Beton na blat kuchenny

Modny beton architektoniczny w kuchni

Blat kuchenny to zakup na lata. Powinien być przede wszystkim funkcjonalny, wytrzymały i dopasowany do potrzeb domowników. Warto jednak zadbać także o jego wygląd. Blaty z betonu architektonicznego są obecnie bardzo modne. Po odpowiednim zaimpregnowaniu, staną się odporne na działanie wody.

Naturalne wżery, przetarcia czy przebarwienia stanowią zalety materiału, który dzięki nim jest niepowtarzalny oraz wyjątkowy. Blaty tworzone na zamówienie są wylewane w całości. Powierzchnia tworzona z jednej płyty potęguje wrażenie harmonijnej prostoty. Aby wzmocnić efekt można dodatkowo wybrać blat z wbudowanym, niejako wylanym zlewem.

Choć beton najczęściej kojarzy się z minimalistycznymi czy loftowymi wnętrzami, to surowość materiału dobrze komponuje się z drewnianymi dodatkami, ceramiką, a także z soczystymi kolorami, których w postaci warzyw, owoców i ziół w kuchni nigdy nie brakuje.

Sam materiał idealnie współgra także z jasnymi meblami czy czarno-białymi akcesoriami. Lubicie eksperymenty? Sprawdźcie ofertę marki Morgan & Möller. Projektanci proponują również płyty w wersji barwionej: w antracycie, bieli lub barwach zbliżonych do palety RAL.

Jak prezentuje się betonowy blat w kuchni?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>
Więcej o: