Nowa kuchnia tanim kosztem

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Aneta Kosiba Zdjęcia: Marcin Urban
07.01.2012 , aktualizacja: 14.05.2009 11:56
A A A Drukuj
PRZED ZMIANĄ: Duża i widna kuchnia sprawiała nieco ponure wrażenie, co z pewnością było winą nieodpowiedniej kolorystyki. Wnętrzu nie dodawały też uroku nijakie dekoracje.

PRZED ZMIANĄ: Duża i widna kuchnia sprawiała nieco ponure wrażenie, co z pewnością było winą nieodpowiedniej kolorystyki. Wnętrzu nie dodawały też uroku nijakie dekoracje. (Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Aneta Kosiba Zdjęcia: Marcin Urban)

Bez kosztownej wymiany mebli, bez rujnującego kieszeń i nerwy remontu. Tylko inne barwy ścian, nowe zasłony i drobiazgi. To w zupełności wystarczyło, żeby pozbawiona wyrazu kuchnia odżyła i odmłodniała.
Aneta Kosiba, architekt wnętrz:

Problemem tej kuchni nie były niemodne już meble, jak wydawało się właścicielom, ale nieciekawa kolorystyka i nieokreślony styl wnętrza. Uwagę zwracały w nim piękne biało-kobaltowe płytki ceramiczne zrobione według starych angielskich wzorów oraz kilka fajansowych naczyń z Włocławka, utrzymanych w tej samej kolorystyce. I na tym w zasadzie koniec, jeśli chodzi o dekoracje. A przecież wystarczyło konsekwentnie podkreślić ten styl kilkoma innymi elementami wystroju, by wnętrze wyglądało zupełnie inaczej! Tak właśnie zrobiłam. Zaczęłam od zmiany kolorów - smutne szare ściany przemalowałam na błękit w jasnokobaltowym odcieniu, idealnie współgrający z barwą wzorów na kafelkach. Pod sufitem zamontowałam listwę sztukateryjną. Potem pojawiły się nowe dodatki (między innymi zasłony). To wszystko sprawiło, że kuchnia zmieniła się nie do poznania.

Zobacz także
Komentarze (8)
Zaloguj się
 • Gość: 88eveline88

  Oceniono 4 razy 2

  Bardzo 'rozsądny' pomysł z wieszakiem na ścierki tuż nad kuchenką gazową... Tylko czekać na pożar, gdy opuści się na jakiś czas kuchnię podczas gotowania potrawy.

 • maciej.zarzycki77

  0

  Trochę zbyt zimne to wszystko
  ______________________
  Lekcje angielskiego przez skype'a

 • Gość: Zuzanna

  0

  Okropne. Jak można do bieli dołączyć ten niebieski? Niebieska kuchnia to zły pomysł. Nie podoba mi się.

 • Gość: LEW370

  0

  prosimy o więcej podobnych pomysłów , które zainspirują nas do odnawiania , a jednocześnie oszczędzania

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX