Zabawa jedzeniem

Pluszowe szynki czy brokuły? A może drewniany pomidor? Zobacz zabawki, które mogą zainspirować twoje dziecko.
Zabawa jedzeniem Zabawa jedzeniem Fot. sweet-meats.com

Sztuka mięsa

Pluszowe szynki są dziełem projektantki Lauren Venell. Jej pierwsza pluszowa szynka powstała w ramach artystycznego projektu. Potem, wraz ze wzrostem zainteresowania tego typu zabawkami, rozpoczęła produkcję na szerszą skalę. Dzisiaj produkty Sweet Meats występują w trzech formach: befsztyk, szynka z kością oraz kotlet schabowy.

 

zabawki dla dzieci, pokój dziecka, zrób to samFot. sweet-meats.com

 


Zabawa jedzeniem Zabawa jedzeniem Fot. etsy.com

Lody

Filcowe lody włoskie w filcowym waflu można spróbować zrobić samodzielnie. Taki idealny dla dziecka zestaw do zabawy można również znaleźć na etsy.com. Trzy najbardziej popularne smaki lodów włoskich: waniliowy, czekoladowy i śmietankowo-czekoladowy albo owocowe gałki idealnie uzupełnią zabawę najmłodszych domowników.

zabawki, pokój dziecka, zrób to sam

Fot. etsy.com

Zabawa jedzeniem Zabawa jedzeniem

Obiad

Jeśli nabieramy apetytu a nasza wyobraźnia zaczyna pracować, możemy również samodzielnie stworzyć filcowe zestawy obiadowe. Na etsy.com możemy obejrzeć przykładowe elementy, które potem mogą być dla nas i dla dzieci inspiracją przy tworzeniu swoich ulubionych filcowych obiadów. Na filcowym talerzu mogą znaleźć się ziemniaki, szparagi z płatkami masła, arbuz, kotlet schabowy a na deser czekoladowa babeczka. Przedstawione propozycje oferowane są w płóciennej torbie, można w niej przechowywać zabawki oraz prać.

zabawki, pokój dziecka, zrób to sam

Fot. etsy.com

Zabawa jedzeniem Zabawa jedzeniem Fot. etsy.com

Lunch

Podobnie jak w przypadku zestawów obiadowych, w ten sam sposób mogą powstać filcowe drugie śniadanie i kolacja. Filcowe kanapki, surowa marchewka, czekoladowa babeczka oraz kubek mleka to przykładowy zestaw. Mogą pojawić się też jajka, banan i sok pomarańczowy w kubeczku. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej. Radość dzieci gwarantowana.

 

zabawki, pokój dziecka, zrób to samFot. etsy.com

Zabawa jedzeniem Zabawa jedzeniem Fot. etsy.com

Jedzenie z ogniska

Kolejna pomysł na ręcznie wykonane zabawki. Tym razem wychodzimy w plener i rozpalamy ognisko. W zestawie drewno, kamienie otaczające palenisko, płomienie oraz patyczki, na których można upiec pianki cukrowe. Dzieci to lubią.

 

zabawki, pokój dziecka, zrób to samFot. etsy.com

Zabawa jedzeniem Zabawa jedzeniem Fot. IKEA

Zestaw warzyw, ryba i owoce

Nawyki zdrowego odżywiania i dbałości o sylwetkę można wpajać dzieciom już od najmłodszych lat. Wiadomo, czym skorupka za młodu nasiąknie?Tym razem trzy zestawy ? owoce, warzywa i ryba kupimy w IKEA (seria DUKTIG).

 

zabawki, pokój dziecka, zrób to samFot. IKEA

Zabawa jedzeniem Zabawa jedzeniem Fot. allthingsoriginal.com

Frytki z keczupem

Bardzo interesujące i inspirujące wzory "jadalnych" zabawek do samodzielnego wykonania znajdziemy na stronie All Things Original. Paluszki rybne z frytkami, zielony groszek i porcja keczupu a na deser lody albo truskawki z bitą śmietaną. Wszystkie oczywiście ręcznie wykonane.

 

zabawki, pokój dziecka, zrób to samFot. allthingsoriginal.com

 

Fot. allthingsoriginal.com

Zabawa jedzeniem Zabawa jedzeniem Fot. pakamera.pl

Warzywniak

Na straganie w dzień targowy takie toczą się rozmowy! W ten sposób na stronie galerii projektantów Pakamera prezentuje swoją twórczość Pan Pepe. Filcowe warzywa (12 sztuk) i filcowy kram to coś, co sprawi, że nasze dziecko polubi zakupy zdrowych produktów i do tego nabędzie umiejętności społeczne, odgrywając rolę sprzedawcy albo kupującego.

 

zabawki, pokój dziecka, zrób to sam

 

Fot. pakamera.pl

Zabawa jedzeniem Zabawa jedzeniem Fot. kidstown.pl

Owoce do krojenia

Zabawkowe jedzenie może być wykonane nie tylko z miękkich tkanin. Jeśli będzie wykonane z drewna a jego poszczególne części połączone rzepem to dobra zabawa w kucharza murowana. Dziecko bawiąc się, w bezpieczny sposób nabędzie umiejętność krojenia. Zestaw to cztery drewniane składniki potrawy: pomidor, cytryna, pomarańcza i gruszka, drewniany nóż i deska do krojenia. Wszystko zapakowane w drewnianą skrzynkę. Producent: Djeco.

 

Zapewniając dzieciom w trakcie zabawy odpowiednią scenerię i rekwizyty dajemy im możliwość odgrywania ról, uczenia się współpracy w grupie, rozwijania twórczego myślenia.

Więcej o: