Modna sypialnia - trendy 2017

W aranżacjach sypialni szykują się zmiany! Powoli kończy się era minimalistycznych wnętrz. Do laboratoryjnych białych sypialni wkracza kolor. Surowe formy łóżek ocieplają tapicerowane zagłówki, same łóżka przebierają obłe kształty i coraz częściej leżą nich pluszowe narzuty. Oto siedem trendów urządzania sypialni na rok 2017.
Kolorowe ściany. Kolorowe ściany. Fot. Dekoria

Kolorowe ściany

Koniec z białymi ścianami. Nowoczesna sypialnia nie jest laboratorium, ale staje się przytulnym zakątkiem. Dekoratorzy proponują pomalować ściany i sufit na jednolity kolor, wybierając  z ciepłej palety barw, np. beżowy, kawowy, groszkowy, jasny róż. Wciąż modny jest szary i ecru.

Mieszkanie w przedwojennej kamienicy w centrum Warszawy Mieszkanie w przedwojennej kamienicy w centrum Warszawy fot. encasa.pl

Faktura na ścianie

Gładkie ściany to standard. Dlatego teraz stawiamy na faktury - to będzie jeden z najgorętszych trendów przyszłego roku. Tylko jak je wprowadzić na ściany? Najlepiej za sprawą ściennych okładzin o wyrazistych strukturach, ale sprawdzą się też cegły, deski, czy nawet tapety. Ważne, żeby struktura byłą dobrze widoczna.

Tapicerowane meble. Tapicerowane meble. Fot. Varsovia meble/mat. prasowe

Tapicerowane meble

Tapicerowane meble wracają po latach zapomnienia. Tapicerowane łóżko jest  wygodne, przyjemne w dotyku i miękkie.  Co więcej, pasuje do każdego stylu sypialni, bo tkaniny są w tak wielu kolorach, że bez trudu dobierzesz barwę do aranżacji.  Bardzo modne są kolorowe tapicerki ? różowe, fioletowe, żółte, zielone. Nie ustępują im obicia écru, białe  i w całej  palecie szarości.  Coraz więcej jest też tapicerowanych komód i stoliczków.

Trendy w urządzaniu sypialni Trendy w urządzaniu sypialni fot. Swarzędz Meble

Wysoki zagłówek

Znakomita wiadomość dla tych, którzy w łóżku uwielbiają czytać. Aby wygodnie usiąść i oprzeć się o ścianę, nie trzeba już układać poduszek. Tę rolę spełni zagłówek, który wydłuża się i coraz częściej sięga do połowy wysokości ściany, a czasami i wyżej. Najmodniejsze zagłówki są tapicerowane, a więc zapewniają wygodne oparcie dla pleców. Ponadto zagłówek chroni ścianę przed zabrudzeniem, ale też wycisza - izoluje od głośnych sąsiadów.

Garderoba pod ręką. Garderoba pod ręką. Fot. IKEA/ mat. prasowe

Garderoba pod ręką

W nowoczesnych sypialniach pojawia się garderoba i wejście do łazienki. To bardzo wygodne rozwiązanie, ale w małych mieszkaniach raczej nie do zrealizowania. Dlatego garderobę zastępuje duża szafa, często na całą ścianę. Bardzo modne są szafy i szafki przeszklone, one jednak wymagają sporej dyscypliny w utrzymaniu porządku!

Obłe kształty. Obłe kształty. Fot. Agata meble / mat. prasowe

Obłe kształty

W nowych projektach wielu marek w sypialniach pojawiły się meble zaokrąglone. I nie chodzi wcale o okrągłe lub półokrągłe łóżka, bo wymagają one naprawdę dużej sypialni, ale o zlikwidowanie kantów. Łóżka są obłe, często mają podniesione brzegi. Uwaga! Wracają wałki! Aby jeszcze mocniej podkreślić miękkość linii, dekoratorzy wybierają dla mebli pastelowe kolory.

Pluszowe narzuty. Pluszowe narzuty. Fot. domoteka

Pluszowe narzuty

Nadchodzi czas przepychu. Po minimalistycznych aranżacjach, do sypialni wkraczają  puszyste, pluszowe koce i narzuty. Łóżka coraz bardziej przypominają królewskie posłania. Dzięki pluszom sypialnia staje się przytulna i ciepła.

Więcej o: