Mateusz Pawłowski prywatnie...

Przygoda z serialem "rodzinka.pl" zaczęła się dla Mateusza Pawłowskiego dosyć przypadkowo. Pewnego dnia jego tata Mariusz zobaczył w "Dwójce" informację na temat poszukiwań chłopców do udziału w nowym serialu TVP. Wpadł na pomysł zgłoszenia syna na casting.
Na zdjęcia próbne chłopiec przyszedł w towarzystwie obojga rodziców. Gdy rodzina Pawłowskich zobaczyła olbrzymią kolejkę młodych chłopców ubiegających się o rolę w serialu, nie robiła sobie zbyt wielkich nadziei. Aby skrócić czas oczekiwania, postanowiła wybrać się do pobliskiego centrum handlowego. Po powrocie Mateusz został zapisany w ostatniej chwili. 6-latek powalił wszystkich na łopatki - urzekł swoją naturalnością i bezpośredniością. Jego poczynania na ekranie są dowodem na to, że wybór jego osoby do roli Kacperka był strzałem w dziesiątkę.

Pierwsza rola, pierwsze fanki

Obecnie 6-latek ma spore grono fanek - szczególnie na profilu serialu na facebooku dają one wyraz swemu uwielbieniu. - W zerówce Mateusz raczej nie odczuwa, że stał się popularny przez pojawienie się w telewizji - mówi Katarzyna Majchrzak-Pawłowska, mama chłopca, i dodaje ze śmiechem: - Może wszystko jeszcze przed nim?

Debiut pełną gębą!

Udział w serialu "rodzinka.pl" to dla Mateusza wielkie wydarzenie, ponieważ nigdy dotąd nie grał w żadnych produkcjach filmowych. Jedynym jego doświadczeniem z kamerami był występ w "Mini szansie" ("Szansa na sukces" w wydaniu dla dzieci - przyp. red.). - Swego czasu Mateusz był mocno zafascynowany piosenką zespołu "Feel" pt. "Jest już ciemno" - wspomina Mariusz Pawłowski, tata chłopca. - Akurat okazało się, że jest casting do programu "Mini szansa". Razem z mężem postanowiliśmy sprawić synowi przyjemność i zgłosiliśmy jego udział. Mateusz bardzo się spodobał, dlatego zaproszono go do odcinka z zespołem "De Mono".

Czas nadrobić zaległości!

Po zakończeniu zdjęć do serialu Mateusz nabiera siły na kolejny sezon. - Udział w "rodzince.pl" spowodował, że syn dużo opuścił zajęć w szkole i teraz musi nadrabiać zaległości - mówi Katarzyna Majchrzak- Pawłowska. - Mimo że uczy się dopiero w zerówce, ma sporo materiału do przerobienia.

Codzienna nauka tekstów na pamięć na coś się jednak przydała - chłopiec nauczył się czytać. Ponadto ma bardzo dobrze wyćwiczona pamięć słuchową - tekstów uczył się poprzez słuchanie czytających mu rodziców.

Mateusz prywatnie:

imię i nazwisko: Mateusz Pawłowski

wiek: 6 lat

miejsce zamieszkania: Warszawa

zainteresowania: wygłupianie się, układanie klockami Lego, gra w serialu "rodzinka.pl"

Więcej o: