Małgorzata Margas: ozdobię cały świat

Tekst: Agnieszka Osak-Rejmer
06.09.2013 09:53
A A A Drukuj
Taką obietnicę złożyła nam redakcyjna koleżanka Małgosia Margas. Kilka lat temu zachwycił ją wazon udekorowany metodą dekupażu. I to do tego stopnia, że poznała tajniki tej techniki i sama zabrała się do pracy. Odmieniła wiele rzeczy w domu, swoimi pracami obdarowuje znajomych, pisze o nich na blogu. Poświęca temu hobby każdą wolną chwilę, bo przy dekupażu, jak mówi, najlepiej odpoczywa.

Małgorzata Margas jest z zawodu pedagogiem, pracuje jako redaktorka w miesięczniku "Cztery Kąty". W jej pracowni znaleźć można przybory (farby, lakiery, pędzle), na półkach z lewej - m.in. książki o dekupażu, z prawej - gotowe dzieła. Białe, smutne konewki i pudełka (pod biurkiem) niedługo pokryją się wzorami. Na ozdobienie czeka też cały kontener bombek. Małgosia już wie, że ozdoby na Boże Narodzenie trzeba zacząć przygotowywać dużo wcześniej. Stylizacja Agnieszka Osak-Rejmer Fot. Sylwester Rejmer

Małgosia śmieje się, że ze światem robótek ręcznych była zaprzyjaźniona od zawsze. Uwielbiała odkrywać tajniki haftu krzyżykowego, drutów i szydełka, a nawet gobelinów. Dekupaż odkryła dość późno i przypadkiem, oglądając prace prezentowane na łamach "Czterech Kątów", gdzie prowadzi dział rynkowy. Ta technika zdobnicza tak ją zaintrygowała, że metodą prób i błędów zaczęła tworzyć swoje pierwsze prace. - Początek to była spektakularna katastrofa - wspomina. - Pierwsza doniczka ozdobiona motywem bratków nadawała się tylko do wyrzucenia; nie przewidziałam, że fiolet naklejony na fiolet nie będzie dobrze wyglądał.

Na poważnie zgłębianiem tajemnic dekupażu zajęła się w czasie kilkumiesięcznej rekonwalescencji. Pokój na piętrze przerobiła na pracownię i obłożona poradnikami spędzała całe dnie na internetowych wędrówkach po blogach i pracowniach. Próby przeprowadzała od razu na tym, co miała pod ręką, czyli na biurku zrobionym przez jej męża. Widać je na powyższym zdjęciu. Prawda, że prezentuje się bardzo ładnie?

OLYMPUS DIGITAL CAMERADoniczki i inne pojemniki na kwiaty w rękach Małgosi stają się małym cudem. Czasem nie wiadomo, co ładniejsze: naczynie czy roślina. Stylizacja: Agnieszka Osak-Rejmer  Fot. Sylwester Rejmer

Zobacz także
Komentarze (4)
Zaloguj się
 • venus-meble-eu

  Oceniono 2 razy 2

  podziwiamy!

 • chrissomerfieldeux

  0

  Przepiękne...każdy w życiu potrzebuje koloru wokół siebie:)

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  IOSH courses | IOSH courses Bristol | IOSH courses Bath

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX