Sposób na sen

Chyba każdemu zdarzyła się w życiu taka sytuacja. Odwiedzają nas przyjaciele albo rodzina i są zmuszeni zostać w naszym domu na noc.

 

Fot. freshome.com

Fot. freshome.com

 

Problem pojawia się, gdy mieszkamy w typowych polskich mieszkaniach, w których każdy metr kwadratowy jest zagospodarowany. Miejsca brak, a my gorączkowo zastanawiamy się, co zrobić. Często odpowiednim wyjściem jest zakup do pokoju dziennego sofy w funkcją do spania, która niestety przez swą konstrukcję nie wygląda już tak lekko. Oczywiście to dobre wyjście, kiedy rodzina odwiedza nas często. Natomiast, jeśli ktoś zaplanował zakup lekkiej w formie, designerskiej kanapy do pokoju dziennego i poszukuje sposobu na przenocowanie gości gdzie indziej, mamy następujące propozycje.

 

 

Fot. freshome.com

Fot. freshome.com

 


Pierwsza to bardzo odważna koncepcja schowania łóżka w szafce. Niestety z powodu niewielkich rozmiarów - może być wykorzystywane w wyjątkowych sytuacjach. Projekt nazywa się Dream Door i powstał w 2006 roku. Przypomina popularne kiedyś w Polsce półkotapczany.

 

 

Fot. com-pa-ny.com

 


Druga propozycja to Bed-Case, mebel efektownie łączący materac i półki na książki. Po rozłożeniu materaca na podłodze - półki z książkami pozostają na ścianie. Dzięki temu łatwiej potem obydwie części materaca wracają na miejsce na ścianie. Autorką tego projektu jest Karen Babel.

 

 

babeczkaa