Haute Couture wkracza na polskie salony

21 stycznia na pokazie Evy Minge, podczas paryskiego tygodnia mody Haute Couture, premierę miał owoc współpracy awangardowej polskiej projektantki i sieci Livingroom by Mebelplast - kolekcja mebli Eva Minge for Livingroom
Okazją do premiery było zaproszenie Evy Minge na pokaz Haute Couture w Paryżu. Sofy, które ''ubrała'' projektantka, towarzyszyły na wybiegu modelkom prezentującym kreacje Evy Minge. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że w osobie Pani Evy Minge znaleźliśmy partnera, tym bardziej, że jest to pierwsza tego rodzaju współpraca w branży meblarskiej.'' - mówi prezes Marek Kołakowski i dodaje - ''Połączenie talentu Evy Minge z naszym bogatym doświadczeniem w produkcji mebli to przełom w branży meblarskiej. Jej efektem są meble, które równie dobrze prezentują się podczas pokazów paryskiego Haute Couture jak i w salonach naszych klientów.''
Laura

 

 

''Każdy element salonu , w którym przebywam jest dla mnie ważny. Tak jak moje ubranie tak i meble, tkanina i kolor zasłon wyrażają moją osobowość. Nawet jeden model sukienki może mieć kilka wcieleń dzięki indywidualnie dobranym dodatkom. Podobnie jest z salonem. W obu przypadkach moda ma kluczowe znaczenie i zmienia się sezonowo, a każdy może odnaleźć w niej siebie. Kanapy, sofy, fotele potrafią być równie wdzięcznymi modelkami jak kobiety. Meble kształtami mówią o swoim charakterze, a ich osobowość wydobywa i podkreśla faktura, wzór, kolor t kanin oraz dodatki, które są ich ubraniem'' - podkreśla Eva Minge.

 

Na pokazie obejrzeć można było kilka modeli sof. Scala - sofa w miękkiej, skórze o wzorach zebry. Chesterfield - model nawiązujący stylem do brytyjskiej klasy i elegancji. Prezentoway w kilku wersjach m.in. w tkaninie welurowej z połyskiem aksamitu pikowanego kryształkami Swarovskiego. Laura - ekstrawagancka sofa, łącząca na podłokietnikach i korpusie tłoczoną skórę Bycast o wzorze skóry aligatora. Cosmos - nowoczesny i ascetyczny model pokryty tłoczoną skórą Bycast o wzorze skóry aligatora, wzbogacony małymi poduszkami z wzorem węża.

 

Modele mebli z kolekcji ''Eva Minge for Livingroom'' będzie można nabyć w Polsce z początkiem lutego 2008 roku w nowo otwartym salonie w Centrum Handlowym ''Jupiter'' w Warszawie, a od kwietnia w kolejnym salonie w Centrum Handlowym ''Blue City'' w Warszawie.

 

Dla fanów awangardowych pomysłów projektantki meble są doskonałym uzupełnieniem kolekcji. Niewątpliwie znajdą one także uznanie w oczach zamożnej, poszukującej mocnych wrazeń i luksusowych rozwiązań klienteli.

 

Marta Kołacz

 

Więcej o: