Niech żyje Eva Zeisel!

Eva Zeisel. To nazwisko zna świat designu. Projektantka niedawno skończyła 101 lat. Urodziła się w Budapeszcie, pracowała w wielu miejscach świata. Jej projekty są bardzo miękkie, kobiece i przy tym praktyczne.
 

 

Fot. dwr.com

 

Na przykład stolik, przy którym możemy napić się kawy. Jaki powinien być? Według ostatnio panujących trendów powinien zawierać w sobie elementy nowoczesności i miękki, zbliżony do wschodnich ornamentów kształt. I ten, zaprojektowany przez Evę Zeisel w 1993 roku, taki jest. Łączy w sobie wszystkie aktualnie panujące trendy, przy czym jest bardzo wygodny. Projektantka w swojej twórczości częściej wykorzystywała podobną stylistykę, np. w przypadku drzewka na biżuterię - The Jewelery Tree, zaprojektowanego w 2006 r. Jest ono lekkie, symetryczne i pasujące do każdego wnętrza. Wykonane z akrylu przezroczystego lub matowego.

 

Fot. evazeiseloriginals.com

 

Jakże przyjemne jest życie, kiedy otaczamy się pięknymi przedmiotami. Po trudach dnia możemy pozbyć się biżuterii, skorzystać z gorącej, aromatycznej kąpieli i potem otuleni miękkim szlafrokiem usiąść i napić się aromatycznej kawy. Oczywiście tylko przy takim pięknym stoliku.

 

babeczkaa

Więcej o: