować dodatkowe pomieszczenie na ich sypialnię? Architekci mają dwa rozwiązania.

 • 48 m kw.: Jak zaprojektować 2-pokojowe mieszkanie dla rodziny?

  48 m kw.: Jak zaprojektować 2-pokojowe mieszkanie dla rodziny?

  Marcin mieszka sam, ale swoje dwupokojowe mieszkanie chciałby urządzić z myślą o rodzinie, którą planuje założyć. Czy kuchnia otwarta na salon to dobre rozwiązanie?

 • Jak wygospodarować pokój dla dziecka? Rodzice nie chcą spać w salonie

  Jak wygospodarować pokój dla dziecka? Rodzice nie chcą spać w salonie

  Kamil z żoną w swoim 50-metrowym mieszkaniu chcą wygospodarować pokój dla dziecka, ale woleliby nie rezygnować z własnej sypialni. Architekci podpowiadają dwa rozwiązania.

 • 56,8 m kw.: co zrobić, gdy brakuje pokoju dla dziecka

  56,8 m kw.: co zrobić, gdy brakuje pokoju dla dziecka

  Młode małżeństwo spodziewa się dziecka. W swoim dwupokojowym mieszkaniu chcą wydzielić pokój dziecięcy. Jak to zrobić? Architekci proponują dwa rozwiązania.

 • 2 pokoje na 55 m kw.: jak oddzielić kuchnię od salonu?

  2 pokoje na 55 m kw.: jak oddzielić kuchnię od salonu?

  Wiktor planuje przebudowę swojego dwupokojowego mieszkania. Chce m.in. częściowo oddzielić kuchnie od salonu. Architekci proponują dwa rozwiązania.

 • Jak zaaranżować przestrzeń między kuchnią a salonem?

  Jak zaaranżować przestrzeń między kuchnią a salonem?

  Anna z mężem mają kuchnię połączoną z salonem. Chcieliby te dwa pomieszczenia oddzielić. Nie są jednak zwolennikami wysp kuchennych ani barków. Architekci podpowiadają dwa rozwiązania.

 • Jak wydzielić sypialnię w 40-metrowym mieszkaniu?

  Jak wydzielić sypialnię w 40-metrowym mieszkaniu?

  Mieszkanie Kingi i jej męża liczy niespełna 40 m kw. i ma dwa pokoje. Chcieliby jednak wydzielić jeszcze jeden pokój, gdyż planują dziecko. Jak to zrobić? Na wasze pytania odpowiadają architekci.

 • Architekci radzą: garderoba czy szafy na 50 m kw.?

  Architekci radzą: garderoba czy szafy na 50 m kw.?

  Pierwsze mieszkanie młodych ludzi. Co lepsze - garderoba czy szafy? I jak pomieścić wannę i prysznic na pięciu metrach kw.? Mamy dwa rozwiązania. Odpowiedzi udzielają architekci.

 • 51,5 m kw., dla 4 osób: nowe miejsce na kuchnię

  51,5 m kw., dla 4 osób: nowe miejsce na kuchnię

  Dla naszej czteroosobowej rodziny dwa pokoje to za mało, dlatego chcemy wygospodarować miejsce na dodatkową sypialnię - myślimy o urządzeniu jej w obecnej kuchni. To pociąga za sobą konieczność zaaranżowania aneksu kuchennego w pokoju dziennym. Czy takie zmiany da się przeprowadzić? Jaką zaplanować wtedy zabudowę, żeby nie przytłoczyła miejsca do wypoczynku? I gdzie umieścić kąt jadalny? Krzysztof

 • 33 m kw., dla 2 osób: najlepsze miejsce na kuchnię

  33 m kw., dla 2 osób: najlepsze miejsce na kuchnię

  Przeprowadzamy się z mężem z domu do małego mieszkania i zastanawiamy się, jak je urządzić. Chodzi nam przede wszystkim o kuchnię. Czy zostawić ją w zaplanowanym miejscu? Jak zmieścić w niej potrzebne urządzenia, m.in. zmywarkę i dwupalnikową płytę grzejną? Chcemy oczywiście pozostawić osobną sypialnię, jednak w pokoju dziennym jest potrzebne dodatkowe miejsce do spania dla jednej osoby. Krzysztof

 • 36,1 m kw., dla 2 osób: jak urządzić przedpokój

  36,1 m kw., dla 2 osób: jak urządzić przedpokój

  W naszym 36-metrowym mieszkaniu jest długi i dość wąski przedpokój, z którego urządzeniem nie możemy sobie poradzić. Nie wiemy, gdzie umieścić szafy. Myśleliśmy o płytkim schowku (np. 30 cm) na całą długość pomieszczenia, z lustrzanymi frontami optycznie powiększającymi wnętrze. Zastanawiamy się również nad zamknięciem kuchni, ale czy to dobry pomysł w tak niewielkim mieszkaniu? Jola

 • 56,9 m kw., dla 1 osoby: chcę otworzyć kuchnię

  56,9 m kw., dla 1 osoby: chcę otworzyć kuchnię

  W moim nowym mieszkaniu zamierzam zlikwidować ścianę oddzielającą kuchnię od salonu, by połączyć te dwa pomieszczenia. Na tej ścianie jest jednak zaplanowany grzejnik, którego nie chcę przenieść pod okno (to miejsce planuję zabudować szafkami). Poradźcie, jak rozwiązać mój problem. Poza tym marzy mi się garderoba, bo nie chcę zagracać mieszkania szafami. Gdzie najlepiej byłoby ją wydzielić? Małgorzata

 • 57,3 m kw., dla 3 osób: potrzebna druga sypialnia

  57,3 m kw., dla 3 osób: potrzebna druga sypialnia

  Rozkład mieszkania, które właśnie kupiliśmy, nie do końca spełnia nasze oczekiwania. Przede wszystkim brakuje w nim jednej sypialni. Zastanawiamy się, czy przy takim metrażu udałoby się wydzielić dodatkowe pomieszczenie - jeśli tak, to w której części mieszkania to zrobić? Większy z istniejących pokoi chcemy przeznaczyć na salon z aneksem kuchennym. Poradźcie również, jak urządzić łazienkę. Krzysztof

 • 68,2 m kw., dla 4 osób: potrzebny nam trzeci pokój

  68,2 m kw., dla 4 osób: potrzebny nam trzeci pokój

  Kupujemy mieszkanie w kamienicy. Niestety, są w nim tylko dwa pokoje, czyli o jeden za mało - chcielibyśmy bowiem mieć salon, sypialnię dla nas oraz pokój dla dzieci. Czy uda się jakoś wygospodarować dodatkowe pomieszczenie? Niestety, ze względu na usytuowanie pionów wodno-kanalizacyjnych kuchnia i łazienka muszą zostać obok przedpokoju, nie da się ich przenieść na drugą stronę mieszkania. Marta z rodziną

 • 57 m kw., dla 3 osób: miejsce na pokój dla dziecka

  57 m kw., dla 3 osób: miejsce na pokój dla dziecka

  Jesteśmy młodym małżeństwem, już niedługo urodzi się nam dziecko. Myślimy o urządzeniu dla niego pokoju, ale zastanawiamy się, czy w naszym mieszkaniu da się wydzielić dodatkowe pomieszczenie. Wolelibyśmy nie rezygnować z osobnej sypialni dla nas. Na rzecz dodatkowego pokoju jesteśmy skłonni zmniejszyć na przykład strefę jadalną przy kuchni, a tę otworzyć na pokój dzienny. Edyta i Maciek

 • 57,8 m kw., dla 2 osób: brakuje jednego pokoju

  57,8 m kw., dla 2 osób: brakuje jednego pokoju

  Mam dwupokojowe mieszkanie, tymczasem przydałby się trzeci pokój - czy udałoby się wydzielić dodatkowe pomieszczenie? W tej chwili kuchnia jest zamknięta, biorę oczywiście pod uwagę przeniesienie jej w inne miejsce i zaaranżowanie jako otwarty aneks. Gdzie urządzić wtedy pokój dzienny, a gdzie sypialnię? Sylwia

 • 51,8 m kw., dla 3 osób: o jeden pokój za mało

  51,8 m kw., dla 3 osób: o jeden pokój za mało

  W naszym pokoju są dwa pokoje: sypialnia i dzienny połączony z aneksem kuchennym. Na razie to wystarcza, ale już teraz myślimy o wydzieleniu trzeciego pokoju, w przyszłości przeznaczonego dla dziecka. Nie wiemy jednak, gdzie znaleźć na niego miejsce - i czy jest to w ogóle możliwe? Aneks kuchenny można przenieść do przeciwległego narożnika, tam też są piony instalacyjne. W naszej sypialni przydałaby się pojemna szafa. Dorota i Igor

 • 48,8 m kw., dla 3 osób: brakuje pokoju dla dziecka

  48,8 m kw., dla 3 osób: brakuje pokoju dla dziecka

  Jesteśmy trzyosobową rodziną, a nasze mieszkanie ma tylko dwa pokoje. Tymczasem przydałby nam się trzeci, przeznaczony dla dziecka. Czy z niespełna 50-metrowej przestrzeni da się wykroić dodatkowe pomieszczenie? W dwóch istniejących pokojach planujemy urządzić salon oraz naszą sypialnię. Nie chcemy całkowicie otwartej kuchni, wolimy oddzielić ją - przynajmniej optycznie - od części wypoczynkowej. Jolanta

Mieszkania trzypokojowe i większe