Biuro w domu

Coraz większą grupę zawodową stanowią osoby poszukujące zleceń, niepracujące na etacie, najczęściej specjaliści w swoich dziedzinach. Taki model pracy ma wiele zalet: brak szefa, indywidualny wybór zleceń, elastyczne godziny pracy. Dlatego też freelancing cieszy się coraz większą popularnością, stając się obecnie, szczególnie wśród młodych ludzi, swoistym stylem życia.
Bycie wolnym strzelcem wiąże się z dużą wolnością zawodową, ale generuje także większą liczbę wyzwań, którym należy sprostać. Jednym z nich jest zorganizowanie biura w domu.

Miejsce pracy

Najlepiej, aby na biuro wyznaczyć osobne pomieszczenie. Bez względu na to, czy mieszkamy sami, czy nie - oddzielenie miejsca, w którym mieszkamy od tego, w którym pracujemy jest bardzo ważne dla ludzkiej psychiki.

Jeżeli nie mamy takiej możliwości, warto zadbać o to, by wyznaczona przestrzeń była w dużym stopniu odgrodzona od reszty mieszkania. Zwiększy to nasz komfort, poprawi koncentrację, a także ułatwi mobilizowanie się do pracy.

Ergonomiczne biurko i fotel

Biurko o odpowiedniej wysokości oraz wystarczającej nam powierzchni zaleca się ustawić tak, by mieć jak największy dostęp do światła dziennego. Fotel powinien być wyposażonego w wygodne oparcia na nogi, plecy i łokcie oraz wszelkie możliwe regulacje, by jak najlepiej dopasować go do sylwetki siedzącej na nim osoby.

Uporządkowanie przestrzeni wokół biurka

Istotną kwestią jest uporanie się z nadmiarem kabli od urządzeń elektrycznych i odpowiednie rozlokowanie kontaktów. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, firma Kontakt Simon stworzyła serię Simon Connect - to panel zasilający, tzw. teleblok, którego zadaniem jest porządkowanie łączności biurowej. Urządzenie składa się ze stabilnego gniazda montowanego w meblu i wysuwanej z blatu biurka niewielkiej aluminiowej kolumny.

Oświetlenie

Nie oszczędzajmy na dobrych lampach i żarówkach - mocne światło sprzyja koncentracji i sprawia, że nasze oczy mniej się męczą.

Wybór odpowiednich barw

W miejscu pracy stonowane kolory pastelowe i różne odcienie bieli wpłyną pozytywnie na koncentrację i wprowadzają w dobry nastrój.

Strefa odpoczynku

Dobrze, aby w pobliżu była niewielka sofa i stolik, przy którym można na chwilę usiąść, zrelaksować się i wypić kawę lub wykonać tę pracę, do której niepotrzebne jest nam biurko. Zbyt długie pozostawanie w sztywnej pozycji siedzącej znacznie obniża bowiem naszą efektywność i źle wpływa na kręgosłup. Nie zapominajmy o detalach, które sprzyjają tworzeniu pozytywnej atmosfery: zdjęcia, ulubione obrazki, pamiątki z podróży i rośliny ocieplą wnętrze i sprawią, że poczujemy się w nim lepiej. Korkowa lub magnetyczna tablica również może pełnić rolę dekoracyjną i ułatwi nam przy okazji pracę. Simon Connect, teleblok składający się z gniazda montowanego w meblu i wysuwanej z blatu aluminiowej kolumny, Kontakt Simon.Więcej o:
Komentarze (5)
Biuro w domu
Zaloguj się
 • Ariana Solecka

  0

  Ja zakupiłam meble od Milemaison i urządziłam własne biuro. To bardzo wygodne, gdy ma się dzieci...

 • Joanna Zając

  0

  Dużo pracuję w domu, w związku z tym musiałam zadbać o odpowiednią przestrzeń do pracy, co w niewielkim mieszkaniu jest nie lada wyzwaniem. Na moim biurku, przy którym pracuje postawiłam na absolutne minimum, aby nie zagracać sobie miejsca pracy, bo zbyt wiele niepotrzebnych rzeczy nie pozwala się skupić. Chyba najważniejszą rzeczą po laptopie i lampce jest na nim kalendarz biurkowy, gdzie zapisuję zadania do wykonania, ważne terminy i wszystko to, co jest konieczne do zapamiętania, a często się o tym zapomina. Dlatego kalendarz z samoprzylepnymi karteczkami i notesem, taki jak ten www.mgkalendarze.pl/kalendarze/kalendarze-biurkowe/nowosc/mgw-din uważam za rzecz niezbędną na każdym biurku :)

 • Targ Deko

  0

  Praca w domu może być naprawdę ekscytująca i bardziej miarodajna przy dobrze zaprojektowanym biurze, dlatego naprawdę warto poświęcić temu sporo uwagi, a na pewno odwdzięczy się burzą kreatywnych pomysłów i świetnymi wynikami! :)

  www.targdeko.pl

 • kinga.cherubin

  0

  Projektowanie wnętrz nie jest niczym prostym, my oddaliśmy swoje mieszkanie w ręce firmy z Warszawy - 4ma-projekt.pl

 • architektura-szyjkowski

  0

  Projektowanie wnętrza biura trzeba oprzeć o dobrej jakości wyposażenie. Należy pamiętać ,że zasadą aranżowania biur także prywatnych jest ergonomia. Na krześle biurowym i przy biurku mimo wszystko spędza się wiele czasu dlatego warto wybrać tylko dobrze zaprojektowane krzesło biurowe po dłuższym czasie okaże się warte swojej ceny. Profesjonalnie zaprojektowane meble biurowe wykonane z dobrych materiałów długo utrzymują swoje właściwości ergonomiczne i estetyczne. Projektując biuro należy także pamiętać o swobodzie ruchów podczas pracy. Z tego powodu należy nie oszczędzać przestrzeni wnętrza na duże i głębokie biurko. Możemy pod blatem biurka swobodnie wyprostować nogi a na blacie możemy uzyskać zdrową odległość pomiędzy oczami a monitorem. Przykłady projektów wnętrz biurowych możesz zobaczyć na stronie - szyjkowski.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX