Klasyczne wnętrza w starej kamienicy

Joanna kupiła mieszkanie w starej kamienicy. Co prawda w nie najlepszym stanie, ale cóż to za przeszkoda dla specjalistki od renowacji zabytkowych wnętrz? Krok po kroku przywróciła mu dawną urodę, tworząc klasyczny i stylowy wystrój.

Joanna nie chciała mieszkać w bezdusznym apartamentowcu. Postanowiła sama poszukać mieszkania, które by najbardziej jej odpowiadało. Wytrwale chodziła po starych dzielnicach Warszawy i spoglądała w okna domów, które przetrwały wojnę, z nadzieją, że dojrzy w nich napis "na sprzedaż". I pewnego dnia tak się właśnie stało. Już na klatce schodowej zachwyciła ją oryginalna skrzynka na listy z 1936 roku, którą dla ochrony umieszczono za szybą. Wzięła to za dobry znak - bo skoro z takim pietyzmem traktuje się tu drobiazgi, to może i reszta jest tak samo zadbana.

Wnętrza samodzielnie odnowione

Niestety, okazało się, że przeznaczone do sprzedaży mieszkanie zostało przerobione na biuro. Stare skrzynkowe okna zastąpiono plastikowymi, a ułożoną w jodełkę dębową klepkę (podobno trzeszczała, rozpraszając pracowników) - panelami laminowanymi. Nowa właścicielka postanowiła odtworzyć dawny wygląd wnętrz, między innymi położyć PARKIET oraz sztukaterię na ścianach. Najpierw jednak musiała dostosować układ pomieszczeń do potrzeb swoich i córki - wygospodarować miejsce na drugą ŁAZIENKĘ i oddzielić dwa pokoje. Ten drugi problem rozwiązała w nietypowy sposób: w szerokie przejście, łączące te pomieszczenia, wstawiła zrobioną na wymiar biblioteczkę, a piękne dwuskrzydłowe drzwi (jedyne ocalałe) przeniosła na inną ścianę.

Większość mebli Joanna przywiozła z poprzedniego domu. Nie wszystkie pasowały do charakteru kamienicy z początku XX wieku, ale i z tym sobie poradziła. Płócienne obicia w wiktoriańskie kwiaty przykryła welurowymi pokrowcami w swoim ulubionym niebieskim kolorze. - To był trafiony pomysł - ocenia. - Błękit zestawiony z bielą dodał wnętrzu dyskretnej elegancji. Moim zdaniem teraz jest tu tak jak za dawnych lat: bez nadmiernego luksusu, ale z klasą.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Więcej o:
Komentarze (11)
Klasyczne wnętrza w starej kamienicy
Zaloguj się
 • puzonik48

  Oceniono 60 razy 44

  Śliczne ,klimatyczne ,jasne mieszkanie :) Marzenie :)

 • bialeem

  Oceniono 18 razy 4

  Muszę przyznać, że bardzo mi się podoba. Jak na mnie trochę za dużo bieli i za mało surowego drewna, ale są tam szczegóły, które dodają masę uroku (stara szafka w kuchni, umywalka). Kuchnia trochę zbyt generyczna. Ten styl "prowansalski" szybko się nudzi i jest ciężki w utrzymaniu czystości. No i łóżko jednak dałabym drewniane.

 • tralalumpek

  Oceniono 21 razy -11

  przepraszam ze spytam, czy ta osoba, do ktorej nalezy to mieszkanie, zasponsorowala gazete? innego wytlumaczenia nie widze na pojawienie sie tego bezplciowego gniota
  skrzyzowanie Ikea z ...no wlasnie, z czym....

 • 3guziec

  Oceniono 36 razy -28

  straszne to mieszkanie, depresyjne.Coś w stylu epoki Wokulskiego i Rzeckiego.

 • mz50

  Oceniono 67 razy -31

  Znowu na biało aż mdło się robi.

 • tisi123

  Oceniono 58 razy -32

  to są zdjęcia sprzed czy po transformacji?

 • culebre

  Oceniono 69 razy -45

  Nadal przeokropnie babciowe, coś strasznego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX