Wystawa Zieleń To Życie już wkrótce. Hasło: Ogród - dobry ruch!

Ogrodowe nowe trendy, pomysły i inspiracje, a także setki odmian roślin, nowinki techniczne i dekoracje zobaczyć będzie można podczas 19. Międzynarodowej WYSTAWY "ZIELEŃ TO ŻYCIE" w dniach 26-28 sierpnia w Warszawie, w Centrum EXPO przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji tych najważniejszych w Polsce i Europie Środkowej targów roślin i ogrodów jest OGRÓD - DOBRY RUCH!
W Wystawie weźmie udział blisko 300 firm z 11 krajów: Polski, Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Republiki Czeskiej, Węgier i Włoch. Pierwszy dzień - piątek zarezerwowany jest dla przedstawicieli ,,zielonej branży" - szkółkarzy i ogrodników, kupców, hurtowników, architektów krajobrazu i twórców ogrodów, urzędników zajmujących się zielenią publiczną w miastach. W sobotę i niedzielę wystawę odwiedzać mogą wszyscy zainteresowani ogrodem - jego założeniem i pielęgnacją - początkujący i bardziej zaawansowani.

O tym, założenie ogrodu to ,,dobry ruch" przekonało się już wielu z nas. Już nie tylko emeryci - jak jeszcze kilkanaście lata temu, ale młodzi i w sile wieku, aktywni zawodowo Polacy uznali ogród za swoje nowe hobby i pasję, ,,odskocznię" od pośpiechu i zawodowych stresów, miejsce weekendowego relaksu, a także codziennej radości z podziwiania natury i efektów własnych działań. Posiadanie ogrodu jest wyznacznikiem statusu, ale też wagi jaką jego użytkownicy przykładają do jakości życia i zdrowia - ruch w ogrodzie to jedna ze zdrowszych form aktywności, a własne owoce, warzywa czy zioła z ogrodu smakują inaczej niż te ze sklepu. Ogród podnosi także wartość nieruchomości - wg badań developerów z Holandii, Niemiec i Polski nawet o 20-30%.

Na ,,Zieleń to życie" zobaczymy nowe i ciekawe rośliny - kilka tysięcy gatunków i odmian w różnorodnych formach, wielkościach i kolorach - od maleńkich karłowych odmian, poprzez kilkumetrowe drzewa, strzyżone w wymyślne kształty, zaskakujące barwą liści, igieł czy kwiatów. Prezentowana będzie także bogata oferta akcesoriów, dekoracji i techniki ułatwiającej pielęgnację ogrodu. Wielu wystawców zapowiedziało premiery i pokazy nowości. Uzyskać będzie można fachowe porady i podpatrzeć pomysły projektantów i ogrodników, kupić ciekawe wydawnictwa i rośliny na towarzyszącym targom Kiermaszu. Kompozycje i przykłady zastosowania roślin prezentowane przez Wystawców mogą być inspiracją do tworzenia własnego ogrodu.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Wystawa ulokowana jest we wszystkich halach EXPO oraz na terenie zewnętrznym.

HALE 1 i 4 połączone zadaszonym przejściem.

HALA 1 - ROŚLINY

HALA 2 (hol główny) - Rejestracja zaproszeń, Informacja, ekspozycje konkursów,

HALA 3 - TECHNIKA I TECHNOLOGIE, WYPOSAŻENIE OGRODÓW, WYDAWNICTWA

HALA 4 - ROŚLINY, TECHNIKA I TECHNOLOGIE, WYPOSAŻENIE OGRODÓW, WYDAWNICTWA

TEREN ZEWNĘTRZNY - OGRÓD POKAZOWY, stoiska z działu TECHNIKA

I TECHNOLOGIE, WYPOSAŻENIE OGRODÓW,

ARANŻACJE OGRODOWE, ZIELONE WARSZTATY DLA DZIECI, KIERMASZ ROŚLIN

PROGRAM dla profesjonalistów:

Konferencja ,,Zielone miasto- metamorfozy" skierowana do specjalistów zajmujących się zielenią publiczną w samorządach miast, miasteczek i gmin (czwartek 25 i piątek - 26 sierpnia)

Konferencja ,,Centrum ogrodnicze przyszłości" (piątek, 26 sierpnia ). W roli głównej John Stanley - guru marketingu ogrodniczego i zarządzania z nowym inspirującym programem.

DZIEŃ architekta krajobrazu (sobota, 27 sierpnia) - spotkanie z Diarmuidem Gavinem - pracującym na Wyspach i w Europie irlandzkim projektantem ogrodów - autorem wielu ciekawych i odważnych realizacji, zdobywcą prestiżowych nagród (w tym na Chelsea Flower Show), twórcą autorskich programów telewizyjnych dla BBC i autorem 7 książek o sztuce projektowania ogrodów. Ponadto w programie: doświadczenia polskich architektów krajobrazu i praktyczne narzędzia pracy projektanta.

Konkurs Roślin NOWOŚCI - skierowany jest do wystawców - producentów roślin, hodowców lub ich przedstawicieli. Zgłaszane przez nich rośliny (w tym roku ponad 40 nowości!) - drzewa, krzewy, pnącza, krzewinki oraz byliny ocenia Jury złożone z wybitnych fachowców.

Konkurs o nagrodę ,,ZIELONY LAUR'' to prestiżowa rywalizacja wystawców Międzynarodowej Wystawy "Zieleń to życie" o dwunastoletniej tradycji. Wystawcy zgłaszają je w dwóch kategoriach: najlepszy produkt/technologia dla szkółkarstwa i najlepszy produkt/technologia dla ogrodu i terenów zieleni . Jury wybiera go najbardziej wartościowe i nowatorskie spośród zgłoszonych produktów i technologii.

KONKURS NA NAJATRAKCYJNIEJSZE STOISKA

Program dla amatorów i pasjonatów:

OGRÓD POKAZOWY - dobry ruch! - Przed wejściem do hal EXPO specjalnie na Wystawę i architekci krajobrazu z firmy Palmett Markowe Ogrody wykonają unikalny ogród - pełen pięknych roślin i zaskakujących niespodzianek .

OTWARTE POKAZY I WYKŁADY OGRODNICZE - florystyczne, kształtowania bonsai, inspiracje ogrodowe, ciekawe hortensje, ogród przyjazny ptakom, nawożenie i podłoża ogrodowe, dlaczego rośliny są ważne.

ZIELONO WKOŁO - czyli jak pracują dla nas rośliny i jakie korzyści możemy dzięki nim osiągnąć. Przykłady na stoiskach szkółek Związku Szkółkarzy Polskich oznaczonych logo programu.

KIERMASZ ROŚLIN - na trenie zewnętrznym, pomiędzy halami 1 i 4, otwarty przez cały czas trwania Wystawy, a tam do kupienia atrakcyjne nowości i roślinne ciekawostki.

ZIELONE WARSZTATY DLA DZIECI - zabawa w sadzenie roślin, gry, zabawy plastyczne.

WSTĘP:

Profesjonaliści - wstęp bezpłatny po rejestracji przez www.zielentozycie.pl

26 sierpnia 2011 - PIĄTEK - 9.00-18.00 uroczyste otwarcie o 11.00 w Holu Głównym

bilet normalny - 30 zł

bilet ulgowy - 15 zł (dla grup 15 osób)

27-28 sierpnia 2011 - SOBOTA, NIEDZIELA

bilet normalny - 12 zł

bilet ulgowy - 6 zł (młodzież szkolna, emeryci i renciści, studenci ogrodnictwa i architektury krajobrazu, grupy od 15 osób)

wstęp wolny - dzieci do lat 10 

Honorowy patronat:

Pan Marek Sawicki - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi,

Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz - prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

Pan prof. Alojzy Szymański - Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.Patronat medialny:

Kwietnik, Ogrody, Hasło Ogrodnicze, Szkółkarstwo,

Biznes Ogrodniczy, Zieleń Miejska, Przegląd KomunalnyWspółpraca medialna:

portal www.ArchitekturaKrajobrazu.info, Ogrodowa Galeria,

Organizatorzy:

Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o.

Al. Jana Pawła II 80 lok. 71

00-175 Warszawa

www.zielentozycie.pl, www.zszp.pl,

e-mail: kontakt@zszp.pl, tel. 0048 22 435 47 21, fax 0048 22 435 47 20 wew. 110Więcej o: