Białe wnętrza bez nudy. 13 świetnych mieszkań w bieli

Białe wnętrza to jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji mieszkań. Trend, który szybko nie przeminie - biały będzie kolorem roku 2016. Wybraliśmy 13 białych wnętrz w różnych stylach. Tu nie mam miejsca na nudę.

Białe i przytulne wnętrze

Białe wnętrza kojarzą się często z nowoczesnymi, nieco bezdusznymi przestrzeniami. Jednak zupełnie niesłusznie. Mieszkania urządzone na biało mogą też być ciepłe i przytulne. Biel pasuje zarówno do nowoczesnego minimalizmu, jak i stylu skandynawskiego, prowansalskiego, a także tradycyjnego.

Białe ściany i meble

Ten salon to marzenie bibliofilów i tradycjonalistów. W zabudowie zrobionej na wymiar z płyty MDF znalazło się miejsce nie tylko na książki i dekoracyjne drobiazgi, ale także na sprzęt RTV. Większość półek jest zamknięta przeszklonymi drzwiczkami.

salon z kominkiem, aranżacja wnętrz, białe wnętrzafot. Rafał Lipski

Przez okna wykuszu widać ogród, który można oglądać, siedząc na szerokich parapetach. Są wykończone twardym drewnopodobnym laminatem w kolorze dopasowanym do stolarki okiennej. Z kątem wypoczynkowym zaaranżowanym blisko kominka sąsiaduje aneks jadalny. Meble kuchenne są zrobione z lakierowanej na mat płyty MDF, blat i parapety to czarny granit. Oprócz szafek i wyspy stoją tu częściowo przeszklone szafy-kredensy.

meble kuchenne, aranżacja kuchni, białe wnętrzafot. Rafał Lipski

W kuchni pojawiają się kolorowe akcenty, chociażby w postaci drobnych elementów, jak serwety czy talerze. Wszystko po to, żeby ożywić przestrzeń.

Pojemna szafa, zabudowująca całą ścianę, rozwiązuje problem przechowywania ubrań. Dodatkowe schowki zapewnia komoda, która  jednocześnie pełni funkcję szafki nocnej. Pojemna szafa, zabudowująca całą ścianę, rozwiązuje problem przechowywania ubrań. Dodatkowe schowki zapewnia komoda, która jednocześnie pełni funkcję szafki nocnej. RADOSLAW WOJNAR

Białe wnętrze bez nudy

Białe są tu ściany i meble. W sypialni dobrano szare dodatki, tak aby łatwo się było wyciszyć przed snem. Pojemna szafa, zabudowująca całą ścianę, rozwiązuje problem przechowywania ubrań. Dodatkowe schowki zapewnia komoda, która jednocześnie pełni funkcję szafki nocnej.
Z kolei w otwartej części dziennej biały wystrój dopełniają kolorowe dodatki, jak czerwone krzesła. Otwarcie przestrzeni dziennej rozjaśniło i optycznie powiększyło przestrzeń.

mieszkanie, aneks kuchenny, meble kuchenne, białe wnętrzaRADOSLAW WOJNAR

Aneks kuchenny jest częścią salonu, nie mógł więc nadmiernie przyciągać uwagi. Stąd wybór białego lakieru na szafki, tak by zabudowa zlewała się ze ścianą, niknąc na jej tle. Obok przewidziano miejsce na stół, również zrobiony z białej płyty MDF.
Regał, zrobiony na wymiar z lakierowanej na biało płyty MDF, zajmuje całą długość ściany. Zapewnia więc dużo miejsca do przechowywania, co w otwartej przestrzeni dziennej jest niezwykle ważne. Uwagę zwraca ciekawa forma mebla - składa się on z kubików z otwartymi półkami oraz zamykanych drzwiczkami.

Regał, zrobiony na wymiar z lakierowanej na biało płyty MDFRADOSLAW WOJNAR

Salon. Gospodarze nie lubią idealnie uporządkowanych wnętrz. Nie martwi ich więc, że ciągle przybywające książki i dodatki dekoracyjne nie mieszczą się już na półkach. Według nich równie dobrze można je trzymać na blacie szafki albo na podłodze. Salon. Gospodarze nie lubią idealnie uporządkowanych wnętrz. Nie martwi ich więc, że ciągle przybywające książki i dodatki dekoracyjne nie mieszczą się już na półkach. Według nich równie dobrze można je trzymać na blacie szafki albo na podłodze. MONIKA OLESINSKA I KATARZYNA SOBCZYK-OSUCHOWSKA

Białe wnętrza z duszą

W tym wnętrzu białe są ściany, podłogi i meble. W pokoju dziennym panuje eklektyzm. Są tu meble pamiątkowe, np. XIX-wieczna biblioteczka, kupione za grosze orientalne szafki z ciemnego drewna i trochę współczesnych sprzętów. Różny rodowód mają też dodatki. Umiejętnie zestawione i wyeksponowane na białym tle tworzą spójną całość.

salon, aranżacja salonu, białe wnętrzaMONIKA OLESINSKA I KATARZYNA SOBCZYK-OSUCHOWSKA

Wiekowa szafa przechodziła z rąk do rąk i dopiero tutaj znalazła stałe miejsce. Pani domu uznała, że tak efektowny mebel z długą historią powinno się należycie wyeksponować, dlatego postawiła go w salonie.

salon, aranżacja salonu, białe wnętrzaMONIKA OLESINSKA I KATARZYNA SOBCZYK-OSUCHOWSKA

Białe i nowoczesne mieszanie

Duże okna wpuszczające mnóstwo światła, przestronne wnętrza, białe ściany i podłoga. W części dziennej mieszkanie dominuje biel. Wystrój ożywiają kolorowe dodatki oraz meble: sofa z szarym obiciem i stół z drewna egzotycznego, przywieziony z poprzedniego mieszkania.

wystrój wnętrz, kuchnia otwarta, wyspa kuchennaFot. Radosław Wojnar

Wyspa kuchenna wydziela przestrzeń. Zainstalowano w niej piekarnik oraz płytę grzejną, nad którą zwiesza się okap. W mieszkaniu nie ma przedpokoju, wchodzi się prosto do kuchni. To  rozwiązanie odpowiadało gospodarzom, bo dzięki temu część dzienna wydaje się przestronniejsza. Strefę wejściową i kuchenną optycznie wyznacza podwieszony sufit, w którym nad drzwiami zamontowano ledowe oświetlenie.

salon, aranżacja salonu, białe wnętrzaFot. Radosław Wojnar

Otwarta przestrzeń dzienna zapewnia miejsce na odpoczynek i przyjmowanie gości. Otwarta przestrzeń dzienna zapewnia miejsce na odpoczynek i przyjmowanie gości. Ewelina Golinowska, EG Projekt

Biała kawelrak

Biały to kolor idealny do małych mieszkań. Ta kawalerka ma tylko 24 metry kwadratowe. Projektantka zdecydowała się na całkowite otworzenie przestrzeni, dzięki czemu nie odczuwa się ciasnoty. Pierwsze skrzypce odgrywa w tym mieszkaniu biel. W tym kolorze są zarówno ściany, jaki i szafki o gładkich i delikatnie połyskujących frontach. Żeby jednak nie było zbyt nudno, projektantka wprowadziła kolorystyczne akcenty: szarą sofę z kolorowymi poduszkami, zielony fotel, a przede wszystkim miętę. Kolor ten pojawia się na jednej ścianie w salonie i w łazience oraz jest widoczny w dodatkach takich jak ręczniki czy obrus.

Meble w salonie mają takie same fronty, co szafki kuchenne, co zapewnia we wnętrzu ciągłość stylistyczną.Ewelina Golinowska, EG Projekt

Aneks kuchenny posiada niezbędne sprzęty. Dalsza część mieszkania została zaaranżowana tak, aby zapewniała miejsce zarówno do odpoczynku, jak i spotkań towarzyskich. Dlatego wydzielono małą część na jadalnię, gdzie ustawiono rozkładany stół. Pod oknem jest strefa wypoczynkowa - z wygodną, rozkładaną kanapą, która w nocy służy jako łóżko. Zabudowa przy telewizorze posiada wiele schowków i zamykanych szafek, co w małym mieszkaniu jest niesłychanie istotne.

Ostatnim pomieszczeniem jest łazienka z prysznicem. Płytki pod prysznicem ułożono w biało-szarą szachownicę. Ciekawym akcentem są dwie duże żarówki zwisające tuż przy lustrze na oplocie koloru turkusowego.

ŁazienkaEwelina Golinowska, EG Projekt

Biel przełamana kolorem

Całkowicie biały jest w tym mieszkaniu aneks kuchenny. Pozostałe pomieszczenia uzupełniono o kolorowe akcenty. Aneks częściowo przesłonięto murkiem postawionym na granicy z pokojem dziennym. Dzięki gładkim frontom z lakierowanej na biało płyty MDF kuchenna zabudowa wtapia się w tło, nie przyciągając uwagi. Na jadalnię przewidziano miejsce w pobliżu kuchni. Ścianę, za którą znajduje się sypialnia, wyklejono kwiecistą tapetą. Widniejące na niej barwy można także dostrzec na krzesłach, lampie, a nawet na naczyniach. Wąska szafa wydaje się niezbyt pojemna. To złudzenie ? ma bowiem podwójną głębokość.

kuchnia, meble kuchenneFot. Radoslaw Wojnar

Spora strefa dzienna powstała w efekcie otwarcia kuchni na pokój dzienny i połączenia go szerokim przejściem z przedpokojem. Wrażenie przestronności potęguje jasna kolorystyka, lekkie formy mebli i dużo światła. Małą sypialnię zagospodarowano co do centymetra. Oprócz łóżka udało się tu zmieścić pojemne schowki: szafki pod sufitem, wysoką komodę i szafę wnękową (niewidoczną na zdjęciu). Betonowa ściana to płyty konstrukcyjne, których postanowiono nie zasłaniać. Z ich surowością kontrastuje bogato zdobiony krzyż - pamiątka z Florencji.

sypialnia, aranżacja sypialniFot. Radosław Wojnar

<B>Aleksandry nie przeraził wygląd starego, zapuszczonego mieszkania w kamienicy na Grochowie - warszawskiej dzielnicy z bogatą historią, autentyzmem i specyficzną, małomiasteczkową atmosferą. Oczyma wyobraźni dostrzegła ukrytą urodę wnętrza i się nie zawiodła.</B>
<BR />Kuchnię otwarto 
na pokój, dzięki czemu powstała przestronna, pełna naturalnego światła strefa dzienna. Zabudowę kuchenną Aleksandra dostosowała do swojego trybu życia. Jako że lubi przyjmować gości, zdecydowała się na dużą wyspę, bo przy niej może jednocześnie gotować i rozmawiać z?przyjaciółmi. Zrezygnowała z szafek wiszących, które, jak mówi, wyglądają zbyt Aleksandry nie przeraził wygląd starego, zapuszczonego mieszkania w kamienicy na Grochowie - warszawskiej dzielnicy z bogatą historią, autentyzmem i specyficzną, małomiasteczkową atmosferą. Oczyma wyobraźni dostrzegła ukrytą urodę wnętrza i się nie zawiodła.
Kuchnię otwarto na pokój, dzięki czemu powstała przestronna, pełna naturalnego światła strefa dzienna. Zabudowę kuchenną Aleksandra dostosowała do swojego trybu życia. Jako że lubi przyjmować gości, zdecydowała się na dużą wyspę, bo przy niej może jednocześnie gotować i rozmawiać z?przyjaciółmi. Zrezygnowała z szafek wiszących, które, jak mówi, wyglądają zbyt "kuchennie". Fot. Olo Studio

Wnętrze z białą cegłą

Na ścianach jest tu pomalowana na biało cegła. Jej faktura urozmaica wnętrza, a także je ociepla. Wszech obecna biel rozjaśnia wnętrze. W aneksie kuchennym zrezygnowano z górnych szafek, za to wprowadzono wsypę kuchenną, która zapewnia powierzchnię roboczą. Przykryto ją drewnianym blatem w naturalnym odcieniu.

Kuchnia otwarta, wystrój wnętrz, mieszkanieFot. Olo Studio

Widok na pokój z kuchni. Kominek to główna ozdoba oszczędnie urządzonej części wypoczynkowej. Zbudowano go w miejscu rozebranego starego pieca, którego kafle wykorzystano do obudowania wkładu kominkowego. Sypialnia jest całkowicie biała - w takiej najlepiej się wyciszyć po długim i męczącym dniu.

sypialnia, aranżacja sypialni, wystrój sypialniFot. Olo Studio

Klasyczne wnętrzez w bieli

W tym wnętrzu zdecydowano się na klasykę. Nic dziwnego, że na dominujący kolor wybrano biel, przy czym w ciepłym odcieniu kości słoniowej. Jest tu niewiele ozdób, a za to dużo przestrzeni. Gospodarze lubią patrzeć na wyremontowane zabytkowe kamienice po drugiej stronie ulicy, zrezygnowali więc z firan w oknach.

jadalnia, klasyczne wnętrza, wystrój wnętrzFot. Dariusz Radej

Rzeźbiony drewniany stół jest w rodzinie od lat. Gospodyni dopasowała do niego krzesła z bielskiej Fabryki Mebli Giętych. W stylowej witrynie (z antykwariatu) doskonale prezentuje się kolekcja porcelany i szkła. W szafce pod lustrem ukryto pralkę. Ozdobą tego kącika są pojemniczki ze sklepu z antykami i półeczka art déco.

aranżacja wnętrz, białe wnętrzaFot. Dariusz Radej

Przy stole w jadalni stoją krzesła zarówno dla dużych, jak i dla małych domowników. Dziecięce mebelki (firmy Stokke) mogą służyć dziewczynkom przez parę lat, mają bowiem siedziska o regulowanej wysokości i zdejmowane zabezpieczenia. 'Dorosłe' krzesła to model Aurora firmy Kare Design. W jadalni gładką powierzchnię białej żywicznej posadzki urozmaica orientalny ornament. W wylanej podłodze za pomocą wyciętego laserowo szablonu wyżłobiono rowki, które wypełniono szarą żywicą, a gdy wyschła, położono ostatnią warstwę białej.

Przy stole w jadalni stoją krzesła zarówno dla dużych, jak i dla małych domowników. Dziecięce mebelki (firmy Stokke) mogą służyć dziewczynkom przez parę lat, mają bowiem siedziska o regulowanej wysokości i zdejmowane zabezpieczenia. 'Dorosłe' krzesła to model Aurora firmy Kare Design. W jadalni gładką powierzchnię białej żywicznej posadzki urozmaica orientalny ornament. W wylanej podłodze za pomocą wyciętego laserowo szablonu wyżłobiono rowki, które wypełniono szarą żywicą, a gdy wyschła, położono ostatnią warstwę białej. fot. Igor Dziedzicki

Biało i oryginalnie

W jadalni gładką powierzchnię białej żywicznej posadzki urozmaica orientalny ornament. W wylanej podłodze za pomocą wyciętego laserowo szablonu wyżłobiono rowki, które wypełniono szarą żywicą, a gdy wyschła, położono ostatnią warstwę białej.

salon z kominkiem, kominek, aranżacja salonu, nowoczesny salonfot. Igor Dziedzicki

Zabudowa w salonie mieści liczne schowki oraz kino domowe. Pojemniki na samym dole służą jako stoliki kawowe. Łatwo je wyjąć i z powrotem wsunąć,  np. gdy dziewczynki chcą się bawić w pobliżu rodziców odpoczywających na kanapie. Lustra na obudowie kominka i na suficie powiększają optycznie wnętrze. Z sypialni widać tylko strefę umywalkową. Toaleta i kabina prysznicowa zostały ukryte za ścianką - wejścia do nich znajdują się po obu stronach przegrody.

łazienka, aranżacja łazienki, meble łazienkowefot. Igor Dziedzicki

Apartament w Wilanowie Apartament w Wilanowie Fot. architetto.pl

Biały apartament

Ten apartament ma około 100 m kw. Jest to wnętrze urządzone w duchu nowoczesnego minimalizmu. Zimne materiały, takie jak beton i aluminium, zostały ocieplone drewnianą podłogą i dodatkami z forniru - amerykańskiego orzecha.

aranżacje wnętrz, wystrój wnętrz, prezentacje mieszkańFot. Architetto

Apartament składa się z salonu połączonego z kuchnią i jadalnią, bardzo dużej łazienki oraz sypialni z garderobą. Jest tu dużo przestrzeni. Jasne wnętrze sprzyja urządzaniu przyjęć i spotkaniom w gronie bliskich osób.

aranżacje wnętrz, wystrój wnętrz, prezentacje mieszkańFot. architetto.pl

<B>Wcześniej było to dwupoziomowe mieszkanie z kilkoma ciasnymi i ciemnymi pomieszczeniami. Po zburzeniu dzielących przestrzeń ścian powstały przesycone światłem wysokie wnętrza, które bardziej przypominają dom niż M-5 w bloku. O to właśnie chodziło Agacie i Michałowi.</B>
<BR />Aneks kuchenny jest utrzymany w takim samym stylu i kolorystyce co cała przestrzeń dzienna. Ciąg kuchenny, z szafkami z?lakierowanej na biało płyty MDF i bukowymi blatami, zaplanowano  wzdłuż jednej ściany. W?obszerną?wnękę w?zabudowie wstawiono lodówkę typu side-by-side. Wcześniej było to dwupoziomowe mieszkanie z kilkoma ciasnymi i ciemnymi pomieszczeniami. Po zburzeniu dzielących przestrzeń ścian powstały przesycone światłem wysokie wnętrza, które bardziej przypominają dom niż M-5 w bloku. O to właśnie chodziło Agacie i Michałowi.
Aneks kuchenny jest utrzymany w takim samym stylu i kolorystyce co cała przestrzeń dzienna. Ciąg kuchenny, z szafkami z?lakierowanej na biało płyty MDF i bukowymi blatami, zaplanowano wzdłuż jednej ściany. W?obszerną?wnękę w?zabudowie wstawiono lodówkę typu side-by-side. Fot. Monika Lewandowska/Phototapeta

Wnętrze z ciepłymi akcentami

Tutaj dominuje biel w ciepłym odcieniu. Aneks kuchenny jest utrzymany w takim samym stylu i kolorystyce co cała przestrzeń dzienna. Ciąg kuchenny, z szafkami z lakierowanej na biało płyty MDF i bukowymi blatami, zaplanowano wzdłuż jednej ściany. W obszerną wnękę w zabudowie wstawiono lodówkę typu side-by-side.

klatka schodowa, białe wnętrzaFot. Monika Lewandowska/Phototapeta

Schody z drewna bukowego dzielą przestrzeń dzienną na strefę wypoczynkową i jadalną. To podział czysto umowny, bo obydwie części pomieszczenia są utrzymane w tym samym stylu i kolorystyce. Na antresoli urządzono sypialnię. Przytulności dodaje jej miękka wykładzina dywanowa. Szerokie na dwa metry łóżko zrobił na zamówienie stolarz artysta. We wnętrzu zaaranżowanym w stylu skandynawskim uwagę zwracają industrialne lampki z rur hydraulicznych.

sypialnia na poddaszu, aranżacja sypialniFot. Monika Lewandowska/Phototapeta

Białe wnętrze na poddaszu

Biała podłoga z żywicy, pomalowane na biało ściany, dębowe belki i słupy. Wszystko to sprawia, że wysokie wnętrze ze skosami wydaje się jeszcze przestronniejsze. Zamiast szafek w kuchni jest murowana zabudowa, która podkreśla surowy klimat wnętrza. Blat i fragmenty ścian wykończono niewielkimi płytkami ceramicznymi. Wokół stołu z tworzywa sztucznego stoją designerskie krzesła.
Tak zwany druciak zaprojektował w latach 50. XX wieku Harry Bertoia, pantony z tworzywa sztucznego to dzieło Vernera Pantona (lata 60.).

wystrój wnętrz, aranżacje wnętrz, styl loftowyFot. Sylwester Rejmer

W salonie również przyciągają wzrok designerskie meble i sprzęty. Sofę z czarnej gąbki zaprojektował Gaetano Pesce. W głębi - przedpokój i figurka anioła strzegąca domu.
Również biała jest łazienka. W jej centrum króluje wolno stojąca wanna. Warto zwrócić uwagę na ściany -  niewygładzone, nierówno pomalowane.

łazienka z wanną, białe wnętrza   Fot. Sylwester Rejmer

Uwagę zwraca oryginalna zabudowa - to gabinet wydzielony ażurowymi ściankami-regałami. W zewnętrznych szafkach gospodarze ukryli m.in. sprzęt RTV. Uwagę zwraca oryginalna zabudowa - to gabinet wydzielony ażurowymi ściankami-regałami. W zewnętrznych szafkach gospodarze ukryli m.in. sprzęt RTV. MICHAL PRZEZDZIK-BUCZKOWSKI

Białe mieszkanie w stylu skandynawskim

Otwarta przestrzeń, biel i prostota to cechy stylu skandynawskiego, które wykorzystano w aranżacji tego wnętrza. W części dziennej uwagę zwraca oryginalna zabudowa - to gabinet wydzielony ażurowymi ściankami-regałami. W zewnętrznych szafkach gospodarze ukryli m.in. sprzęt RTV.

salon, styl skandynawski, aranżacja salonuMICHAL PRZEZDZIK-BUCZKOWSKI

W otwartym salonie połączonym z kuchnią wprowadzono kilka akcentów mocniejszego koloru. W łazience szafka pod umywalką i obudowa wanny są zrobione z teku. Drewno zostało zabezpieczone olejem, który dodatkowo pogłębił jego barwę i uwydatnił rysunek słojów.

SZAFKA POD UMYWALKĄ, łazienka, styl skandynawskiMICHAL PRZEZDZIK-BUCZKOWSKI

Więcej o:
Copyright © Agora SA