IKEA wprowadza fronty mebli kuchennych z plastikowych butelek

KUNGSBACKA - fronty z recyclingu - dostępne są w IKEA od 1 lutego. W całości pokryto je folią wykonaną z przetworzonych butelek PET. Szwedzka sieć daje na nie 25 lat gwarancji.

1 lutego w sklepach IKEA na całym świecie (również i w Polsce) pojawiły się wyjątkowe fronty kuchenne KUNGSBACKA. Wykonane zostały z zrecyklingowanego drewna oraz powtórnie przetworzonych butelek PET.

Ten nowatorski projekt stworzenia mebli z recyklingu narodził się w IKEA już 2 lata temu. W wyniku badań powstał nowoczesny materiał - jedyny na rynku - folia z tworzywa sztucznego z butelek PET. Folia ta została wykorzystana do pokrycia frontów nowej kolekcji mebli kuchennych KUNGSBACKA.

Największym wyzwaniem było stworzenie materiału spełniającego te same wymagania jakościowe, jak stosowane przy produkcji klasycznych oklein. Nie mogło mieć to wpływu ani jakość ani na cenę

- mów Marco Bergamo, szef rozwoju we włoskiej IKEA

IKEA wprowadza fronty mebli kuchennych z plastikowych butelekIKEA wprowadza fronty mebli kuchennych z plastikowych butelek Fot. mat. IKEA

Nowe fronty, utrzymane w ponadczasowym klasycznym i eleganckim stylu, dostępne są w czarnym, matowym kolorze. 25 półlitrowych butelek PET wystarczy na pokrycie powierzchni o wymiarach 40 x 80 cm. Podobnie, jak na wszystkie inne fronty w ofercie, producent na KUNGSBACKA daje 25 lat gwarancji.

Naszą ambicją jest zwiększanie udziału surowców wtórnych w wytwarzaniu naszych produktów. Szukamy nowych sposobów na ponowne wykorzystanie materiałów, takich jak papier, włókna, pianki i plastik. Chcemy dać im nowe życie

- mówi Anna Granath, kierownik prac rozwojowych nad produktem w IKEA.

Szwedzka sieć przykłada ogromną wagę do ochrony środowiska. 100% bawełny wykorzystywanej w produktach IKEA pochodzi ze zrównoważonych upraw. Firma buduje też elektrownie słoneczne i wiatrowe. Od lutego 2016 roku IKEA Polska produkuje tyle energii odnawialnej, ile zużywa. 

ZOBACZCIE NOWE FRONTY MEBLI KUCHENNYCH Z BUTELEK PET>>

Co Polacy najczęściej kupują w IKEA? Zdziwisz się, ile z tych rzeczy masz u siebie

Zapisz

Więcej o: