Sprytne pomysły na przechowywanie w małym mieszkaniu

Jak wygospodarować dodatkowe miejsce na przechowywanie w małym mieszkaniu w bloku? Podpowiadamy, gdzie znaleźć miejsce na schowki. Niektóre pomysły są genialnie proste.

Przechowywanie rzeczy w małym mieszkaniu potrafi nastręczyć wielu trudności. Niedostateczna ilość miejsca i schowków jest dużym problemem. Na szczęście odpowiednia organizacja rzeczy i sprytne schowki pozwolą nam cieszyć się wolną przestrzenią. Ważne jednak, żeby trzymać się kilku zasad, aby w mieszkaniu zawsze panował przyjemny porządek.

1. Przede wszystkim mieszkając w niewielkim mieszkaniu, staraj się ograniczać ilość przechowywanych rzeczy. Jak to zrobić, możesz przeczytać TUTAJ.

2. Nawet najwymyślniejsze metody przechowywania nie będą skuteczne, jeśli nie będziemy dbali o porządek i odkładali rzeczy na miejsce. Przy małym metrażu już kilka rzeczy pozostawionych na widoku tworzy wrażenie bałaganu.

3. Korzystaj tylko z tych rozwiązań, które pasują do twojego wnętrza, ale także temperamentu. Przykładowo, nie ma sensu stosować systemu przegródek na bieliznę, jeśli nie masz cierpliwości jej w nich układać. W twoim przypadku lepszy będzie kosz, do którego wszystko wrzucisz.

4. Szukaj miejsc w mieszkaniu, gdzie przestrzeń się marnuje i pomyśl, jak mógłbyś ją wykorzystać. Może warto obudować telewizor i wprowadzić wokół niego półki? Bądź jeśli odsuniesz nieco łóżko od ściany znajdzie się miejsce na niewielki schowek?

Więcej o:
Komentarze (47)
Sprytne pomysły na przechowywanie w małym mieszkaniu
Zaloguj się
 • Oliwia Wierzewska

  Oceniono 7 razy 5

  całkiem dobrym pomysłem jest też self-storage, np. www.lessmess-storage.pl można u nich wygodnie przechowywać np. rzeczy sezonowe, kurtki, grube kołdry i tak dalej.

 • Oceniono 3 razy 3

  Dołączam się do głosów za Less Mess. Trzymałem tam meble podczas remontu i wróciły do nas dokładnie w takim samym stanie, w jakim je zawieźliśmy. Do tego dodać trzeba przyzwoitą cenę i naprawdę fajną obsługę.

 • Emilia Rojecka

  Oceniono 4 razy 2

  Ha, widzę, że nie tylko ja mam dobre zdanie o Less Mess. ;) Jestem bardzo zadowolona. Trzymam tam mnóstwo książek, więc szczególnie zależało mi na tym, by było czysto i i sucho.

 • Oceniono 3 razy 1

  Sprawdziłem to polecane przez was Less Mess no i jestem zachwycony. Okazało się nawet że mam dosłownie kilka ulic od najbliższego magazynu. Dzięki wszystkim za rady!

 • Oceniono 3 razy 1

  Oliwia ma rację. Też nie rozumiem po co zagracać sobie mieszkanie jak można skorzystać z przechowalni. I też serdecznie polecam Less Mess.

 • minow343

  0

  Można kombinować ile się da, ale małe mieszkanie nie jest pojemne i nic tego nie zmieni. Jak mamy mebel czy łóżko którego żal wyrzucić, to musimy się go pozbyć, bo nie ma co z nim zrobić. Podobnie z rowerami czy sprzętem do ćwiczeń. No chyba, że ktoś korzysta z przechowalni, to wtedy mała pojemność mieszkania nie stanowi problemu. Polecam przechowalnie Besto w Warszawie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX