Gabinet

Gabinet - jak go urządzić. Gabinet musi sprzyjać efektywnej pracy. Czyli powinien być urządzony w taki sposób, by panował w nim nienaganny ład i porządek sprzyjające koncentracji na wykonywanych obowiązkach. Trzeba więc wybrać odpowiedni pokój - zaciszny, dobrać odpowiednie meble - przede wszystkim biurko i krzesło. Warto też zadbać o to, by było tam jak najlepiej detali rozpraszających uwagę, a jednocześnie - by to miejsce było urządzone miło i w miarę przytulnie, by chciało się tam przebywać.

Gabinet - jakie meble wybrać. Na pewno meble do gabinetu musza być przede wszystkim funkcjonalne. Warto stawiać w tym względzie na nowoczesne rozwiązania. Do nich nalezą z pewnością ustawne, proste biurka z możliwością regulacji. W małym pomieszczeniu może być to biurko naroże. Ważne jest też krzesło na kółkach oraz komody i regały na dokumenty. Powinny być jak najbardziej proste, nowoczesne i pojemne.

Gabinet - gdzie go ulokować. Gabinet powinien być ulokowany w miejscu, w którym jest cicho i spokojnie. Na pewno więc nie przy drzwiach wejściowych oraz nie w takim pomieszczeniu, którego okna wychodzą na ruchliwa ulicę. Trzeba o to zadbać, bo inaczej hałas będzie przeszkadzał nam w pracy, a dobrze wybrany pokój będzie sprzyjać koncentracji.
 • Wnętrza: 10 kącików komputerowych w różnym stylu

  Wnętrza: 10 kącików komputerowych w różnym stylu

  Nawet jeśli nie pracujesz w domu, kącik na komputer z pewnością się przyda - nie wszystkim wygodnie buszuje się po internecie z laptopem na kolanach. Taki mały aneks również można urządzić z pomysłem. Zobacz, jak zrobili to inni.

 • Wystrój wnętrz: domowe miejsce do pracy

  Wystrój wnętrz: domowe miejsce do pracy

  Szczęśliwcy mogą urządzić gabinet w osobnym pokoju. Większość jest jednak zmuszona przeznaczyć na aneks do pracy kącik w wybranym pomieszczeniu. I jednym, i drugim podpowiadamy, jak go efektownie zaaranżować.

 • Gabinet bez gabinetu: urządzamy kącik do pracy

  Gabinet bez gabinetu: urządzamy kącik do pracy

  Nikt nie lubi zabierać pracy do domu, ale czasem nie ma innego wyjścia. Gorzej jak w mieszkaniu nie ma miejsca na osobny gabinet. Pokazujemy jak urządzić kącik do pracy nawet w małych wnętrzach.

 • Aranżacje wnętrz: zaciszne biuro w mieszkaniu

  Aranżacje wnętrz: zaciszne biuro w mieszkaniu

  Niektórzy muszą mieć w mieszkaniu gabinet, bo ze względu na wykonywany zawód, pracują głównie w domu. Inni chcą go mieć, bo lubią mieć pod ręką książki, komputer i inne akcesoria. I przede wszystkim wyłączyć się czasowo z życia rodzinnego, oddając się lekturze czy swojej pasji. I dla jednych i dla drugich wybraliśmy stylowe pokoje do pracy.

 • Weź udział w sondażu: biurko czy stół

  Weź udział w sondażu: biurko czy stół

  Jeżeli pracujesz w domu, to...

 • Miejsce do pracy

  Miejsce do pracy

  Coraz częściej praca zawodowa towarzyszy nam w domu, dlatego urządzając mieszkanie, warto pomyśleć o prywatnym biurze, które zapewni odpowiednie warunki sprzyjające skupieniu i wyciszeniu...

 • Gabinet z biblioteką

  Gabinet z biblioteką

  Atmosferę sprzyjającą skupieniu zapewniają tutaj kolory, które nie rozpraszają uwagi, i drzwi z hartowanego szkła. Wystarczy je zamknąć i już można przystąpić do pracy.

 • Mieszkanie: kącik do pracy

  Mieszkanie: kącik do pracy

  Oto przykłady aranżacji miejsca do pracy w różnych pomieszczeniach. To dość często spotykane rozwiązania, bo w czasach, gdy pracujemy głównie na komputerach, tak naprawdę wystarczy jedynie pomysłowo wkomponować w przestrzeń wnętrza blat, na którym stanie urządzenie. Pokazane przez nas kąciki w pełni spełniają oczekiwania gospodarzy - są nie tylko wygodne, ale też, co istotne, dobrze oświetlone.