Klasyka i nowoczesność - aranżacja mieszkania

Co jest największą zaletą aranżacji, która łączy w sobie styl klasyczny z nowoczesnym? Jej ponadczasowość - takie wnętrze długo nie wyjdzie z mody, a my mamy większe pole do popisu w kwestii doboru - a potem wymiany - wyposażenia.

Właścicielką tego dwupokojowego mieszkania w Warszawie jest Ania, która właśnie rozpoczęła dorosłe, samodzielne życie. Własne lokum było prezentem od rodziców, który miał jej ten start ułatwić. Jak to jednak zwykle bywa, wnętrza - mimo zauważalnego potencjału - wydawały się nieco ciasne. Rodzina zwróciła się zatem o pomoc do specjalistów, Pracowni Architektonicznej MGN. Projektantka Małgorzata Górska-Niwińska opracowała koncepcję, która miała na celu dopasowanie mieszkania do potrzeb właścicielki.

Punktem wyjścia stało się połączenie kuchni z salonem, co pozwoliło na uzyskanie przestronnej strefy dziennej. Idąc za ciosem, architektka zaplanowała również zmiany w układzie funkcjonalnym pozostałych pomieszczeń. Pozbyła się wąskiego korytarzyka prowadzącego do sypialni, dzięki czemu udało się powiększyć niewielką przedtem łazienkę - a pozostałą jego część wykorzystała do urządzenia garderoby.

Tak poważna ingerencja zawsze wiąże się z większym nakładem pracy i środków finansowych, ale warto podjąć ten wysiłek, bo korzyści z niego będziemy potem czerpać każdego dnia. Właścicielka mieszkania ani przez chwilę nie żałowała włożonego w remont trudu - uzyskała efekt, który w pełni ją satysfakcjonuje.

Następnym etapem po pracach budowlanych było wykańczanie wnętrz. Ania nie do końca potrafiła sprecyzować, jak mają one wyglądać, ale zawsze czuła, że wyjątkowo bliskie jej sercu są style nowoczesny oraz klasyczny. Stylistycznie pojęcia przeciwstawne, ale przecież nie niemożliwe do połączenia pod jednym dachem. Architektka z pracowni MGN zaprojektowała spójną aranżację, którą idealnie trafiła w gust właścicielki mieszkania.

Więcej o:
Komentarze (1)
Klasyka i nowoczesność - aranżacja mieszkania
Zaloguj się
  • mariavictoria

    Oceniono 1 raz 1

    Pieknie ,bardzo mi sie podobaja mieszkania w Polsce,Naprawde ludzie mieszkaja wspaniale,Piekna jest Polska kocham ja i kocham moje miasto Zielona Gora ,chocoaz wiele rzeczy bym zmienial aby ulatwic ludziom codziennosc,1 przystanki autobusowe za malo ,trzeba isc bardzo daleko 2,ubikacje ,kazdt lokal gastronomiczny powinien mniec WC,kazdy sklep Biedronka,Lidl,Neto przzeciez to sa sklepy,gdzie jestesmy w nich co najmniej godzine,3.kasjerki jeszcze sa pyskate,jeszcze dyskutuja z klijentem aby zawsze do nich nalezalo ostatnie zdanie.4oddzialy banku nie wszedzie jeszcze sa itp ale kocham to miasto bo jest moje.Pozdrawiam z Kanady xoxoxo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX