Kolorowe deski kuchenne wykonane z opakowań po mleku

Wiosenne porządki zapowiada marka Epicurean, która w kwietniu planuje wprowadzić do sprzedaży wyjątkową linię desek do krojenia. Każdy egzemplarz będzie wykonany w całości z materiału pochodzącego z recyklingu butelek po mleku.

 

Produkty z serii Eco Plastic wykonane są w stu procentach z HDPE, niskociśnieniowego polietylenu wykorzystywanego m.in. do produkcji opakowań do mleka i środków czystości. Wszystkie deski pochodzą w całości z post-konsumenckiego odzysku tego surowca. Ponadto materiał, który pozostaje z produkcji ponownie trafia do fabryki, gdzie powstają z niego kolejne deski oraz meble siostrzanej marki Loll Designs, bowiem jedną z kluczowych idei producenta jest zasada, by nic się nie zmarnowało.

 

Nowa seria produktów to wynik konsekwentnej realizacji ekologicznego podejścia do biznesu i autentycznej troski o środowisko. Jednym z efektów ubocznych konsumpcyjnego stylu życia w krajach wysokorozwiniętych jest generowanie ton śmieci każdego dnia. Przeciętny Polak produkuje ich rocznie około 300 kilogramów. W Epiceran uważają, iż częściowym rozwiązaniem tego narastającego problemu jest ponowne wykorzystywanie surowców. Marka poza deskami z opakowań po mleku, posiada w swojej ofercie także deski z tektury falistej również pozyskanej z recyklingu.

 

Recykling opakowań plastikowych jest szczególnie istotny, ponieważ materiał ten rozkłada się od stu nawet do tysiąca lat. Jego powtórne przetwarzanie pozwala na zmniejszenie góry śmieci pietrzących się na wysypiskach oraz zaoszczędzenie energii. Technolodzy Epicurean obliczyli, że recykling butelek potrzebnych do wytworzenia jednej dużej deski pozwala zaoszczędzić tyle energii, ile potrzeba by zasilić 60-watową żarówkę przez 180 godzin!

 

Deski w najmodniejszych kolorach tego sezonu dostępne będą w wybranych sklepach z wyposażeniem wnętrz oraz na firmowej stronie producenta.

Więcej o: