Rozwiązanie 1
Wioletta Sawczuk
Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery L. Pod oknem, czyli w najwidniejszym miejscu, proponuję zainstalować zlewozmywak, a na środku dłuższego odcinka - kuchenkę. Przy jednej z krótszych ścian zaplanowałam wysoką zabudowę, w której oprócz pojemnych schowków znajduje się lodówka.
NEWSLETTER:
Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz się
>
W
POKOJU DZIENNYm, w bliskim sąsiedztwie kuchni, ustawiłam duży prostokątny stół, przy którym swobodnie zmieści się co najmniej pięć osób. Narożnik w pobliżu wejścia do pokoju zajmuje wygodna kanapa ze stolikiem; naprzeciwko umieściłam szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny.
W Państwa
SYPIALNI mieści się dostępne z dwóch stron duże łóżko z szafkami nocnymi po bokach, toaletka oraz szafy zajmujące całą ścianę.
POKOJE DZIECIĘCE, zgodnie z Państwa życzeniem, mają wyjście na balkon.
Zlikwidowałam osobną toaletę, dzięki czemu można było powiększyć i łazienkę, i garderobę (teraz wchodzi się do niej z przedpokoju). W
ŁAZIENCE zaplanowałam asymetryczną wannę narożną (160 x 90 cm), kabinę prysznicową (80 x 70 cm), dwie umywalki (szer. 55 cm) oraz podwieszany sedes. Płytką pralkę (60 x 48 cm) ukryłam w schowku zamykanym składanymi drzwiami.
Rozwiązanie 2
Tomasz Wieczorek
Ściana wydzielająca aneks kuchenny i jadalny od strony części dziennej to ściana nośna; aby zrobić w niej przejścia, trzeba zastosować podciąg, czyli belkę konstrukcyjną podpierającą strop (uwaga: taką zmianę należy skonsultować z konstruktorem!). Pokoje dzieci znajdują się obok siebie; jeden z nich powstał z części
POKOJU DZIENNEGO.
PRENUMERATA:
Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!
>
Zlikwidowałem osobne w.c. i garderobę. Miejsca do przechowywania jest jednak sporo: szafy w sypialni rodziców, szafy i pawlacze w pokojach dzieci oraz schowek w przedpokoju. W powiększonej
ŁAZIENCE mieści się wanna (180 x 80 cm), kabina (90 x 80 cm), sedes oraz bidet, a we wnęce - umywalka (szer. 45 cm) i ukryta pod blatem pralka (60 x 60 cm).
Zobacz także:
68.8 m kw. dla 4 osób: dodatkowa łazienka zamiast garderoby
92,3 m kw. dla 4 osób: spokojne miejsce do pracy
89,6 m kw. dla 4 osób: dobry podział na dwie strefy