5 roślin które możesz teraz wysiać. Sierpniowe warzywa

Sierpień to zwykle czas zbiorów. Są jednak warzywa, które zdążycie jeszcze wysiać latem by zebrać na jesieni.

Największą satysfakcją każdego ogrodnika są udane zbiory. Jeśli z nasionka uda się wyhodować okazałe zdrowe warzywa to prawdziwy sukces. W sierpniu można wysiewać:

Kalarepa

Kalarepę można wysiewać nawet do jesieni  (6 tygodni przed pierwszym mrozem). Jesienią rośliny świetnie się hartują, a wystawione na chłodne temperatury są wyjątkowo smaczna i słodka.

Cykoria

Cykorię można wysiewać od lutego do września.

CykoriaCykoria Fot. Pixabay/C003

Kapusta

Sadzimy ją w zasilonej obornikiem ziemi (o pH ok. 7), w słonecznym miejscu, gdzie przez 4 lata nie było roślin kapustnych, i regularnie podlewamy. Po 2-3 tygodniach od posadzenia i w czasie zawiązywania się główek zasilamy rośliny azotem. 

Kapusta włoskaKapusta włoska Fot. Shutterstock

Burak liściowy zwany inaczej boćwiną

Warzywo to uprawia się z siewu wprost do gruntu, bądź z rozsady. Na zbiór wczesny rozsadę przygotowuje się pod osłonami, na przełomie luty-marzec, nasiona wysiewa się wprost do gruntu od kwietnia do końca sierpnia

Buraki na balkonie najbardziej sprawdzą się na botwinkę, do której potrzebne nam będą tylko młode liście.Buraki na balkonie najbardziej sprawdzą się na botwinkę, do której potrzebne nam będą tylko młode liście. Fot.pixabay.com/CCO

Cebula siedmiolatka, szczypiorowa (allium fistulosum) lub czosnek dęty

Wysiewa się ją wprost do gruntu. Zdolność kiełkowania utrzymują do 4 lat. Uprawia się na bardzo smaczny i zdrowy szczypior.

Cebula szczypiorowaCebula szczypiorowa Fot. Awimex

Więcej o: