Rady właścicieli

  • Ważny jest kształt działki i jej zorientowanie w stosunku do stron świata. Mieliśmy kłopot z dobraniem gotowego projektu domu do jej szerokości. W końcu front domu znalazł się od strony południowego-zachodu, a taras po zacienionej stronie domu. Początkowo byliśmy z tego niezadowoleni, ale latem doceniliśmy taki układ.

  • Nasz dom celowo zbudowaliśmy blisko drogi, gdzie biegną wszystkie media. Dzięki temu mniej nas kosztowały potrzebne instalacje. Niższe będą też koszty budowy podjazdu do garażu.

  • Korzystamy z pomocy rodziny i znajomych, którzy pracują w różnych firmach produkujących materiały budowlane i wykończeniowe. Wskazują nam okresy rabatów i promocji, doradzają w doborze akcesoriów. Kupujemy dobrej jakości materiały po możliwie najniższej cenie.

  • Radzimy nie spieszyć się z wykańczaniem budynku, bo w trakcie prac pojawiają się nowe, lepsze rozwiązania. Zdecydowaliśmy się nie tylko na żeliwny wkład kominkowy z rozprowadzeniem ciepła, ale również centralny odkurzacz oraz instalacje: alarmową, kina domowego i komputerową. Dzięki nim dom będzie bardziej funkcjonalny. Na elewacjach budynku "dorobiliśmy" ozdobne boniowania, bo naszym zdaniem brakowało im charakteru.

  • Na razie unikamy zaciągania kredytu, ponieważ Ania nie ma stabilnej pracy, a planujemy dwoje dzieci. Nie chcemy więc obciążać naszych dochodów dodatkowymi spłatami.