Mobilna ściana

Możesz ją ustawiać gdzie chcesz. Parawan to bardzo wygodny element wyposażenia wnętrz, bo dzięki możliwości ustawienia go w dowolnym miejscu możemy uzyskać bardzo ciekawe rozwiązania

Parawany funkcjonują w naszych domach od lat. Najczęściej składają się z trzech, czterech skrzydeł połączonych zawiasami i wykonanych w prosty sposób. Najczęściej ramy skrzydeł parawanu wypełniają ozdobne tkaniny.

Dziś możemy spotkać wiele wariacji na temat parawanu, wszystkie bardzo ciekawe, możliwe do zastosowania we wnętrzach o różnej stylizacji. Niżej zaprezentowane zostanie zupełnie nowe spojrzenie na parawan, na mobilną ściankę, dającą nam poczucie intymności.

Parawan Screen 100, Fot. artek.fi

Pierwszy przypadek to parawan zaprojektowany przez fińskiego architekta Alvara Aalto. Parawan - Screen100 - o organicznym kształcie, doskonale prezentuje tę cechę większości projektów Alvaro Aalto. Ten ceniony projektant był nie tylko autorem różnych form przemysłowych, ale również architektem. Poza licznymi obiektami architektonicznymi, Aalto zaprojektował układ ulic jednego z miast dalekiej Laponii. Rovaniemi, bo o nim mowa, kojarzy się nam z postacią Świętego Mikołaja. Dzięki Alvaro Aalto posiada układ ulic na kształt rogów renifera.

Fot. baleri-italia.com

Parawan Cartoons, Fot. baleri-italia.com

Drugi z prezentowanych parawanów nazywa się Cartoons. Zaprojektowany przez Luigi Baroli dla Baleri Italia w 1992 roku może być dowolnie formowany. Wymiary tej wolnostojącej ścianki-parawanu to 170 cm x 40/400 (40 cm to wymiar zwiniętej ścianki, 400 cm to długość po rozwinięciu). Parawan występuje w czterech kolorach: białym, jasnobrązowym, srebrnym i niebieskim, waży 11 kg i można go kupić za ok. 630 Euro.

Parawan Alhambra, Fot. marieclairemaison.com

Kolejny przykład nieszablonowego podejścia do parawanu zaprezentował Christian Lacroix. Parawan sygnowany nazwiskiem tego kreatora mody nazwany został Alhambra. Kosztuje około 360 Euro.

Parawan Fiora, Fot. zanotta.it

Parawan Fiora dla firmy Zanotta zaprojektowali F. Bertero, A. Panto i S. Marzoli. Stworzyli oni parawan, którego wygląd białej koronki, uzyskano dzięki laserowi. Występuje w dwóch wersjach, z dwoma lub trzema skrzydłami.

Parawan Sticks, Fot. extremis.be

Spoglądając na parawan Sticks firmy Extremis widzimy ściankę-parawan z bardzo dużej ilości drążków, patyków bądź pałeczek. Ten produkt można zastosować chcąc podzielić duże przestrzenie w zależności od pełnionych funkcji. Może też znaleźć się w barach, restauracjach.

Parawan Sticks, Fot. extremis.be

Firma Habitat (sklepy również w Polsce) oferuje parawan o nazwie Palonia. Ten ażurowy parawan kosztuje 290 Euro.

Parawan Palonia, Fot. habitat.net

Kolejny rodzaj ścianki, która może pełnić rolę parawanu prezentuje firma molo design . Cała seria przedmiotów nazywa się Soft. Można je dowolnie kształtować dzięki strukturze materiału, z którego są zrobione - jest to swoista harmonijka. Piękny, praktyczny i łatwy sposób na stworzenie nowej przestrzeni.

Parawany Soft, Fot. molodesign.com:

Na koniec jeszcze jeden bardzo modny przykład parawanu. Firma Kare (sklepy również w Polsce) prezentuje na swojej stronie całą gamę parawanów. Na zainteresowanie zasługuje jednak parawan o nazwie Rockstar De Lux. Z jednej strony tego czarnego parawanu znajdują się lustra, w których możemy przeglądać się jak gwiazda. Druga strona to modne dziś pikowane obicie.

Parawan Rockstar De Lux, Fot. kare-design.pl

Parawan - ten niewielki element aranżacji wnętrza - znów wraca do łask. Dzięki niemu możemy szybko zmienić nasze wnętrza, dzielić przestrzenie według różnych ich funkcji.

babeczkaa

Więcej o:
Copyright © Agora SA