Wybór i kupno materaca w kilka minut? eve Sleep rewolucjonizuje rynek materacy

Wybór materaca to sprawa czasem niełatwa, często połączona z wielogodzinnymi wyprawami do sklepu i rozmowami ze sprzedawcą. Ale czy tak musi być? Okazuje się, że nie! Młoda marka eve Sleep zmienia rynek materacy.

Okazuje się, że wybór najlepszego materaca może zostać ograniczony tylko do decyzji, o jego wymiarze. Udowodnili to założyciele marki eve Sleep - Jaś Bagniewski i Kuba Wieczorek, obaj mieszkający na stałe w Wielkiej Brytanii.

Pomysł narodził się, gdy Jaś został tatą i oboje z żoną chodzili wciąż niewyspani. Doszli do wniosku, że przyczyną może być zły materac. Niestety brakowało czasu (praca i małe dziecko) na jeżdżenie po sklepach i zastanawianie się, jaki powinien być nowy materac. Tak zaczął kiełkować pomysł na "materacowy" biznes. Jaś zaczął się zastanawiać nad stworzeniem jednego idealnego materaca, przy zakupie którego nie trzeba byłoby testować różnych modeli i odpowiadać na tysiące pytań. Zakupu można byłoby dokonać przez internet. Cały proces trwałby więc krótko i byłby komfortowy, oprócz oszczędności czasu kupujący miałby zapewnioną wysoką jakości produktów i obsługi.

Od pomysłu do realizacji

Jaś pomysłem podzielił się z kuzynem, Kubą Wieczorkiem, i tak powstał sklep internetowy, a właściwie start-up, jak mówią o nim właściciele, założony w Londynie. Doświadczenie zawodowe obu panów - Jasia między innymi w takich portalach jak Groupon i Zalando, a Kuby w agencjach marketingowych i kanale telewizyjnym Channel 4 - pomogło im w obmyśleniu strategii działania i promocji produktu. Oczywiście nie bez znaczenia były fundusze uzyskane od inwestorów. Wszystko to złożyło się na rewelacyjny wynik  przychodu - 12 mln funtów po około roku działalności.

 

Uniwersalny materac

W sklepie sleepeve.pl można kupić tylko jeden rodzaj materaca. Ten uniwersalny model powstał po wieloletnich badaniach. Zrobiony jest on z trzech rodzajów pianki termoelastycznej. Pierwsza to warstwa tzw. pianki Memory, która zapamiętuje kształt ciała, idealnie się do niego dostosowując. Druga warstwa to pianka oddychająca, czyli przepuszczająca powietrze, dzięki czemu w materacu nie zatrzymuje się wilgoć, a ciało jest delikatnie chłodzone. Ostatnia warstwa to gęsty i wytrzymały materiał, który stanowi szkielet materaca. Taka budowa sprawia, że produkt jest uniwersalny - wygodnie wyśpi się na nim każdy, bez znaczenia, jakiego jest wzrostu czy jaką ma masę ciała. Właściciele eve Sleep są tak pewni jakości swojego produktu, że dają na niego 10 lat gwarancji oraz możliwość bezpłatnego zwrotu w ciągu stu dni od zakupu. Oznacza to, że przez ponad trzy miesiące można swobodnie testować materac i na własnej skórze przekonać się, czy zapewnia on wystarczającą wygodę i spokojny sen. Ceny materaców rozpoczynają się już od 1499 zł.

eve Sleep działa już nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w Polsce, a swoją ofertę rozszerza o inne produkty związane ze senem i sypialnią, jak poduszki, prześcieradła itp. Innowacyjne działania Polaków to doskonały prognostyk na przyszłość.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Więcej o: