Garażówka u milionera - pierwsza w Polsce wyprzedaż prywatnej rezydencji

Wnętrza domów milionerów kryją designerskie meble, dzieła sztuki słynnych twórców, najwyższej klasy sprzęty RTV i luksusowe samochody. Co będzie można wylicytować podczas aukcji w warszawskiej willi?

Aukcje, podczas których pod młotek trafia wyposażenie wnętrz lub prywatna kolekcja, to za granicą nic nowego. W ten sposób licytowano np. meble, ozdoby i wyposażenie willi Michaela Jacksona. Suma sprzedaży wszystkich przedmiotów wyniosła milion dolarów. W zeszłym roku sprzedawano kolekcje sukien Liz Taylor oraz biżuterię aktorki. Kolekcjonerzy na aukcji w Nowym Jorku za brylantowe pierścionki, kolie i kolczyki zapłacili ponad 137 milionów dolarów!

willa, aukcja, Czernecki

Dom Andrzeja Czerneckiego

7 lipca pierwszy raz w Polsce odbędzie się wyprzedaż prywatnej rezydencji. Pod młotek pójdą przedmioty zgromadzone w wilii na warszawskiej Saskiej Kępie. Dom należał do Andrzeja Czerneckiego - zmarłego niedawno biznesmena, założyciela firmy High Tech Lab, posła na Sejm I i II kadencji. Kolekcja powstawała do od końca lat 90. kiedy to gospodarz przeprowadził się do rezydencji na Saskiej Kępie. Na aukcje trafi prawie 250 przedmiotów tj. obrazy i rzeźby głównie polskich artystów, ekskluzywne meble i dekoracje, sprzęt elektroniczny uznanych marek i luksusowy samochód. Ceny wywoławcze 80% przedmiotów nie przekraczają 500 zł.

Czernecki, licytacja, aukcja

Obiekty oferowane na aukcji

Wśród wystawionych do licytacji mebli znajdą się kanapy włoskiej firmy Promemioria, których cena katalogowa to ok. 10 00 euro. Licytacja zacznie się od... 500 zł. Gratką dla fanów oryginalnych przedmiotów będzie lampa Arco Achille Castiglioniego czy zestaw mebli wykonanych przez firmę Jimeco z Kolumbii. Pod młotek pójdą też liczne krzesła, stołki, meble ogrodowe, sprzęt elektroniczny (m.in. Bose) czy stół jadalny z blatem wykonanym z imitacji kości słoniowej.

Osoby polujące na dekoracyjne obiekty, mogą zaciekawić karafki Rosenthal projektu Gianniego Versace, których cena wywoławcza wynosi 100 zł. Na aukcji dostępne będą liczne srebra, lampy, naczynia, szklane przedmioty, popielniczki, patery i dywany.

aukcja, Czernecki, licytacja

Obiekty oferowane na aukcji

Na aukcji powinni pojawić się również miłośnicy sztuki. Fotografie Zygmunta Rytki z cyklu "Ciągłość niedokończoności" powstałe w latach 80., będzie można licytować od 500-600 zł. Na licytacje wystawione zostaną też akwarele Zbigniewa Makowskiego. Akademicki pejzaż Józefa Rapackiego namalowany w 1912 roku, został wystawiony z ceną wywoławczą 5 tys. zł. Na aukcjach porównywalne prace olejne tego malarza, osiągają ceny ponad 30 tys. zł. Dostępną na aukcji sztukę najnowszą reprezentują pracę Karola Radziszewskiego i olejne obrazy Julity Malinowskiej. Przestrzenne formy z betonu i brązu Bożenny Biskupskiej zatytułowane "Wytyczanie obrazu, licytowane będą od 500 zł. Ponadto pod młotek pójdą też szklane figury firmy Rene Lalique i rzeźby małżeństwa Łagowskich. Licytowana też będzie figura z brązu autorstwa włoskiego artysty Leonarda Lucchi, przedstawiająca dwie dziewczyny siedzące na ławce.

Ważnym punktem aukcji będzie licytacja czerwonego Porshe 911-GT 2 z 2001 roku (cena wywoławcza to 60 tys. zł). Samochód przebudowano trzy lata później w znanym salonie Tuning Freisinger Motorsport.

Licytacja, organizowana przez dom aukcyjny DESA Unicum, odbędzie się 7 lipca o godz. 14.00 w willi na ulicy Zakopiańskiej 10 i przylegającym do niej ogrodzie. Wszystkie przedmioty będzie można oglądać 5 i 6 lipca od 12.00 do 20.00 oraz w dniu aukcji od 9.00 do 12.00. Wszyscy chcący wziąć udział w aukcji, muszą zapłacić zwrotne wadium w wysokości 1000 zł.

Zobacz też:

Tak będą mieszkać najbogatsi Polacy!>>

Bank dla milionerów>>

Więcej o: