Biało-czarna kuchnia

Kuchnia przeszła metamorfozę głównie dzięki dekoracjom. Teraz wnętrze jest na pewno dużo ciekawsze.
20.01.2011 , aktualizacja: 18.03.2009 13:32
A A A Drukuj
PRZED ZMIANĄ. Ciasna kuchnia została zabudowana białymi szafkami. Takiego koloru są też ściany. Biel w niewielkim wnętrzu była dobrym pomysłem, bo optycznie je powiększała. Z czasem jednak ta monotonność stała się nużąca.

PRZED ZMIANĄ. Ciasna kuchnia została zabudowana białymi szafkami. Takiego koloru są też ściany. Biel w niewielkim wnętrzu była dobrym pomysłem, bo optycznie je powiększała. Z czasem jednak ta monotonność stała się nużąca. (Fot. Arkadiusz Ścichocki / AG)

Przed nami kolejne wyzwanie - zmienić bezbarwną kuchnię w zdecydowane, pełne wyrazu wnętrze. Nasz pomysł był może nieco ryzykowny, ale z pewnością przyniósł duży - by nie rzec porażający - efekt.
Zaproponowaliśmy ozdobienie białych mebli i płytek opartowskimi wzorami w kontrastowej czerni, które wywołują wrażenie niespokojnego ruchu. Właściciel zgodził się bez wahania, bo lubi wyraziste barwy i - jak mówi - wszelkie skrajności. Z tego zresztą powodu nie mógł już patrzeć na swoją białą, sterylną kuchnię.

Zaczęliśmy od zaprojektowania wzorów na komputerze. Z gotowym projektem zapisanym na dyskietce poszliśmy do punktu usług kserograficznych, gdzie zrobiliśmy wydruki na wodoodpornym papierze o wzmocnionej odporności. Odpowiednio przycięte wydruki nakleiliśmy klejem do tapet na drzwiczki, które wcześniej zostały umyte i przeszlifowane papierem ściernym. Ścinki przydały się do ozdobienia płytek, stołka i butelek. Na koniec ustawiliśmy kilka dodatków dopasowanych do stylu całości. Nowa kuchnia gotowa!

Projekt, wykonanie, stylizacja: Magdalena Borowiak Zdjęcia: Arkadiusz Ścichocki

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX