Czym zabezpieczyć ścianę przy łóżku?

W nowoczesnych aranżacjach sypialni łóżko stoi najczęściej wezgłowiem przy ścianie. Nie bez znaczenia jest więc, jak ta ściana będzie wyglądać. Oto przykłady jej aranżacji.

Nawet jeśli łóżko ma wysoki zagłówek, ścianę za nim warto zabezpieczyć, gdyż jest wyjątkowo narażona na zabrudzenia. Zwykła farba to za mało. Zobacz, co najlepiej zabezpieczy ściany przed zabrudzeniami.

Tapeta za łóżkiem

Tapeta wraca do łask! Dekoratorzy coraz chętniej ozdabiają ją ściany we wszystkich pomieszczeniach. Możemy wybrać tapetę gładką lub wzorzystą, w zależności od stylistyki sypialni. Jeśli Wasze łóżko jest minimalistyczne, wybierzcie tapetę w geometryczne wzory. Dobrze będą też wyglądać szerokie pasy. Gdy preferujecie styl romantyczny, na tapecie mogą znaleźć się motywy kwiatowe. Coraz częściej tapetą oklejona jest nie tylko ściana za łóżkiem, ale i sufit. W ten sposób powstaje jakby grota – bezpieczne miejsce do spania.

Fototapeta w sypialni

W małej sypialni doskonale sprawdzi się fototapeta z horyzontalnym widokiem. Powieszona na całej ścianie za łóżkiem wydłuży pokój niemal do nieskończoności. Jeśli lubicie odpoczywać na łonie natury, wybierzcie tapetę „leśną”. W sypialniach raczej nie powinno się wieszać tapet z walącymi się budynkami.

Kamień na ścianie

Surowa cegła, kojarzona z industrialnym wnętrzem, z powodzeniem może znaleźć się także w sypialni. Nada  jej wyjątkowego klimatu i niepowtarzalnego charakteru. Jeśli obawiacie się chłodu czerwieni, pomalujcie cegłę na biało, beżowo lub  brązowo – ocieplicie całe wnętrze. W sypialni sprawdzi się na pewno naturalny łupek.

Meblościanka

Brzmi fatalnie, ale nowoczesne meblościanki są nie tylko modną dekoracją, ale również są bardzo praktyczne.  W pomysłowo zabudowanej ścianie za łóżkiem można ukryć wiele półek i schowków, a nawet sporą szafę. Dobrze by było, aby meblościanka stanowiła z łóżkiem spójną całość. W małych sypialniach, gdy nie ma miejsca na zabudowę ściany, warto zainstalować  minimalistyczne półki na odłożenie książki.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Więcej o: