Kolory: barwne akcenty - prosty i tani sposób na ożywienie wystroju

BG
13.03.2013 07:10 , aktualizacja 25.03.2013 15:29
WYSTRÓJ WNĘTRZ - KOLORY. <b>Zielony.</b> Wystrój kuchni otwartej na pokój dzienny, z jednolitą białą zabudową, ożywiają dodatki w różnych odcieniach zieleni (konsekwentnie zastosowano je także w pokoju dziennym). W kuchni zieleń pojawia się nawet na suficie - na ten kolor pomalowano podłużną wnękę w podwieszonym suficie.

Fot. Sylwester Rejmer

WYSTRÓJ WNĘTRZ - KOLORY. Zielony. Wystrój kuchni otwartej na pokój dzienny, z jednolitą białą zabudową, ożywiają dodatki w różnych odcieniach zieleni (konsekwentnie zastosowano je także w pokoju dziennym). W kuchni zieleń pojawia się nawet na suficie - na ten kolor pomalowano podłużną wnękę w podwieszonym suficie.
 • Twoje mieszkania wydaje ci się nudne, monotonne, by nie rzec - mdłe? Zdecyduj się na jeden kolor przewodni, a potem użyj go np. na fragmencie ściany i dopasuj dodatki. W ten sposób możesz niewielkim kosztem uatrakcyjnić wystrój wnętrza.
<BR />WYSTRÓJ WNĘTRZ - KOLORY. <b>Pomarańczowy.</b> Ściana nad kuchennym blatem, górna część oparć krzeseł i halogeny w oryginalnej pomarańczowej oprawie. Ten słoneczny kolor posłużył tutaj nie tylko do optycznego scalenia otwartej kuchni i pokoju dziennego - rozjaśnia też dość ciemne wnętrze, którego okna wychodzą na północ. 
 - miniatura
 • WYSTRÓJ WNĘTRZ - KOLORY. <b>Pomarańczowy.</b> W tym pokoju dziennym motywem przewodnim jest nie tylko oranż widocznym na fragmencie ściany, abażurach lamp, fotelu, ale także wzór. Wybrano uproszczone motywy roślinne w czarno-białej kolorystyce (zasłony i obicie drugiego fotela).
 - miniatura
 • WYSTRÓJ WNĘTRZ - KOLORY. <b>Pomarańczowy.</b> Ścianę za kanapą zdobi oryginalna kompozycja z pasów w różnych kolorach (namalowana na płótnie farbami akrylowymi). Właśnie barwa jednego z pasów pojawia się gdzieniegdzie w pokoju dziennym i otwartym przedpokoju. Pomarańczowych elementów nie ma zbyt wiele, ale jest to kolor na tyle wyrazisty, że od razu rzucają się w oczy. 
 - miniatura
 • WYSTRÓJ WNĘTRZ - KOLORY. <b>Zielony.</b> Głównym elementem dekoracyjnym są tutaj drzwi prowadzące do sypialni. Zrobiono je z matowego szkła z nadrukiem trawy (wzór kupiony w banku zdjęć; takie przeszklenia pojawiają się także w innych pomieszczeniach). Mimo że w pozostałej części wnętrza zieleń pojawia się tylko w detalach, daje wrażenie spójności wystroju całej części dziennej - czyli i pokoju dziennego, i kuchni. 
 - miniatura
 • WYSTRÓJ WNĘTRZ - KOLORY. <b>Zielony.</b> Wystrój kuchni otwartej na pokój dzienny, z jednolitą białą zabudową, ożywiają dodatki w różnych odcieniach zieleni (konsekwentnie zastosowano je także w pokoju dziennym). W kuchni zieleń pojawia się nawet na suficie - na ten kolor pomalowano podłużną wnękę w podwieszonym suficie.
 - miniatura
 • WYSTRÓJ WNĘTRZ - KOLORY. <b>Zielony.</b> Wnętrze jest zaaranżowane głównie w odcieniach bieli i szarości. Gdyby pozostawić tylko te dwie barwy, byłoby po prostu nijako. Dodano więc zieleń - w nieco zgaszonym, pastelowym odcieniu. To wystarczyło, by wnętrze nabrało życia, zachowując zarazem swój spokojny, relaksujący klimat. 
 - miniatura
 • WYSTRÓJ WNĘTRZ - KOLORY. <b>Żółty.</b> Na wszystkich dodatkach kolor ten ma podobne nasycenie. Jego dość jaskrawy odcień równoważą duże płaszczyzny neutralnych, spokojnych barw - mimo sporej ich ilości wnętrze nie wygląda jednak przygnębiająco. To właśnie zasługa mocnej żółci!
 - miniatura
 • WYSTRÓJ WNĘTRZ - KOLORY. <b>Żółty.</b> Z bielą i popielatą szarością zestawiono barwę żółtą o różnej intensywności - najmocniejszy odcień zastosowano na największej powierzchni, czyli zasłonie. Odcień na pozostałych tkaninowych dodatkach jest słabszy. 
 - miniatura
 • WYSTRÓJ WNĘTRZ - KOLORY. <b>Fioletowy.</b> Można powiedziec, że to kolor 'dyskryminowany' we wnętrzach - niewiele osób decyduje się na użycie go w wystroju wnętrza. Tutaj posłużył do przełamania dominujących szarości. W tym kolorze są zasłony z połyskującej tafty, poduszki i proste świeczniki.
 - miniatura
 • WYSTRÓJ WNĘTRZ - KOLORY. <b>Fioletowy.</b> Wystarczyło kilka kawałków tkanin - obrus, bieżnik, poszewki na poduszki - by ożywić dość surowo zaaranżowane wnętrze. W kolorze wiodącym są nawet kwiaty w wazonie ustawionym na stoliku zrobionym ze stalowych kontenerków. Warto też zwrócić uwagę na konsekwencję w doborze barwy drewna (stół i krzesła w kącie jadalnym, stolarka okienna).
 - miniatura
 • WYSTRÓJ WNĘTRZ - KOLORY. <b>Błękitny.</b> Gdyby w tym pomieszczeniu w tym kolorze była tylko ściana, mogłaby wyglądać obco. Dodano jednak kilka błękitnych elementów - również niewielkich i o małym pozornie znaczeniu, jak np. ozdoba na ścianie. One wystarczyły, by wystrój nabrał spójności. 
 - miniatura
 • WYSTRÓJ WNĘTRZ - KOLORY. <b>Błękitny.</b> Czarne elementy (łącznie z kotem) sprawiają, że wnętrze wygląda dość ciemno. Rozświetlają go i rozweselają plamy błękitu - poduszki położone na kanapie. 
 - miniatura
 • WYSTRÓJ WNĘTRZ - KOLORY. <b>Czerwony.</b> W tym mieszkaniu pojawia się niemal we wszystkich pomieszczeniach, także w otwartej strefie dziennej. Najbardziej widoczna jest oczywiście na ścianie przesłaniającej kuchnię z białą zabudową. Kolor wiodący został powtórzony w detalach (poduszki, geometryczny wzór na dywanie, naczynia). - miniatura
 • WYSTRÓJ WNĘTRZ - KOLORY. <b>Czerwony i różowy.</b> O doborze wiodącego koloru zadecydowała tapeta na ścianie w pokoju dziennym, a ściślej rzecz biorąc - widniejące na niej kwiaty. Kolor jednego z nich powtarza się na kanapie i na dywanie z przedpokoju. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie fragmentów tapety jako 'obrazów' - dzięki temu oba wnętrza łączą nie tylko barwy, ale także wzory. 
 - miniatura
 • WYSTRÓJ WNĘTRZ - KOLORY. <b>Czerwony.</b> Jeśli chodzi o ożywienie wnętrza, czerwień ten po prostu niezawodna. Rozweselająco zadziałają nawet niewielkie jej akcenty, a co dopiero mówić o sporej powierzchni podwieszonego sufitu? Do niego wystarczyło już tylko dobrać czerwone detale. 
 - miniatura
Komentarze (6)
Zaloguj się
 • Gość: matka_polka

  Oceniono 5 razy 3

  Ku mojemu zaskoczeniu podobają mi się te wnętrza z zielenią. A nigdy nie brałam zielonego pod uwagę

 • Gość: Karolina

  Oceniono 2 razy 2

  Mnie oczarowały pomarańczowe akcenty.

  www.inspiracjewnetrzarskie.pl

 • Gość: Meme

  Oceniono 2 razy 2

  mnie ostatni podobają się szarości w połączeniu z bielą czy niebieskim. takie trochę skandynawskie klimaty. na stronie satynowej śnieżki jest bardzo fajnie pokazany dobór kolorów. nie pomyślałabym że np fiolet tak dobrze komponuje sie z szaroniebieskim.

 • Gość: aldona.na

  0

  Ja też stawiam na pomarańczowe akcenty. Bardzo mi się to podoba. Widziałam już piękną farbę na stronie Śnieżki. Teraz muszę tylko iść do sklepu i planuję namalować na ścianie jakieś retro wzory, myślę, że świetnie będzie to wyglądać.

 • Gość: m

  0

  seria bardzo fajnych artykułów

 • Gość: qbish_pl

  0

  Białe wnętrza, szukaj Qbish w serwisach aukcyjnych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX