Inteligentna klimatyzacja

Zdalne sterowanie klimatyzacją za pomocą smartfona? Dlaczego nie! Takie właśnie rozwiązanie oferuje firma Daikin. Daje ono nie tylko niesamowity komfort użytkowania, ale także bardzo wymierne oszczędności. A wszystko dzięki niewielkiemu modułowi wifi w klimatyzacji oraz wygodnej aplikacji na Androida lub iOS.

Najpierw warto zobaczyć

Zanim kupimy klimatyzator, możemy wcześniej zobaczyć, jak będzie się prezentował na ścianie naszego salonu. Służy do tego między innymi aplikacja Daikin 3D (do pobrania z App Store lub Google Play). Aby z niej skorzystać, wystarczy wydrukować odpowiedni znacznik i umieścić go na ścianie w miejscu, w którym planujemy montaż urządzenia, a następnie możemy oglądać nasz klimatyzator w 3D i w rzeczywistych rozmiarach na ekranie naszego smartfona. W tej aplikacji jest dostępna również opcja oglądania agregatu zewnętrznego, dzięki czemu będziemy mogli przekonać się, ile zajmuje on miejsca na ścianie lub balkonie budynku. Proste, a jakże przydatne rozwiązanie!

Prostota i wygoda

Jeszcze kilka lat temu sterowanie systemem klimatyzacji za pomocą smartona było dostępne tylko w klimatyzatorach Daikin Emura, ale od ubiegłego roku to udogodnienie oferuje jeszcze kilka innych urządzeń typu split, takich jak Daikin Ururu Sarara czy Daikin Nexura . I jest to bardzo dobra wiadomość nie tylko dla miłośników systemów inteligentnego domu, ale także wszystkich tych, którzy na co dzień korzystają ze smartfonów. Sterowanie klimatyzacją online jest dziecinnie proste dzięki przejrzystej i intuicyjnej w obsłudze aplikacji Daikin Online Controller . Mając ją w swoim telefonie możemy ustawiać zdalnie tryby pracy klimatyzatora, pożądaną temperaturę w pomieszczeniach, prędkość nawiewu itp. Oczywiście, kiedy jesteśmy w domu, możemy sięgnąć po pilota do klimatyzacji, ale równie dobrze sprawdzi się w tej roli nasz telefon.

Widok główny aplikacji z podziałem na pomieszczania domowe.

Co ważne, system ten odczytuje również temperaturę zewnętrzną i wewnętrzną mierzoną w pomieszczeniu. W praktyce oznacza to, że zyskujemy możliwość programowania naszego klimatyzatora w zależności od panującej aury. I tak na przykład, jeśli na dworze temperatura spadnie np. poniżej 23oC, to klimatyzacja automatycznie się wyłączy. I odwrotnie - klimatyzacja włączy się, jeśli na zewnątrz temperatura przekroczy ustalone przez nas 23oC, a jeśli zrobi się prawdziwy upał, urządzenie będzie chłodziło pomieszczenia szczególnie intensywnie. Wszystko to można szybko i łatwo zaprogramować.

Programowanie temperatury - chłodzenie.

Programowanie temperatury - automatyczne dostosowywanie.

Możemy również zintegrować klimatyzację z serwisem pogodowym (i np. sterować poziomem wilgotności w domu dzięki opcji osuszania powietrza) lub też otrzymywać powiadomienia, że np. w domu zrobiło się zbyt zimno lub za gorąco. Ciekawym udogodnieniem jest również asystent głosowy, który pozwala wydawać klimatyzacji polecania głosowe typu: włącz klimatyzację lub zacznij osuszanie powietrza.

Osuszanie powietrza.

Dla zapominalskich

Dzięki możliwościom aplikacji Daikin Online Controller możemy zaprogramować nasze urządzenie klimatyzacyjne w następujący sposób - jeśli znajdziemy się wraz ze smartfonem powiedzmy w odległości 200 metrów od domu, klimatyzacja natychmiast wyłączy się, oszczędzając tym samym energię. Nie musimy więc pamiętać o jej wyłączeniu za każdym razem, kiedy wychodzimy z domu. Czy można więc wyobrazić sobie bardziej komfortowe rozwiązanie? Raczej nie, bo jak się okazuje ten system o wszystkim "pomyśli" za nas.

embed
Copyright © Agora SA