Trendy na 2017 rok w urządzaniu wnętrz

Co nowego pojawi się w urządzaniu wnętrz w nadchodzącym roku? Wiele z tych rzeczy już widzieliśmy w mijającym roku, ale dopiero w 2017 będzie o nich naprawdę głośno. Wybraliśmy 10 najgorętszych trendów wnętrzarskich.
Tapeta jak marmur Tapeta jak marmur fot. Ferm Living

Marmurowa tapeta

Marmurowe akcenty w dekoracji wnętrz królowały w mijającym roku w naszych mieszkaniach. W końcu marmur utorował sobie drogę na ściany. Jednak zamiast prawdziwego kamienia będzie się pojawiaj na tapetach. Marmurowe tapety dodadzą wnętrzom wyrafinowania i elegancji.

Gigantyczne sploty ukraińskiej marki Ohhio Gigantyczne sploty ukraińskiej marki Ohhio fot. ohhio.me

Hygge

Duński koncept podbija świat i przekłada się na wystrój wnętrz. Hygge [czytaj: huu-ge] to sztuka tworzenia dobrej atmosfery, która pomaga Duńczykom przetrwać długie zimy i osiągnąć szczęście. Jak się ma do urządzania wnętrz? Otóż hygge skupia się doborze odpowiedniego oświetlenia, tworzeniu we wnętrzach przytulnej atmosfery. Konieczne są zatem lampy, świece, wskazany jest też kominek, ale też koce, poduszki, naturalne drewno. Krótko mówiąc ocieplamy wnętrza.

Szarość rządzi w modzie, zaczyna też rozdawać karty we wnętrzach. Jeśli jednak boisz się, że szare wnętrze będzie smutne, rozjaśnij je miedzianym dodatkiem. Tak jak w tej stylizacji firmy Cattelan Italia. Szarość rządzi w modzie, zaczyna też rozdawać karty we wnętrzach. Jeśli jednak boisz się, że szare wnętrze będzie smutne, rozjaśnij je miedzianym dodatkiem. Tak jak w tej stylizacji firmy Cattelan Italia. fot. serwis prasowy

Miedź

Metalowe akcenty w urządzaniu wnętrz wciąż pozostają na fali. Najpopularniejsza niepodzielnie będzie miedź. Prawdopodobnie to zasługa jej ciepłego odcienia, który nie jest tak narzucający się jak złoto czy srebro, a do tego nie jest tak bardzo opatrzony. Miedź najlepiej wprowadzać w akcentach, np. na lampach, misach, drobnych meblach.

Drewniana okładzina ścienna, Stegu Drewniana okładzina ścienna, Stegu fot. Stegu

Drewno na ścianach

Do drewna jesteśmy przyzwyczajeni na podłogach i meblach. Teraz jednak zajmie także ściany. Modne będą zarówno gładkie, nowe deski, jak i stare, z odzysku. Chodzi o wprowadzeniu naturalnego elementu na ścianach, koloru drewna.

POD PRZYKRYCIEM. Zwykłe doniczki nabiorą charakteru, gdy nakryjesz je szklanymi kloszami. Mogą nimi być butle wykorzystywane do robienia domowego wina. Odetnij diamentem ich denka... i gotowe! POD PRZYKRYCIEM. Zwykłe doniczki nabiorą charakteru, gdy nakryjesz je szklanymi kloszami. Mogą nimi być butle wykorzystywane do robienia domowego wina. Odetnij diamentem ich denka... i gotowe! fot. East News/Hemis

Rośliny we wnętrzu

Rośliny przeżywają swój wielki powrót do wnętrz. Kiedyś były standardem, potem zniknęły z naszych mieszkań, by ponownie do nich zawitać. W 2017 roku będą miały swój renesans. Będziemy szukać dla nich nowych sposobów i miejsc ekspozycji - podwieszać do sufitu, sadzić we własnoręcznie robionych donicach etc. Staną się istotnym elementem dekoracyjnym.

Autorski projekt umywalki zintegrowanej z blatem. Autorski projekt umywalki zintegrowanej z blatem. fot. dekoratorka.pl

Beton

Beton to kolejny materiał, który podbija wnętrza. W 2017 roku będziemy go widzieć jeszcze więcej. Dotychczas się z nim oswajaliśmy, teraz zyskał nasza pełną akceptację i jesteśmy gotowi pokrywać nim całe pomieszczenia. Będzie zatem na ścianach, podłogach, meblach i dekoracjach.

Sypialnia Sypialnia Fot. Monika Lewandowska

Nowoczesne szafki nocne

Typowe szafki nocne z dwoma szufladami odchodzą do lamusa. Teraz stawiamy na oryginalność i nowoczesne formy. Z jednej strony popularne są szafki wykonane z niestandardowych materiałów, np. stos magazynów spięty paskiem, albo stara walizka przerobiona na szafkę. Z drugiej mamy meble o współczesnych formach, np. o ażurowej konstrukcji.

Nowojorskie wnętrza Nowojorskie wnętrza fot. Mint Grey

Nowojorski szyk

Wnętrza w nowojorskim stylu w naszym kraju coraz bardziej zyskują na popularności. Łączą w sobie klasyczną elegancję i nonszalancki luz. Nie boją się jasnych kolorów oraz połyskujących powierzchni. Co istotne, meble w nowojorskim duchu są u nas coraz dostępniejsze.

Kuchenna zabudowa została zrobiona na wymiar z lakierowanej na szaro płyty meblowej. Ścianę nad dębowym blatem chronią wzorzyste płytki ceramiczne (firmy Vives). Czarna lodówka (Gorenje) to doskonałe miejsce na kolorowe magnesy przywożone z podróży. Kuchenna zabudowa została zrobiona na wymiar z lakierowanej na szaro płyty meblowej. Ścianę nad dębowym blatem chronią wzorzyste płytki ceramiczne (firmy Vives). Czarna lodówka (Gorenje) to doskonałe miejsce na kolorowe magnesy przywożone z podróży. fot. Michał Mutor

Granat

Po modzie na szarości zaczynamy szukać dla niej alternatyw. Stąd trend na granat. Jest to kolor o wyjątkowej głębi, elegancki, szykowny, który dobrze wypada w wielu kolorystycznych zestawieniach. Tak jak szarość jest zarazem tajemniczy i uniwersalny. Nie można go jednak stosować w zbyt dużych ilościach.

Otwarta strefa dzienna. Kuchnia został oddzielona kontuarem, przy którym można spożywać posiłki. Otwarta strefa dzienna. Kuchnia został oddzielona kontuarem, przy którym można spożywać posiłki. fot. Nikola Baron Born to Create

Wnętrze dobrze zorganizowane

To trend, który narasta w wystroju wnętrz od dłuższego czasu. Chodzi o oczyszczenie mieszkania ze wszystkiego co zbędne, pozbycie się przedmiotów, które jedynie zagracają przestrzeń, a następnie zorganizowanie tego, co zdecydujemy się pozostawić. Nie chodzi przy tym o tworzenie sterylnego, minimalistycznego wystroju, a wnętrza przyjaznego użytkownikom, w którym nie jesteśmy obciążeni przez nadmiar rzeczy.

Więcej o: