Niezwykłe domki na drzewie

Domek na drzewie to świetna kryjówka dla dzieci, ale dorośli także doskonale bawią na wysokości. Zobaczcie najciekawsze przykłady z całego świata.
Luksusowe domki na drzewie Luksusowe domki na drzewie fot.: www.hapukulodge.com

Niezwykłe domki na drzewie. Hotel Hapuku Lodge

Domki na drzewach stały się popularnym miejscem wypoczynku. Często wykorzystywane są jako hotele czy restauracje. Hotel Hapuku Lodge położony jest w gajach Manuka w Nowej Zelandii. Z okien rozciąga się widok na wybrzeża Pacyfiku i góry Kaikoura. Kompleks oferuje niewielkie kwatery z jedną sypialnią, a także dwukondygnacyjne domy rodzinne.

domek na drzewie domek na drzewie

Niezwykłe domki na drzewie. TreeHousePoint

Spanie i jedzenie bliżej nieba, w tak wyjątkowym miejscu jest niezwykłym doświadczeniem. Kameralny hotel i restauracja TreeHousePoint zbudowano w Waszyngtonie, w Stanach Zjednoczonych, to doskonałe miejsce dla osób, które pragną wypoczywać blisko natury.

Domki na drzewie Domki na drzewie fot.: freespiritspheres.com

Niezwykłe domki na drzewie. Free Spirit Spheres

Domki Free Spirit Spheres, niczym gigantyczne bombki na choince, rozwieszone są w lesie w Vancouver w Kanadzie. Te olbrzymie drewniane kule zostały wykonane ręcznie. Dostępne są dla gości przez cały rok, a nadmorski las deszczowy w każdym sezonie zapewnia niezapomniane wrażenia.

Restauracja na drzewie. Restauracja na drzewie. fot.: www.liveinstudio.com

Niezwykłe domki na drzewie. Redwoods Treehouse

Urzekająca konstrukcja Redwoods Treehouse powstała w 2008 roku, dla celów w kampanii marketingowej. Obecnie znajduje się w prywatnych rękach, ale nic straconego, nadal można ją wynająć. Odbywają się tutaj przyjęcia dla grona nawet 30 osób. Ten bajeczny domek w kształcie muszli, wisi na drzewie 30 metrów nad ziemią, zbudowano go Nowej Zelandii, na północ od Auckland.

Domek na drzewie Domek na drzewie fot.: www.oshatz.com

Niezwykłe domki na drzewie. Wilkinson Residence

Wilkinson Residence został zaprojektowany w 1997 roku, a jego budowę ukończono w 2004 roku. Ten niezwykły domek na drzewie znajduje się w lasach Portland, w stanie Oregon, w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Architekt Robert Harvey Oshatz zadbał o to, by budynek stał się częścią naturalnego krajobrazu, stąd miękkie kształty i faliste linie. Ponad to cała konstrukcja przypomina mechanizm aparatu fotograficznego.

Największy domek na drzewie Największy domek na drzewie

Niezwykłe domki na drzewie. Chatka Ministra

Największy domek na drzewie znany jest jako Chatka Ministra, z szacunku dla jego twórcy Horacego Burgessa. Konstrukcja budynku jest bardzo skomplikowana, niektóre elementy są regularne, solidne, podczas gdy inne fragmenty są całkowicie przypadkowe, chaotyczne. Sprawia to, że budynek wygląda groźnie i niestabilnie, ale to tylko pozory. Cały dom jest otwarty dla publiczności. Jeśli chcecie go odwiedzić zapraszamy do Crossville, w stanie Tennessee w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Domki na drzewie Domki na drzewie

Niezwykłe domki na drzewie. Finca Bellavista

Finca Bellavista: Wspólnota Zrównoważonego Rozwoju Lasów Tropikalnych, to hotel zorientowany na bliskie obcowanie z przyrodą. Został założony w celu zachowania 300 akrów lokalnych lasów. Kompleks położony jest w gęstwinie lasu deszczowego w Kostaryce. Mile widziani są tam wszyscy dbający o dobro przyrody. Hotel oferuje wyjątkową okazję do życia na łonie natury, w zgodzie z jej prawami.

Domek na drzewie Domek na drzewie fot.: www.treehousehideaway.com

Niezwykłe domki na drzewie. Bandhavgarh Tiger Reserve

Bandhavgarh Tiger Reserve, to kompleks pięciu domów, zbudowano je głęboko w dżungli w Madhya Pradesh, w Indiach. Każdy z nich wyposażony jest w salon, mini bar, balkon, ciepłą i zimną wodę, klimatyzację oraz moskitiery. Więc nawet największe mieszczuchy będą czuły się w nim  komfortowo. Goście z własnego tarasu mogą podziwiać dziką przyrodę, a z okien rozciąga się widok na Bandhavgarth Fort i Rezerwat Tygrysów.

Więcej o: