Jak udekorować stół wigilijny? Nakrycie stołu na święta

Jak nakryć stół na święta? Wigilijny stół jest równie ważny w Boże Narodzenie jak choinka. Zadbajmy więc o jego nakrycie. Mamy 20 pomysłów na aranżację stołu na święta.

Podstawą nakrycia wigilijnego stołu powinien być obrus. Chyba, że mamy stół o ładnym, zadbanym drewnianym blacie, który warto wyeksponować. Obrus najlepiej położyć klasyczny, biały. Efektownie wyglądają obrusy żakardowe. Żeby dodać koloru, zawsze można położyć kolorowy bieżnik, kolorowe podkładki pod talerze lub barwną serwetę na środek.

Na wigilijny stół warto przygotować świąteczny stroik. Można go wykonać samodzielnie lub kupić. Do własnoręcznie robionej ozdoby możemy wykorzystać gałązki świerku, bombki, wstążki, szyszki czy świece. Następnie zadbajmy o zastawę stołową. Na ten szczególny wieczór powinniśmy wykorzystać nasze najlepsze talerze, koniecznie z jednego kompletu. Podobnie sztućce i szkło.

Nie zapominajmy o serwetkach na wigilijnym stole. Bardziej elegancko wyglądają serwetki płócienne. Można je złożyć w klasyczny prostokąt, zwinąć w rulon bądź pokusić się o bardziej fantazyjne ułożenie, np. w choinkę. Jak złożyć serwetkę w choinkę zobacz TUTAJ.

Na sam koniec zadbajmy o tradycyjne elementy wigilijnego stołu: sianko pod obrusem, dodatkowe nakrycie dla niespodziewanego gościa, miejsce na opłatek i w końcu 12 potraw. Stół wigilijny bez tradycyjnych akcentów nie byłby kompletny.

Więcej o:
Komentarze (2)
Jak udekorować stół wigilijny? Nakrycie stołu na święta
Zaloguj się
  • Oceniono 1 raz 1

    Pamiętać trzeba o Tradycji , a tu w tych propozycjach tego brakuje . Jest pięknie , ładnie , ale nie ma w tym wszystkim uczucia , ciepła i serca .

  • Bart Konieczny

    0

    Pan Włodzimierz ma 100% racji. Boże narodzenie to przede wszystkim tradycja i to ona powinna być podstawą wystroju. Tutaj bardziej tradycyjnie mojagwiazdka.pl/42-boze-narodzenie a tutaj nie mojagwiazdka.pl/40-christmas-time

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX