Wybierz kolor swojej łazienki

Urządzając łazienkę warto przemyśleć nie tylko jej wyposażenie, ale również kolorystykę. W otoczeniu jakich barw będziemy czuli się najlepiej podczas porannej toalety?

Ważne, aby w dobrym nastroju rozpocząć dzień. Barwy mają wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale również mogą optycznie zmienić wnętrze.

Łazienki często są zbyt małe. Jasne i pastelowe kolory na ścianach sprawią, że wnętrze wyda się nieco większe. Białe wyposażenie przy oświetleniu naturalnym lub sztucznym doda lekkości i delikatnie je rozświetli. Biel należy do kolorów neutralnych, nie męczy, relaksuje, łagodzi agresję, optycznie rozszerza i rozjaśnia wnętrze. Świetnie współgra z innymi kolorami i wzorami.

Mocne żółcienie, czerwień i fiolet wydają się przybliżać do patrzącego. W ten sposób można optycznie "zmniejszyć" większe łazienki, wprowadzając jednocześnie ciepłą i radosną atmosferę. Barwy od niebieskich po zielone wydają się oddalać, czynią pomieszczenie optycznie większym, chłodniejszym i bardziej przestronnym.

Niezwykle subtelny słomiany beż , działa jeszcze bardziej uspakajająco niż biel. Świetnie wygląda w zestawieniu z głębokimi czerwieniami burgundu i brązami.

Owocowa zieleń stwarza relaksującą atmosferę, wygląda żywo i świeżo. Wyjątkowo pięknie na takim tle zaprezentują się czerwone dodatki i akcesoria.

Ostróżkowy błękit , który jest mieszanką niebieskiego i białego z lekkim odcieniem fioletu wprowadzi trochę chłodu, lecz białe akcesoria i ceramika będą jaśniały, odbijając niebieski kolor ścian. Wszystkie odcienie żółci i niebieskiego będą świetnie z nim współgrały.

Pudrowy róż daje świeżość z różowymi dodatkami w innym tonie, końcowy efekt będzie delikatny i bardzo kobiecy. Ciemna szarość i niebieski będzie również ciekawym zestawieniem.

Śródziemnomorski niebieski sprawia wrażenie przestronności, przypomina nam ciepłe morza w połączeniu z żółcią piasku, kolorem pomarańczy lub głębokim odcieniem niebieskim stworzy bardzo przyjemny nastrój.

Niektóre barwy zmieniają się w zależności od oświetlenia. W świetle sztucznym kolory wydają się cieplejsze o jeden lub dwa tony, natomiast dzienne światło je rozjaśnia - to też należy wziąć pod uwagę.

Źródło: SANITEC KOŁO

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.