Huśtawka dla dzieci - jaką wybrać do ogrodu?

Huśtawka dla dzieci zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem na placu zabaw. Nic dziwnego, że każdy maluch marzy, by mieć ją w swoim domowym ogródku. Wystarczy niewielki kawałek przydomowej zieleni, by stworzyć przyjemną i bezpieczną przestrzeń do zabawy dla naszego dziecka. Oto wybrane przez nas modele huśtawek dla dzieci, które sprawdzą się w ogrodzie i sprawią naszym pociechom wielką frajdę.

Huśtawka ogrodowa dla dzieci - beztroskie dzieciństwo

Ogrodowa huśtawka dla dzieci na pewno zachęci nasze pociechy do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Idealnie sprawdzi się w sezonie letnim, sprawi mnóstwo radości naszym dzieciom i ich towarzyszom zabaw z sąsiedztwa. Warto na samym początku przemyśleć rozmiar huśtawki ogrodowej dla dzieci. Możemy zdecydować się na model jednoosobowy, konstrukcję przeznaczoną dla dwójki dzieci lub wersję dla całej rodziny, na któryej będziemy mogli spędzać wspólne chwile. Najważniejsze, aby dobrze dobrać ją do wieku i wagi naszych dzieci tak, by były bezpieczne w trakcie nawet najbardziej zwariowanych zabaw. Warto zdecydować się na huśtawkę ogrodową dla dzieci, z której nasz urwis prędko nie wyrośnie - czas mija szybko, a nasze dzieci rosną jak na drożdżach!

Huśtawka dla dzieci bocianie gniazdo

Huśtawka dla dzieci typu bocianie gniazdo to okrągłe siedzisko, zawieszone na mocnych linach. Zazwyczaj miejsce do siedzenia jest całkiem pokaźne - wypocznie na nim zarówno dziecko, jak i dorosły. Huśtawka dla dzieci w takiej formie może być zawieszona na tarasie, balkonie lub na specjalnie przygotowanym stelażu z drewna lub metalu. Możemy wybrać ażurowy model z plecionych elementów z efektownymi frędzlami w stylu boho. Taka huśtawka będzie się wspaniale prezentować w naszym ogrodzie i zapewni błogie chwile odpoczynku w upalne dni. Warto zadbać o miękkie poduszki, które umilą chwile relaksu.

Huśtawka drewniana dla dzieci

Huśtawka drewniana dla dzieci powinna być wykonana z odpornych na zmieniające się warunki atmosferyczne materiałów. Naturalny materiał jest sprawdzonym i popularnym rozwiązaniem do ogrodu, jednak musi być odpowiednio przygotowany i zabezpieczony. Istotny jest m.in. sposób impregnacji - specjaliści polecają metodę ciśnieniową, która zabezpiecza głębsze warstwy drewna. Wybierając huśtawkę dla dzieci wykonaną z drewna, sprawdźmy również powierzchnię poszczególnych elementów - czy jest ona gładka i wolna od drzazg. Dla większego bezpieczeństwa warto wyposażyć ją w specjalną poduszkę, która zabezpieczy siedzisko i zapewni większy komfort.

Huśtawka stojąca dla dzieci w różnym wieku

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużego ogrodu, świetnym wyborem będzie huśtawka stojąca dla dzieci. Możemy wybrać konstrukcję drewnianą lub metalową. Ważne, aby była ona wykonana z wysokiej jakości materiałów, które przetrwają wiele lat. Dzięki temu będziemy mogli dopasować siedzisko do zmieniającej się sylwetki dziecka bez konieczności wymiany całego stelaża. Dla malucha odpowiedni będzie fotelik z barierkami, zaś dla starszaka - huśtawka dla dzieci ze sznurków. Wybierzmy solidną konstrukcję z dodatkowymi zabezpieczeniami, która wytrzyma duże obciążenie - prędzej czy później na pewno się przyda, a my będziemy spokojni o bezpieczeństwo naszych dzieci.

Huśtawka ogrodowa dla całej rodzinyHuśtawka ogrodowa dla całej rodziny Fot. Jysk

Więcej o: