Metamorfoza mieszkania w Sopocie za 3500 zł

Tekst: Anna Oporska, projekt i zdjęcia: zespół Metamorfozone
25.02.2016 11:56
A A A
Pokój przed i po

Pokój przed i po (fot. Metamorfozone)

Typowe mieszkanie w bloku z wielkiej płyty - salon oraz trzy małe, nieustawne pokoje. Postanowiono je odnowić przy najniższym możliwym budżecie. Remont trwał trzy dni, łącznie wydano 3500 zł, a na same pokoje 2300 zł. Wnętrza nabrały stylu.

Mieszkanie w Sopocie, jakich wiele, składa się z czterech pokoi, za to małych i nieustawnych. Właściciele nic nie robili w środku od lat. W końcu postanowiono odświeżyć i unowocześnić wnętrza, przy czym - jak najniższym kosztem. Na całe mieszkanie przeznaczono 3500 zł, z czego 2300 przeznaczono na pokazywane pokoje (resztę pochłonęła kuchnia z łazienką). Przy takim budżecie generalny remont ze zmianą układu pomieszczeń na bardziej funkcjonalny nie wchodził w grę. Wyzwania podjął się zespół Metamorfozone. "Zależało nam na tym, żeby mieszkanie po remoncie było przytulne, a jednocześnie, żeby miało coś z charakteru nadmorskich apartamentów" - piszą na swoim blogu autorki metamorfozy.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Metamorfoza mieszkania trwała trzy dni. Dla oszczędności zachowano większość starych mebli i je odnowiono. Meblościanki przemalowano na modne białe i szare barwy, podobnie, jak komodę w salonie, półkotapczan w jednym z pokoi, krzesła i stół jadalny. W tym ostatnim meblu wprowadzono także pastelowe akcenty. Po odświeżeniu farbą meble nabrały nowego wyrazu.

Trzeci pokój przed metamorfoząfot. Metamorfozone

W jednym z pokoi na biało pomalowano także boazerię, która pokryto nie tylko ściany, ale i meble. Pierwotnie planowano się jej pozbyć. Jednak wycena firmy remontowej za rozbiórkę, szpachlowanie i pomalowanie pokoju wynosiła ok. 2500 zł. Do tego dochodził koszt wymiany podłogi - panele sięgały tylko do meblościanki - czyli jeszcze jakieś 1000 zł. Razem 3500 zł, a taki był budżet na całe mieszkanie. Malowanie było jedyną opcją.

Motywem przewodnim wszystkich pomieszczeń jest tapeta. Pojawia się z reguły na fragmencie ściany, rzadziej na całej. Wybrano tapety o nowoczesnych, skandynawskich wzorach i delikatnych kolorach.

Pozostałe środki przeznaczono na dodatki, głównie z IKEI. Stamtąd pochodzą dywany, zasłony i lampy. Cała metamorfoza dowodzi, że nawet małe, ale przemyślane zmiany mogą pomóc wykreować bardziej nowoczesny i przyjazny wystrój wnętrz.

Cała metamorfoza: Metamorfozone oraz facebook.com/metamorfozone/

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Zobacz także

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (35)
Zaloguj się
 • elie551

  Oceniono 146 razy 128

  nie wierzę.. sama krytyka.dziewczyna prowadzi bloga, w którym pokazała jak tanim kosztem odnowić mieszkanie i zamiast docenić za kreatywność lecą same hejty! ludzie ogarnijcie się. rozejrzyjcie się wokół siebie i zobaczcie czy Wy potraficie coś zmienić w swoim otoczeniu, czy wszystko jest na jedno kopyto jak wystawa w ikei

 • alpepe

  Oceniono 52 razy 40

  Trochę kiepsko, że ten kaloryfer jest zasłonięty kanapą, ale reszta bez zarzutu.

 • aga04041

  Oceniono 38 razy 38

  zaradna osoba za 3,5 tys. zrobiła ze starego mieszkania, ładniejsze, jaśniejsze. Kolorystyka? rzecz gustu. Gratuluję.

 • ubrana_prawda

  Oceniono 26 razy 26

  Przyzwoicie to wygląda. Udana metamorfoza. Można było to zrobić na 999 sposobów i każdy pewnie miałby wady i zalety.

 • aadrianaa8

  Oceniono 20 razy 20

  Jest na pewno świeżej, czyściej, jaśniej, milej dla oka. Jednak osoba projektująca chyba nie widziała reklamy z Misiem, żeby nie zasłaniać kaloryferów ;) Niestety wielka płyta za ciepła nie jest. Co do przemalowanej meblościanki (też to zrobiłam naście lat temu) na pierwszych zdjęciach ma 4 segmenty, na zdjęciu z rozłożonym tapczanem są tylko 3 i tak wg mnie jest lepiej. Ostatnia sekcja byłaby tylko dodatkowym "kurzozbieraczem".
  Jak y nie patrzeć łatwiej znaleźć chętnych na mieszkanie w wersji po metamorfozie, niż przed
  Ps. Zgadzam się, że zerwanie boazerii to żadna filozofia ale ogarnięcie tego co pod nią znajdziemy to już zabawa nie na 3 dni

 • maurycy.dor

  Oceniono 8 razy 8

  Podoba mi się. Kreatywnie, skromnie, estetycznie.... poza jednym - kanapa z pierwszego pokoju zdecydowanie do usunięcia. Można zastąpić ją lekką wersalką z IKEI, z pokrowcem w wyrazistym kolorze np. żółtym, którą należałoby ustawić pod ścianą.

 • dzanosik

  Oceniono 10 razy 4

  okej (z wyjątkiem lampy - bo będzie łapać kurz ;)

 • wyjadacz_parkietuf

  Oceniono 3 razy 3

  Wyjątkowo paskudne, nieustawne mieszkanie. W życiu nie zdecydowałbym się na zamieszkanie w takowym. Tym bardziej brawa dla autorki, że spróbowała jakoś to ogarnąć.

 • orika10

  Oceniono 2 razy 2

  Mieszkanie było straszne, gratuluję ogromnej zmiany! Bardzo mi się podoba metamorfoza komody w salonie. Szkoda, że nie pokazaliście kuchni i łazienki, na pewno też zostały fajnie odmłodzone :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX