Ogród do góry nogami

W większości przypadków w naszych mieszkaniach i biurach cierpimy na deficyt kwiatów. Często brakuje miejsca na ulubione kwiaty doniczkowe. Ciekawym pomysłem jest zagospodarowanie sufitu do ich uprawy.
Zioła umieszczone w specjalnych doniczkach zamocowanych na suficie Zioła umieszczone w specjalnych doniczkach zamocowanych na suficie Fot. boskke.com

Zioła na suficie

Jeśli zależy Ci na przestrzeni w kuchni, nie chcesz zagracać stołu ani parapetu, ale nie chcesz rezygnować ze świeżych ziół, warto pomyśleć o doniczkach mocowanych w suficie.

Fot. www.boskke.com

Rośliny doniczkowe posadzone w doniczkach umocowanych w suficie Rośliny doniczkowe posadzone w doniczkach umocowanych w suficie Fot. www.designdelicatessen.dk

Odmień wnętrze

Te niezwykłe doniczki mają wspaniałą cechę - pasują zarówno do nowoczesnych wnętrz jak i do tych bardziej klasycznych.

Doniczki boskke które umożliwiają uprawę roślin do góry nogami Doniczki boskke które umożliwiają uprawę roślin do góry nogami Fot. www.boskke.com

Oszczędność wody

Rośliny w klasycznych doniczkach tracą wodę która ucieka z nich w postaci pary wodnej, lub po prostu wycieka do spodka. W doniczkach Boskke znajduje się specjalny zbiornik na wodę, który stopniowo dystrybuuje wodę wprost do korzeni.

Kwiaty w specjalnych doniczkach firmy boskke Kwiaty w specjalnych doniczkach firmy boskke Fot. www.boskke.com

Świeze powietrze

Warto otaczać się jak największą ilością roślin ponieważ oczyszczają powietrze w pomieszczeniu w którym się znajdują, poprawiają naszą koncentracje i ogólne samopoczucie.   Rośliny wydzielają dużo tlenu i pochłaniają dwutlenek węgla i szkodliwe substancje.

Specjalne doniczki firmy boskke dzięki którym rośliny mogą rosnąć do góry nogami Specjalne doniczki firmy boskke dzięki którym rośliny mogą rosnąć do góry nogami Fot. boskke.com

Najlepsze rośliny

Oto lista roślin które dobrze znoszą "odwrócenie" :anturium, palma areka, bluszcz, koper włoski, pelargonia, hoya, mięta, storczyk, pietruszka, skrzydłokwiat, kroton i zroślicha.

Specjalne doniczki dla roślin firmy boskke Specjalne doniczki dla roślin firmy boskke Fot. www.boskke.com

Zamiast żyrandola

Ciekawym pomysłem jest zamieszenie doniczek w miejscu gdzie dużo przebywamy np. nad stołem, łóżkiem czy w kuchni lub łazience. Taki wesoły kinkiet czy żyrandol wprowadzi radosny nastrój w każdym wnętrzu.

Specjalne doniczki firmy Boskke na rośliny Specjalne doniczki firmy Boskke na rośliny Fot. www.boskke.com

Designerskie doniczki

Projektant  Patric Morris otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot w kategorii Design  w 2011. Doniczki firmy Boskke zostały wykonane z ceramicznej kamionki w trzech rozmiarach .

Rośliny, które rosną odwrócone Rośliny, które rosną odwrócone Fot. www.houseinteriorhome.com

Stacjonarna

Jeśli wpadł nam w oko pokrój rośliny, która rośnie "Korzeniami do góry", ten sam efekt można uzyskać umieszczając ją w specjalnej donicy odwróconej dnem.

Więcej o: