Czy prostota może być wyrafinowana? Przykład tego apartamentu pokazuje, że tak

W apartamencie styl skandynawski miesza się nowoczesnym wzornictwem i meblami, których pierwowzory powstały w latach 50-60 ubiegłego wieku. Prostota łączy się tu z dbałością o szczegóły.

Choć apartament mały nie jest, ma 105 m2, jego mieszkańcom zależało na zachowaniu jak największej otwartej przestrzeni. Dlatego projektanci zrezygnowali z zamykanych pomieszczeń, a poszczególne strefy funkcjonalne zaznaczone są symbolicznie. Tak jak miejsce do pracy, które od dziennej części wypoczynkowej oddzielają dwustronne regały.

 

Kuchnia zaprojektowana jest niestandardowo - praktycznie wszystko, łącznie z agd, pochowane jest w szafach, zbudowanych przy ścianie, w kuchennej wyspie i w trzech pionowych panelach, skonstruowanych tak samo, jak  robocze regały na książki w salonie. Brak konwencjonalnych, kuchennych szafek nikomu nie przeszkadza. Dzięki temu zabiegowi część robocza kuchnia jest dobrze zamaskowana i całość świetnie współgra z salonem.

 

Ciekawie rozwiązano kwestię należącej do apartamentu loggi - została jakby wbudowana w boks ze sklejki i włączona do salonu.

 

W całym mieszkaniu królują stonowane barwy. Białe ściany i podłoga są neutralnym tłem dla pasteli - koralowego , blado niebieskiego, szaro perłowego.  Dobór kolorów buduje atmosferę ciepła i komfortu.

 

ZOBACZ WIĘCEJ>>

Więcej o:
Komentarze (13)
Czy prostota może być wyrafinowana? Przykład tego apartamentu pokazuje, że tak
Zaloguj się
 • jar_i_mir

  Oceniono 109 razy 99

  Ciekawy jest pomysł na postawienie stołu na podwyższeniu, bez zostawienia zapasu na odsunięcie krzesła. Będzie dużo zabawy i śmiechu z gości walących potylicą o podłogę po tym, jak będą chcieli się trochę odsunąć od stołu.

 • carolina_reaper

  Oceniono 21 razy 21

  Prostota nie tylko moze ale jest wyrafinowana, wystarczy spojrzec na wzorce japonskie.

 • drzejms-buond

  Oceniono 22 razy 12

  a ten pomysł z jadalnią-wyspą-jaskinią-pudełkiem całkiem ciekawy !

 • agn30ieszka

  Oceniono 19 razy 11

  dużo przestrzeni, ale kompletnie brak miejsca do przechowywania - z wyjątkiem książek;
  nie funkcjonalny jest również brak zabezpieczenia ściany z cegieł nad zlewem

 • ixi77

  Oceniono 42 razy 6

  Jak na deklarowaną prostotę, to strasznie pstrokate to mieszkanie. Za dużo nieprzydatnych dupereli.

 • heresy

  Oceniono 3 razy 3

  Ok. Biało plus drewno, momentami kolor, ale baaardzo dużo się tu dzieje, jak na minimalizm.

 • kraken28

  Oceniono 1 raz 1

  kolorystyka bardzo przyjemna, przyjemne i praktyczne rozwiązanie dla książek schowanego biura ... pkt. 8/10. Jadalnia chociaż ciekawa, to jednak podwyższenie troszkę za małe, bo można spaść siedząc przy stole.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX