TidyUP! Posprzątaj swój ogród

Wraz z nadchodzącą jesienią przychodzi czas na ogrodowe porządki. Sprzątanie ogrodu nie należy do najłatwiejszych, a zmiany pogody nieułatwiają zadania. Spadające liście zapychają rynny i zaśmiecają trawniki. Gdy już wydaje się, że zapanowaliśmy nad jesiennym żywiołem, kolejny podmuch wiatru przynosi nowe wyzwania. Na szczęście i w tym roku rozpoczynamy kampanię Tidy Up! Innowacyjne narzędzia Fiskars zagoszczą w domach i ogrodach w łatwy i szybki sposób usprawniając wszystkie jesienne prace.

Na początek trzeba oczyścić rynny. Warto skorzystać z bardzo poręcznej szczotki do rynien Fiskars. Jej końcówki można ustawiać pod różnym kątem, dzięki czemu w szybki sposób oczyścimy wszystkie zakamarki. Dwa rodzaje zakończenia - szczotka i skrobak - oraz długi, teleskopowy trzonek narzędzia sprawi, że czyszczenie rynien stanie się dziecinnie proste.

 

Najważniejszym punktem na jesiennej liście porządków jest uprzątnięcie trawników. Przed zimą należy je zgrabić i usunąć z nich liście oraz resztki owoców. Pozostawione zaczną gnić i psuć murawę. Do dyspozycji mamy trzy różne wielkości grabi idealnie dostosowane do różnych powierzchni trawników. Na dużym terenie doskonale sprawdzą się grabie w rozmiarze XL z szeroką,

65-centymetrową głowicą. Mają one drewnianą rączkę i sztywne zęby. Na mniejszych trawnikach lepiej zaopatrzyć się w wersję L lub M - wykonane z lekkiego, a zarazem sztywnego tworzywa i zaopatrzone w długi trzonek wykonany z wytrzymałego, choć lekkiego aluminium. Te narzędzia będą idealne zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

 

Gdy uporamy się z grabieniem i czyszczeniem warto pamiętać też o zmieceniu schodów, patio czy tarasu. Ta prosta czynność jest bardzo ważna w jesiennych porządkach bo zamarznięte mini gałązki czy piach niszczą powierzchnie drewnianych tarasów. Profilowana szczotka Fiskars umożliwia usuwanie różnych nawet drobnych zanieczyszczeń, a jej szeroka - 380 mm - głowica sprawia, że jesienne porządki wykonamy w mgnieniu oka.