POLSKA BRYŁA z Grupą 5

Brali udział w realizacjach Normana Fostera i Ericka van Egeraata. Są autorami wielu warszawskich apartamentowców i budynków biurowych. W czwartek 22 października naszymi gośćmi będą współwłaściciele pracowni Grupa 5, Mikołaj Kadłubowski oraz Krzysztof Mycielski. ZAPRASZAMY!

Pracownia architektoniczna Grupa 5 istnieje od 1998 roku. Działa głównie na rynku warszawskim. Zespół tworzą młodzi architekci, trzon pracowni stanowią zaś główni partnerzy: Roman Dziedziejko, Michał Leszczyński oraz Mikołaj Kadłubowski i Krzysztof Mycielski , którzy już w czwartek będą naszymi gośćmi. Firma współpracuje z największymi deweloperami i specjalizuje się w budynkach wielorodzinnych oraz biurowych. Ich realizacje można spotkać w wielu warszawskich dzielnicach. Projektują również domy jednorodzinne, wnętrza, a także rozbudowy i adaptacje.

Pracowali z największymi. Brali udział w projekcie Ambasady Niderlandów Ericka van Egeraata oraz współpracowali przy projekcie Metropolitan autorstwa Normana Fostera, wspólnie z fińską pracownią Ala otrzymali wyróżnienie specjalne w konkursie na Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Budynki z deski kreślarskiej Grupy 5 charakteryzują się elegancją i użyciem szlachetnych materiałów. Przykładem takiego podejścia do projektowania jest chociażby apartamentowiec przy ulicy Lądowej w Warszawie. Pięciokondygnacyjny budynek apartamentowy powstał w pobliżu parku Łazienkowskiego. Odznacza się wysokim standardem wykończenia, a stylistyką nawiązuje do przedwojennego modernizmu lat 30-tych. Zaokrąglony przeszklony wykusz, zawiera loggie i ogrody zimowe.

Do innych realizacji pracowni należy luksusowy budynek apartamentowy zlokalizowany na terenie osiedla mieszkaniowego EKO PARK. Budynek B7 stanowi dominantę w krajobrazie. Elewacje uzyskały ciekawe relacje pomiędzy piaskowcem, szkłem i zwykłym kolorowym tynkiem. Na tym samym osiedlu powstał również biurowiec Harmony Office Center , który opisywaliśmy niedawno na Bryle.

Najnowszy projekt pracowni to w pełni ekologiczne osiedle wielorodzinne Stoki Moreny, usytuowane w pięknym polodowcowym krajobrazie wzgórz morenowych. Innym, ciekawym projektem czekającym na swoją realizację jest przebudowa i restauracja zabytkowych budynków fabrycznych przy ulicy Szwedzkiej w Warszawie. Projekt zakłada również zabudowę mieszkaniową w miejscu powojennej fabryki "Pollena". Jak określają sami architekci - "Analogowa" historyczna zabudowa pofabryczna, kontynuowana jest tu w nowej "cyfrowej" stylistyce uzupełniającej zabudowy mieszkaniowej. Celem założenia ma być stworzenie zwartego i jednolitego kwartału zabudowy oraz rewitalizacja obszarów zaniedbanych warszawskiej Pragi.

Pracownia prężnie działa na polu konkursów architektonicznych. Do ostatnich sukcesów można zaliczyć pierwsze miejsce w konkursie na rewitalizację Dworca Głównego we Wrocławiu .

Na spotkaniu z Mikołajem Kadłubowskim oraz Krzysztofem Mycielskim , współwłaścicielami pracowni Grupa 5, posłuchacie o projektach oraz planach na przyszłość pracowni. Po wykładzie zapraszamy do dyskusji z architektami.

Serdecznie zapraszamy!

CZWARTEK 22 października, godz. 18:00

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej

ul. Koszykowa 55, Warszawa

Więcej o:
Copyright © Agora SA