Sypialnia na miarę

Fot. Recticel Komfort Snu Sp. z o.o.
13.12.2011 , aktualizacja: 13.12.2011 16:35
A A A Drukuj
Urządzenie sypialni, tak jak każdego innego pokoju wymaga dokładnego przemyślenia i rozplanowania. W przypadku nowowbudowanego domu, można o tym pomyśleć już na etapie planów, przy mieszkaniu mamy mniejsze pole manewru jeśli chodzi o wybór pomieszczenia.

Fot. Recticel Komfort Snu Sp. z o.o. Materac Sembella KONSUL
Fot. Recticel Komfort Snu Sp. z o.o.
Materac Sembella KONSUL
Materac Sembella MERKUR AQUA
Fot. Recticel Komfort Snu Sp. z o.o.
Materac Sembella MERKUR AQUA
ZOBACZ TAKŻE
W każdym razie ważne jest aby sypilania dokładnie spełniała wszystkie nasze oczekiwania i była dopasowana do naszego stylu życia. Wtedy stanie się miejscem, gdzie bedziemy budzić się i zasypiać z prawdziwa przyjemnością.

Zacznijmy od wyboru odpowiedniego pokoju. Z dala od hałasu i ruchliwej ulicy, najlepiej nie sąsiadujące z salonem. To miejsce idealne na sypialnię. Unikajmy przeznaczania na sypialnię ciemnych pomieszczeń skierowanych na północ. Brak słońca o poranku raczej nie sprzyja wstawaniu. Najkorzystniejsza jest strona wschodnia, wtedy zgodnie z naturalnym zegarem biologicznym, poranne słońce budzi nas i dodaje energii.

Urządzanie sypialni zaczyna się od wyboru łóżka i umiejscowienia go w pomieszczeniu. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca zazwyczaj ustawiamy je w centralnym punkcie pokoju, na środku, z wezgłowiem dosuniętym do ściany. Jest to wygodne, naturalne rozwiązanie, zapewniające dogodny dostęp do mebla z każdej strony.

Łóżko i materac to zakup na lata, który w związku z tym powinien zostać dokładnie przemyślany. Zanim zdecydujemy się na zakup łóżka, powinniśmy się upewnić, że oprócz walorów estetycznych jest ono również funkcjonalne i odpowiednio wytrzymałe.

Nie oszczędzajmy na materacu. To on, odpowiednio dobrany zapewni nam prawdziwie komfortowy sen. Dyskomfort, z którym będziemy się budzić po każdej nocy spędzonej na źle dobranym posłaniu szybko przyćmi radość z zaoszczędzonych pieniędzy. Jeżeli mamy duże, wspólne łóżko warto pomyśleć o osobnych materacach, które powinny być dobrane do każdej osoby indywidualnie.

Materac nie powinien być ani zbyt miękki, ani za twardy. Nie ma jednego rozwiązania dla każdego, ponieważ każdy z nas posiada inną budowę ciała. Dlatego gdy wybieramy się do sklepu warto wypróbować materac, poleżeć na nim w spokoju, kilka - kilkanaście minut. To da nam wiedzę czy materac jest dla nas odpowiedni. Uwzględnijmy swój wzrost, wagę, ale także osobiste preferencje i przyzwyczajenia. Tak aby na co dzień spanie było przyjemnością, a nie dyskomfortem.

Podziel się

Skomentuj:

Zaloguj się. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (3)

  • Gość: chf

    0

    "Zacznijmy od wyboru odpowiedniego pokoju"

    Dobre, juz sie przecietny Polak zabiera za wybieranie pokoju odpowiedniego na sypialnie z tych 0.5 co przypadaja na jedna osobe w tym kraju...

    zarabiaj we frankach
    www.szwajcarskakariera.pl

  • kowalska345

    0

    Sypialnia, własna, jedyna. Marzenie:)

  • Gość: wege_86

    0

    lubię twarde materace :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Promocja - jeszcze w tym roku!

Trzy kroki do komfortu snu - zrób czwarty i wybierz swój prezent!

Łóżko kontynentalne Sembella

Designerski Przebój XXXVI Międzynarodowych Targów Meblowych!

Na co zwracasz uwagę przy wyborze materaca?

cena jest dla mnie najważniejsza
jakość jest bardzo ważnym kryterium wyboru
twardość i elastyczność, materac musi być wygodny
rozpoznawalność marki