IKEA zmienia słynną niebieską torbę Frakta. Testowaliśmy!

IKEA pokazała odmienioną torbę Frakta. Torba, zaprojektowana przez projektantów duńskiej marki Hay, ma być bardziej "elegancka". Nie będzie na niej logotypów szwedzkiej sieci.

Niebieską torbę IKEA FRAKTA zna chyba każdy. Jest duża, pakowna i wytrzymała. Łatwo utrzymać w czystości - wystarczy przemyć wodą i wysuszyć. Zajmuje mało miejsca - można ją złożyć na płasko. Niebieskie torby IKEA zastąpiły popularne w swoim czasie kraciaste "torby przemytniczki", obecne niemal na każdym polskim (i nie tylko) bazarze.

Przywykliśmy już do widoku niebieskich toreb z logo popularnej szwedzkiej sieci. Są nieocenione przy przeprowadzkach czy dużych zakupach. To także ulubiony "gadżet" stylistów. Polipropylenowa torba kosztuje niecałe 2 zł.

FRAKTA w nowej odsłonie

Tymczasem popularne torby, stworzone przez Marianne i Knuta Hagbergów, pojawią się w sklepach IKEA w nowej odsłonie. Wszystko za sprawą projektantów z duńskiej marki Hay, znanej m.in. ze współpracy z popularną siecią odzieżową COS.

Nowe torby mają ten sam kształt, tą samą pojemność (aż 70 litrów!), takie same podwójne uchwyty, ale inne, bardziej stonowane kolory. Dostępne są w trzech wariantach - żółtym, wiśniowym oraz ciemnozielonym. Nie ma na nich logotypu sklepu.

“Ta torba to “ikoniczny” produkt z IKEA. W tej interpretacji staje się bardzo HAY”
- powiedział Marcus Engeman, Head of Design marki IKEA.

Odmienione torby FAKTA trafią do polskich sklepów w połowie roku. Cena pozostanie taka sama. Czy polubimy je tak bardzo, jak “klasyczne” niebieskie torby z IKEA? Dobra wiadomość jest taka, że niebieskie nie znikną ze sklepów.

Nie tylko Hay

Dla marki IKEA grupa HAY zaprojektowała całą serię produktów - m.in. stół, krzesło, lampę, lustro i ławę. Zostały one zaprezentowane na trwającym właśnie festiwalu designu w Mediolanie. W samym sercu młodej, tętniącej życiem dzielnicy Lambrate, IKEA zorganizowała specjalną przestrzeń pod hasłem “Let’s Make Room for Life”. Na odwiedzających czeka mnóstwo nowości. Premierowo można obejrzeć np. mebel, który stworzył słynny brytyjski projektant Tom Dixon.

Nowe torby FAKTA od IKEA. Na pierwszym planie torba w kropki zaprojektowana przez Colette.Nowe torby FAKTA od IKEA. Na pierwszym planie torba w kropki zaprojektowana przez Colette. Fot. wig

 "Niebieskie" torby od projektantów

W połowie roku w sklepach IKEA pojawi się także seria toreb, stworzonych przez uznanych grafików i projektantów. Ciekawie prezentuje się zwłaszcza biała torba ozdobiona niebieskimi kropkami, zaprojektowana przez francuski dom mody Colette.

ZOBACZCIE PRODUKTY HAY ZAPROJEKTOWANE DLA IKEA>>

Co Polacy najczęściej kupują w IKEA? Zdziwisz się, ile z tych rzeczy masz u siebie

Zapisz

Więcej o: