IKEA Hackers, czyli instrukcje jak przerobić meble, które masz w domu!

Słyszeliście kiedyś o IKEA Hackers? Jeżeli nie, to wszystko co najlepsze we wnętrzarstwie jeszcze przed wami! Bo mowa tu o nieskrępowanej wyobraźni, majsterkowaniu i satysfakcji z posiadania przedmiotów 'jedynych w swoim rodzaju'.
Stolik kawowy z segregatorów. Stolik kawowy z segregatorów. ikeahackers.net

Nowe życie starego wyposażenia

IKEA Hackers to - mówiąc najbardziej oględnie - moda na "hakowanie" mebli z IKEA. Co w praktyce oznacza porady "zrób to sam", dzięki którym ze starego stołka przygotujemy oryginalny regał, a z segregatora stolik kawowy. Nie brakuje też bardziej osobliwych pomysłów - np. drewnianych taboretów przerobionych na dziecięcy rowerek. W dodatku - biorąc pod uwagę to, ilu z nas ma umeblowane mieszkania asortymentem szwedzkiej sieciówki - zabawa trafić może niemal do każdego.

Do nas najbardziej trafił pomysł wspomnianego wcześniej stolika kawowego. Jego autorzy wycenili produkcję na niecałe 10 dolarów. Do montażu wykorzystali segregatory STUFF i stary stołek, który -jak twierdzą - z powodzeniem można zastąpić taboretem FROSTA.

stolik, design, ikeaikeahackers.net

rowerek Le fabShop rowerek Le fabShop Le fabShop

Drasienne - rower zbudowany z krzeseł

Równie imponującym pomysłem z wykorzystaniem taboretu FROSTA jest projekt dziecięcego, biegowego roweru. Krzesła wystarczy rozłożyć na części pierwsze, dokupić kilka uszczelek i wkrętów. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcją grupy projektowej Le fabShop. Wówczas siedzenie wskoczy na miejsca kół, a nogi zamienią się w ramę i kierownicę.

Le fabShop, design, rower, IKEALe fabShop

Meblościanka z pudełek IKEA Meblościanka z pudełek IKEA livethemma.ikea.se

Pudełkowa meblościanka

Kolejnym, genialnym, pomysłem jest regał zbudowany z 14 pudełek PRANT i... klipsów do papieru. Pudełka wystarczy ułożyć w dowolny - byle stabilny - moduł i pomalować ich dna. Efekt jest naprawdę zdumiewający, a satysfakcja z posiadania oryginalnej meblościanki z pewnością też nie mała! Szczególnie, że koszt produkcji jest minimalny...

 

regał, meble, design, ikea

livethemma.ikea.se

regały, ikea, designlivethemma.ikea.se

Lampa z muffinek IKEA Lampa z muffinek IKEA sinnenrausch.blogspot.com

Muffinkowa lampa

Papierowa lampa z IKEA to produkt spotykany w polskich domach równie często, co nieśmiertelny stolik LACK. Dlatego, szczególnie do gustu przypadł nam pomysł na jej tuning przy pomocy kleju i najzwyklejszych papilotek do ciastek.

Lampa, IKEA, designsinnenrausch.blogspot.com

 

Lampa, IKEA, designsinnenrausch.blogspot.com

szafka pod umywalkę szafka pod umywalkę ikeahackers.net

Stołek podstawką pod umywalkę

Tym razem pomysł atrakcyjny przede wszystkim ze względów ekonomicznych, ponieważ dzięki jednemu z pomysłów IKEA hakerów za szafkę pod umywalkę zapłacimy nie więcej niż 200 zł, czyli równowartość stołka BEKVARM. Wystarczy wykroić stabilny otwór pod ceramiczną misę i gotowe!

szafka pod umwalkę, IKEA, łazienkaikea.pl

ikeahackers.net ikeahackers.net ikeahackers.net

Sołek jako regał

Jeszcze jedna inspiracja ze stołkiem FROSTA w roli głównej. Tym razem taboret ewoluował w ozdobny regał. Mebel wymaga wykorzystania 3 stołków (każdy po 24 zł), piły i kilku śrubek, zatem fundując sobie tego rodzaju dekorację nie wydamy nawet 100 złotych!

ikeahackers.net, stołek, ikeaikeahackers.net

Więcej o: