Szukając dywanu

Często wybór jest ustępstwem między kolorem a wzorem. Nareszcie koniec z kompromisami!

 

 

 

Niezmiernie cieszy fakt, iż polska firma Dywilan wprowadziła ofertę Dywilan Design, dzięki której każdy może sam zadecydować o kolorze, kształcie, wielkości i wzorze swojego dywanu.Wystarczy wejść na stronę producenta, tam do naszej dyspozycji czeka kilkadziesiąt gotowych wzorów dywanów zaprojektowanych przez współpracujące z Dywilanem Joannę Rusin, Agnieszkę Czop, Jolantę Rudzką - Habisiak oraz Elżbietę Kraską. Ich kolorystykę możemy dowolnie komponować za pomocą programu graficznego, dobierając kolory z dostępnej palety barw. Można wybrać jedną z propozycji lub ułożyć własną spośród 40 dostępnych kolorów. Kolory z katalogu można dowolnie rozmieścić na konturowym projekcie dywanu, a samo wybieranie staje się już całkiem niezłą zabawą.

 

 

Dywilan Design

 

 

Dywilan Design

 

W sklepach na terenie całego kraju, których lista znajduje się na stronie producenta, możemy obejrzeć kolorystyczne próbki materiału oraz odebrać karty do złożenia zamówienia, z wybranym przez nas wzorem. Również tam możemy swoje zamówienie złożyć, a potem odebrać gotowy dywan.

 Jeśli mamy własny pomysł na wzór, po prostu dostarczamy go do sprzedawcy z zaznaczonym wariantem kolorystycznym, a następnie Dywilan wysyła nam przygotowaną już przez firmę wersję projektu, która jeśli zostanie przez nas zaakceptowana zostanie zrealizowana w ciągu czterech tygodni. Sami wybieramy też kształt dywanu i jego wielkość.

 Dywany wykonywane są w technice handtuftingu - ręcznego tkania, która pozwala na użycie przędzy w dowolnej ilości kolorów a tym samym uzyskania najbardziej unikalnego wzoru. Na ramie wielkości 3x4 m rozpięte jest płótno, na którym plastyk nanosi wzór w odpowiedniej proporcji. Następnie tkacz specjalną maszynką, przypominająca wiertarkę po kolei zakłada poszczególne kolory przędzy i tka. Na tak przygotowany dywan nanoszony jest klej, który usztywnia i zabezpiecza całość. Ostatni etap produkcji to wycinane i wykańczane. Potem gotowy produkt wędruje do sklepu.

 

 

 

Dywilan Design

 

 

 

Dywilan Design

 

 

 

Dywilan Design

 

 

 

Dywilan Design

 

Kolekcja przeznaczona dla osób kreatywnych, którym zależy na oryginalności swego mieszkania. Daje pełną swobodę w tworzeniu własnego, niepowtarzalnego dywanu. Pozwala uniknąć typowych ograniczeń i kompromisów pomiędzy kolorem, wzorem czy wielkością. Wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni. Możemy na dywanie wypisać swoje imię, wymalować biedronki, samochody, mini boisko do gry w piłkę, wszystkie nasze najbardziej zwariowane pomysły mogą teraz zostać zrealizowane.

 marta kołacz

 

Więcej o: