Dom na wakacje

Czas urlopów trwa w najlepsze, a my zastanawiamy się dokąd pojechać, gdzie się zatrzymać, co zobaczyć. Wielu z nas marzy o własnym domu na wakacje, niekoniecznie od razu designerskim cudzie architektury. Własny, mały, ważne aby był w ciekawym miejscu. Zobaczcie naszą galerię ciekawie i nietypowo zaprojektowanych domów wakacyjnych. Być może Was zainspirują...
Dom na wakacje Dom na wakacje Fot. dinelljohansson.se

Na wakacje do Szwecji

Ten niewielki wakacyjny domek został zaprojektowany w pracowni Dinell Johansson ze Sztokholmu. Wewnątrz potencjalny urlopowicz będzie zaskoczony bardzo funkcjonalnym układem tego dwupoziomowego domu. Na dole znalazła się kuchnia, jadalnia, salon i łazienka, na górze natomiast sypialnia, do której wiodą proste schody. Centralne miejsce zajmuje kominek zachęcając tym samym do spędzania przy nim długich wakacyjnych wieczorów. Dom Palladio-Strandbaden zlokalizowany jest w Höganäs w Szwecji.

Dom Palladio-Strandbaden

Dom Palladio-Strandbaden

Dom Palladio-Strandbaden

Fot. dinelljohansson.se

dom na wakacje dom na wakacje fot. tommie-wilhelmsen.no

Dom wakacyjny według Tomie Wilhelmsena

Dom wakacyjny projektu norweskiego architekta Tomie Wilhelmsena powstał w Stavanger w Norwegii. Na niewielkiej powierzchni udało się zaprojektować wszystko to, co jest potrzebne na urlopie. Jest minisalon, sypialnia, pokój dzienny i taras.

Dom wakacyjny według Tomie Wilhelmsena

Dom wakacyjny według Tomie Wilhelmsena

Fot. tommie-wilhelmsen.no

 

Dom na wakacje Dom na wakacje Fot. cavotagoo.gr

Moje greckie wakacje

Luksusowe pokoje i apartamenty oraz wille oferuje kompleks hotelowy Cavo Tagoo na greckiej wyspie Mykonos. Każdy pokój czy apartament wygląda inaczej, przeważa w nich styl minimalistyczny. W hotelu znajdziemy basen bez krawędzi, wszystkie pokoje mają widok na morze, a niektóre posiadają prywatne baseny. Dla miłośników luksusu i zorganizowanych wakacji.

Kompleks hotelowy Cavo Tagoo

Kompleks hotelowy Cavo Tagoo

Kompleks hotelowy Cavo Tagoo

Fot. cavotagoo.gr

Dom na wakacje Dom na wakacje Fot. designboom.com

Dom obrotowy

Rotor House zaprojektował Luigi Colani a produkuje go firma Hanse Haus. Ten mały, futurystyczny budynek ma wymiary 6x6 metrów i znalazło się w nim wszystko, co niezbędne dzięki zastosowaniu wewnątrz obrotowego trzonu z trzema obszarami funkcjonalnymi domu- kuchnią, łazienką i sypialnią. Wystarczy tylko obrócić trzon by móc korzystać z kolejnych pomieszczeń. Dom tylko na wakacje, bo trudno sobie w nim wyobrazić codzienne życie rodziny.

Rotor House

Fot. designboom.com

Dom na wakacje Dom na wakacje Fot. broadhurstarchitects.com

Domek na prerii

Domek w Hinkle Farm w Wirginii Zachodniej (USA) zaprojektowała pracownia Broadhurst Architects. Chatka została przewidziana jako miejsce weekendowych wyjazdów dla rodziny na stałe mieszkającej w Waszyngtonie. W domku nie ma elektryczności, ogrzewanie i ciepłą wodę zapewnia piecyk opalany drewnem. Ze względu na dzikie zwierzęta dom posadowiono na palach. Od najbardziej widokowej strony zastosowano przeszklone drzwi garażowe, które można otwierać i powiększać przestrzeń pokoju o taras i cieszyć oczy pięknym widokiem.

Domek w Hinkle Farm

Domek w Hinkle Farm

Domek w Hinkle Farm

Fot. broadhurstarchitects.com

Dom na wakacje Dom na wakacje Fot. marchi-mobile.com

Podróż kamperem

Domek na kółkach to idealne rozwiązanie dla rodzin albo grupy przyjaciół, którzy chcą odpoczywać podróżując, codziennie być w innym miejscu, lubią taki styl życia i tempo podróży. Austriacka firma Marchi Mobile wprowadziła w 2011 roku na rynek nowy produkt o nazwie eleMMent Palazzo. Ten nowoczesny i bardzo luksusowy kamper ma 12 metrów długości (w trakcie postoju dzięki wielu ruchomym elementom może mieć nawet 30m) i jest napędzany 500-konnym silnikiem. Został zbudowany w oparciu o koncepcję ciężarówki stworzonej przez Luigi Colani (twórcy Rotor House). Wnętrze jest bardzo luksusowe, znajdziemy tam salonik, SPA, łazienkę, barek, sypialnię z 40 calowym telewizorem, bezprzewodowy Internet, osobną toaletę a dach kampera może szybko zmienić się w taras do opalania.

Camper eleMMent Palazzo

Camper eleMMent Palazzo

Fot. marchi-mobile.com

Dom na wakacje Dom na wakacje Fot. ysin.co.uk

Namiot jak Opera w Sydney

Namiot a właściwie kompaktowa przyczepka, którą może holować zwykły samochód osobowy posiada w swojej ofercie YSIN. Nazywa się Opera bo po rozłożeniu wyglądem przypomina słynną Operę w Sydney. Ten luksusowy namiot jest wyposażony w dwa łóżka, wc, lodówkę, kuchnię, piecyk do podgrzewania wody, energooszczędne oświetlenie LED, werandę z drewna teak oraz prysznic na świeżym powietrzu.

Więcej o: