Aranżacje wnętrz, wystrój wnętrz, dekoracje, inspiracje - Cztery Kąty
http://www.gazeta.pl//i/obrazki/czterykaty/search-blank.gifhttp://www.gazeta.pl//i/obrazki/czterykaty/search-blank.gifhttp://www.gazeta.pl//i/obrazki/czterykaty/search-google.gif

Przestrzeń pod schodami

Pomysły: Iza Matulaniec Wizualizacja komputerowa: Sławomir Turbański Wybór przedmiotów: Joanna Woyda Zdjęcia: producenci
2009-06-03, ostatnia aktualizacja 2009-06-03 13:52
Pod schodami została ukryta wolno stojąca szafa (ze względu na skos trzeba ją zrobić na zamówienie). Drugą szafę, bliżej wejścia do mieszkania, osłonięto jednobarwną ścianką - taka przegroda to dobre miejsce np. na obraz.
Pod schodami została ukryta wolno stojąca szafa (ze względu na skos trzeba ją zrobić na zamówienie). Drugą szafę, bliżej wejścia do mieszkania, osłonięto jednobarwną ścianką - taka przegroda to dobre miejsce np. na obraz.

Szkoda, żeby przestrzeń pod schodami pozostawała niewykorzystana, zwłaszcza w niedużych wnętrzach, gdzie liczy się każdy centymetr. Warto ją zagospodarować, na przykład aranżując oryginalne schowki.

Ścianka wykończona tapetą w duże wyraziste wzory wraz z książkami ustawionymi na regale stała się niezwykle dekoracyjnym elementem wystroju.
Ścianka wykończona tapetą w duże wyraziste wzory wraz z książkami ustawionymi...
Za ścianką

Gdy uznamy, że schody w pokoju dziennym nie stanowią ozdoby, warto je zasłonić ścianką z płyt gipsowo-kartonowych, sięgającą od podłogi aż do sufitu. Za taką przegrodą można ukryć dowolne schowki, a od strony pokoju ustawić przy niej na przykład regał na książki.

Schowki niewidki

Szerokie, wygodne schody, a pod nimi pojemna szuflada i szafka z wysuwanymi półkami. Schowki te mają fronty w kolorze ściany, dzięki czemu po zamknięciu stają się niemal niewidoczne. Jeśli schody znajdują się w przedpokoju, można tu trzymać na przykład obuwie. Jeśli jest to pokój dzienny, a więc miejsce znacznie bardziej reprezentacyjne, w szafkach warto zamocować przeszklone fronty, a za nimi umieścić przedmioty zasługujące na wyeksponowanie, między innymi książki lub płyty CD.

Ocena:

słabe

nic specjalnego

dobre

bardzo dobre

znakomite

0

0 głosów

  • Re: Kąty odzyskane vilavolta 29.07.09, 22:08

    he, he... Faktycznie trochę nie przemyślane słowa, ale sam zamysł jest ciekawy..takie schody z prześwitem, do tego wykorzystana przestrzeń pod nimi w taki sposób, że to wszystko wydaje się »