Kolory: poszukaj swoich barw

Elżbieta Błasikiewicz
12.04.2012 09:00 , aktualizacja 28.09.2012 13:09
ŻÓŁTY: Kolor dla osób pełnych optymizmu, łagodnych, bystrych i starannych. Potrafią świetnie dogadywać się z całym światem, organizować pracę sobie i innym. Nadają się na szefa. 
Potrzebują słonecznego otoczenia, które będzie je stymulować do działania i natchnie nadzieją, że wszystko potoczy się szczęśliwie. 
Idealne zestawienie dla nich to mocny odcień żółtego z oranżem i jasną zielenią oraz kompozycje z bielą.

Fot. Dekoral

ŻÓŁTY: Kolor dla osób pełnych optymizmu, łagodnych, bystrych i starannych. Potrafią świetnie dogadywać się z całym światem, organizować pracę sobie i innym. Nadają się na szefa. Potrzebują słonecznego otoczenia, które będzie je stymulować do działania i natchnie nadzieją, że wszystko potoczy się szczęśliwie. Idealne zestawienie dla nich to mocny odcień żółtego z oranżem i jasną zielenią oraz kompozycje z bielą.
  • Wybór wiodącego koloru do wnętrza nie jest błahą sprawą. Jeśli nie będzie odpowiadał  naszej osobowości, możemy czuć się źle we własnym domu. Podpowiadamy, jakimi kolorami warto się otaczać zależnie od cech charakteru, temperamentu, upodobań.
FIOLET: Kolor osób twórczych, tajemniczych, skorych do silnych wzruszeń, ale też niezdecydowanych i mających skłonność do zatapiania się we własnym świecie. Potrzebują akceptacji środowiska, docenienia ich szlachetności i idealizmu. Potrafią okazać współczucie tym, którzy mieli w życiu mniej szczęścia niż oni. 
Potrzebują mieszkania, które sprawiałoby wrażenie bardzo przestronnego, luksusowego i bogatego. Ich paleta barw to kombi-nacja fioletu, śliwki i bakłażana oraz ostrego różu z dodatkiem jas-nych, piaskowych odcieni beżów i koloru złotego albo bursztynowego. - miniatura
  • ZIELEŃ: Idealna barwa dla osób zrelaksowanych, dbających o ład wokół siebie, które mają dobre, choć mało wylewne relacje z ludź-mi. Nie lubią przesady, dlatego inni bardzo sobie cenią pracę z nimi. Generalnie - u miłośników tego koloru rozsądek zwykle bierze górę nad emocjami. 
Najlepiej czują się w spokojnym oto-czeniu pełnym roślin i naturalnych
materiałów, takich jak drewno, roślinne plecionki, len i bawełna, czasem skóra. 
We wnętrzu proponuje się zestawianie czystych odcieni ziele-ni z działającą łagodząco bielą. Tę kompozycję warto uzupełnić neutralnymi kolorami, np. brązem. - miniatura
  • CZERWIEŃ: Barwa prawdziwych liderów, których energia i przebojowość są źródłem inspiracji dla innych. Nie boją się nowych wyzwań ani rywalizacji, nie potrafią pracować na pół gwizdka, stąd miewają trudności z odpoczynkiem. 
Potrzebują nie cichego azylu, ale wnętrza, które będzie ich stymulowało do dalszego rozwoju. 
W ich palecie barw powinna się 
znaleźć jaskrawa czerwień, osłabiona działaniem głębokiego brązu. - miniatura
  • ORANŻ: Barwa w sam raz dla osób towarzyskich i otwartych, lubiących zabawę, szybkie tempo, życie na luzie. 
Cechuje je odwaga, kreatywność, energia, niekonwencjonalne podejście do rozwiązywania problemów, które inspirują je do działania. Mają również skłonność do podejmowania zbyt wielu zadań naraz. 
Potrzebują jasnego, ciepłego, nowocześnie urządzonego mieszkania, 
wygodnego także dla gości, których uwielbiają przyjmować. 
Sugerowana paleta barw: odcienie 
oranżu (od rozbielonych po czyste), rozjaśnione dużymi płaszczyznami 
bladych beżów i bielą. - miniatura
  • BŁEKIT: To kolor dla osób, które dobrze się czują w ciszy i spokoju, skupionych na sobie, może trochę chłodnych, ale też solidnych i taktownych, czasem niepotrzebne ulegających emocjom i generalnie nielubiących zmian. 
Takie osoby potrzebują ucieczki 
od stresów, szukają zacisznego azylu. Aby zadziałała ich wyobraźnia, powinny zadbać o łagod-ne światło wokół siebie, wprowadzić do wnętrza delikatne motywy dekoracyjne.
Idealne zestawienie dla nich to błękit z neutralnymi kolorami: jasnym beżem w ciepłym odcieniu i kremową bielą, z niewielkimi akcen-tami oliwkowej zieleni i różu. - miniatura
  • ŻÓŁTY: Kolor dla osób pełnych optymizmu, łagodnych, bystrych i starannych. Potrafią świetnie dogadywać się z całym światem, organizować pracę sobie i innym. Nadają się na szefa. 
Potrzebują słonecznego otoczenia, które będzie je stymulować do działania i natchnie nadzieją, że wszystko potoczy się szczęśliwie. 
Idealne zestawienie dla nich to mocny odcień żółtego z oranżem i jasną zielenią oraz kompozycje z bielą.  - miniatura
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX